Trening wytrzymałościowy na czym polega?

11 września 2019, dodał: agati

Każda z nas zastanawiała się „jak bardzo jestem wytrzymała i na ile mnie stać?”Swój próg wytrzymałości możemy ocenić poprzez trening wytrzymałościowy, który często jest nazywany treningiem cardio lub treningiem tlenowym. Polecany jest on osobą, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów i cellulitu, pozwala spalić nie tylko tłuszcz, ale i wzmacnia cały organizm.

 

Trening wytrzymałościowy jest najbardziej uniwersalną aktywnością fizyczną niezależnie od wieku, płci i kondycji fizycznej. Jeżeli chcesz schudnąć to trening cardio nie będzie miał sobie równych, maksymalna utrata wagi, a jednocześnie znacząca poprawa sprawności fizycznej. Liczba treningów w ciągu tygodnia jest bardzo istotnym elementem, od którego zależne są Twoje rezultaty. Aby uzyskać oczekiwane efekty powinnaś ćwiczyć od trzech do pięciu razy w tygodniu.

Najpopularniejszymi ćwiczeniami wytrzymałościowymi są: marsze, biegi, pływanie, jazda na rowerze, ergometr wioślarski, pływanie. Trening cardio można wykonywać w domu – urządzenia stacjonarne, na świeżym powietrzu jak i na siłowni. Dla początkujących i osób z nadwagą przeznaczony jest trening o umiarkowanej intensywności – powinno to stanowić podstawę treningu wytrzymałościowego. Związki tłuszczowe są podstawowym źródłem energii dla pracy mięśniowej.

Trening tlenowy ma wiele zalet, jedną z nich jest zmiana adaptacyjna w organizmie: zmniejsza się tętno spoczynkowe, wzrasta liczba komórek, w których zachodzi wytwarzanie energii, zwiększa się limit tlenowy i objętość krwi. Włącza do pracy wszystkie partię mięśniowe, wzmacnia ścięgna, stawy i więzadła. Najważniejszą zaletą, dla nas, dla kobiet dzięki której poprawi się wygląd i samopoczucie jest spalanie nadmiernej tkanki tłuszczowej.

 

Przykładowe ćwiczenia na wytrzymałość, które możesz wykonać w domu:

 1. Bieg bokserski
  Stań na szerokość ramion , napnij brzuch, ugnij kolana. Wykonuj bieg w miejscu, szybko odrywając stopy od podłoża i prędko stawiaj je z powrotem. Dodatkowo możesz dołączyć ręce wykonując przy tym cios ( raz jedna, raz druga ręka ).
 2. Przysiad z wyskokiem w górę
  Stań na szerokość bioder, plecy wyprostowane, brzuch napięty. Wykonaj płynny przysiad do pozycji kąta prostego w kolanach, następnie wykonaj dynamiczny wyprost i dołącz wyskok.
 3. Mountain climbers – wspinaczka
  Przejdź do podporu przodem na lekko ugiętych rękach, następnie w dynamiczny sposób, zamiennie przysuwaj nogi do klatki piersiowej.
 4. „Skakanka”
  Stań prosto, brzuch napięty. Zacznij podskakiwać w miejscu imitując skok przez skakankę, obunóż lub tzn. rowerkiem – nogi zamiennie.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Nowoczesne urządzenie wibroakustyczne - leczy bóle, wspomaga regenerację organizmu
Cena:
1 790,00 zł – 2 120,00 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Szorty, spodenki - nosicie?
Ja najbardziej generalnie lubię jeszcze spodnie https://www.amazon.co.uk/Cross-P-493-Womens-Kendall/dp/B01736CQ5K są bardzo smukłe i ciekawe. Fajne...
plany zakupowe:D
Moje plany zakupowe to spodnie Judy z Cross Jeansu, a później jeśli wyjdzie...
kurtki skórzane
Ja miałam swego czasu bardzo fajną kurtkę skórzaną z Cross Jeansu zapinaną...
Galanteria skórzana
Z rzeczy skórzanych to mam tylko z lat młodości pamiątkową już nieco torebkę przywiezioną...