URODA I ZDROWIE

Toalety turystyczne – opinia, ceny, jak działają?

11 września 2018, dodał: pinkmause

Kompletując sprzęt na urlopowe wojaże staramy się inwestować w rozwiązania, które ułatwią i przede wszystkim uprzyjemnią spędzanie czasu podczas wypoczynku. Higiena osobista pozostaje jedną z tych kwestii, o których nie wolno nam zapominać. Przenośne toalety turystyczne są bardzo wygodnym rozwiązaniem na wyprawie samochodowej, podczas kempingu, pobytu na jachcie czy nawet podczas spędzania czasu na działce.

Standard w publicznych toaletach na biwaku czy campingu rzadko kiedy jest zadowalający. Jeśli planujemy przebywać na nich dłuższy czas, warto zaopatrzyć się w przenośną toaletę turystyczną. To idealne rozwiązanie, także w przypadku, gdy brakuje odpowiedniej infrastruktury sanitarnej. Rozwiązanie to docenią również miłośnicy żeglarstwa, gdyż nie każdy jacht wyposażony jest w czynną i sprawną toaletę. Chemiczne toalety przenośne marki Thetford odpowiadają na zapotrzebowania osób, dla których higiena stanowi najwyższy priorytet.

 

Dzięki kompaktowym rozmiarom oraz wysokiej jakości wykonania umożliwiają korzystanie z toalety nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Dają także wysokie poczucie komfortu w praktycznie każdej sytuacji. Dużą zaletą toalet przenośnych jest łatwość ich opróżniania oraz wygoda z ich korzystania. Stosunkowo niewielkie gabaryty pozwalają na swobodny transport oraz umożliwiają bezproblemowe przechowywanie toalety przenośnej. Dla każdego, kto często podróżuje, to niezbędna rzecz. Takie toalety nie potrzebują podłączenia pod kanalizację i są bardzo łatwe w użytkowaniu. Są także bardzo mobilne i posiadając jedną taką toaletę można ją zabierać zarówno na łódkę jak i do przyczepy kempingowej czy do małego domku w górach lub nad jeziorem.

Toaleta chemiczna THETFORD ze wskaźnikiem Qube XGL 21L

 

Toalety turystyczne składają się z dwóch zbiorników: górnego na wodę czystą służącą do spłukiwania oraz zbiornika dolnego gdzie gromadzone są nieczystości. W skład zbiornika górnego, czyli spłuczki, wchodzą takie elementy jak deska sedesowa, muszla ustępowa, zbiornik wody czystej razem z wlewem i nakrętką oraz pompka do spłukiwania. Dolna część toalety turystycznej to zbiornik na nieczystości z rurą do opróżniania zbiornika i nakrętką, przycisk odpowietrzający dzięki któremu nie dochodzi do chlapania podczas opróżniania toalety, a także często dodatkowe miejsce na przechowywanie płynów dezynfekujących. Ponadto w skład zbiornika na nieczystości wchodzi wskaźnik napełnienia i zawór zamykający dostęp dla nieczystości wraz z obsługującą go rączką i uszczelką wargową. W dolnej części toalety jest też poręczny uchwyt, dzięki któremu możemy wygodnie transportować i opróżniać zbiornik. Spuszczenie wody odbywa się poprzez kilkukrotne naciskanie przycisku pompy spłukującej.

Toaleta chemiczna THETFORD ze wskaźnikiem Qube XGL 21L

 

Oba zbiorniki łączy się przez zatrzaski gwarantujące mocne złączenie i stabilność podczas użytkowania. Poszczególne modele toalet chemicznych różnią się przede wszystkim pojemnością obu zbiorników. Toaleta ze zbiornikiem na nieczystości o pojemności 12 litrów wystarcza na ok. 33 użycia. W toaletach chemicznych zbiornik na nieczystości ma z reguły większą pojemność niż zbiornik na wodę czystą, aby nie dopuścić do przepełnienia zbiornika dolnego. Dodatkową możliwością kontroli zapełnienia zbiornika na nieczystości jest wskaźnik napełnienia, który informuje nas, kiedy należy opróżnić zbiornik z nieczystości.

 

Toaleta chemiczna THETFORD Qube MT 12L

 

W podróży, podczas campingu, nad wodą czy wszędzie tam, gdzie będziemy przez dłuższy czas przebywać poza domem z pewnością przydadzą się toalety turystyczne. Są wygodne także dla dzieci i higieniczne. Dzięki możliwości rozłączenia pojemników, czyszczenie nie stanowi najmniejszego problemu i jest w pełni higieniczne. Ruchoma rura spustowa daje pełną kontrolę podczas opróżniania zbiornika. Ogromne zalety urządzenia to sterylność i jego kompaktowe wymiary. Utrzymanie ich w czystości ułatwiają preparaty do toalet, dostępne w formie płynów, saszetek czy żelu. Dla zachowania odpowiedniej higieny zawsze należy zadbać o to, aby przed skorzystaniem z toalety w obu zbiornikach znajdowały się odpowiednie środki chemiczne. Płyny do toalet turystycznych dzielone są na płyny do spłuczki oraz płyn do dezynfekcji zbiornika na nieczystości. Stosowanie innych środków może spowodować uszkodzenie uszczelek w toalecie, co doprowadzi do jej rozszczelnienia.

Toaleta chemiczna THETFORD Qube MT 12L

 

Płyn Aqua Kem Green przystosowany do użytku w toaletach chemicznych stosowany jest do zbiornika na nieczystości, gdzie eliminuje przykre zapachy, zmniejsza gromadzenie się gazów oraz utrzymuje zbiornik w czystości. Jest przy tym biodegradowalny i przyjazny dla środowiska naturalnego. Jego regularne stosowanie ułatwia opróżnianie oraz konserwację zbiornika. Płyn Aqua Rinse Plus jest przystosowany do wykorzystania w zbiornikach na wodę czystą w toaletach turystycznych. Jego stosowanie zwiększa skuteczność spłukiwania i jednocześnie ogranicza zużycie wody. Pozostawia warstwę ochronną na muszli toalety. Ułatwia konserwację toalety poprzez smarowanie uszczelek. Posiada przy tym składniki biodegradowalne, a więc jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Prawidłowe dozowanie preparatów opisane jest zawsze na etykiecie środka chemicznego do toalety turystycznej. Warto zastanowić się również nad zastosowaniem papieru toaletowego przeznaczonego do toalet chemicznych, który bardzo łatwo się rozkłada i na pewno nie zatka odpływu zbiornika na nieczystości.

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Lokówki
u mnie to nie działa, albo coś nie tak z moimi włosami :D dziwne...
Rehabilitacja
Cześć. Słuchajcie jakiś czas temu uległam wypadkowi w wyniku którego straciłam kończynę dolną...
Kremy do twarzy
A ja lubię Tołpę i Nivea, obie marki mają same zalety:)
Lokówki
Można też zapleść wilgotne włosy na noc i rano loki gotowe bez lokówki:)