Tkaniny na ubrania – które warto wybrać?

29 listopada 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Ubranie to nasza wizytówka, dlatego też, aby dobrze czuć się i wyglądać niezwykle ważny jest wybór nie tylko samego kroju ubrania, ale również materiału, z którego nasza bluzka, spodnie, czy też sukienka została wyprodukowana. Jakie zatem tkaniny na ubrania powinny zagościć w naszej garderobie?

moda damska

Ubrania na co dzień-jaki materiał wybrać?

Jeśli chodzi o tkaniny na ubrania, które nosimy na co dzień, to w tym przypadku najlepiej sprawdzają się w pełni naturalne materiały, które zapewniają komfort noszenia i są przyjazne dla naszego ciała. Możemy tutaj wymienić przede wszystkim bawełnę, len, wełnę owczą i merynosową oraz jedwab. Bawełna to niezwykle przewiewny materiał, dzięki któremu nasza skóra oddycha. Oprócz tego nie elektryzuje się, a także nie jest zbyt podatna na wyciąganie. Może się jednak kurczyć oraz gnieść, dlatego też warto wybierać ubrania bawełniane z niewielką domieszką syntetyku, np. elastanu.

Len dosyć szybko wysycha, nie gniecie się, nie kurczy, a także nie elektryzuje, jednak ciemne kolory nie są zbyt trwałe. Wełna ma dobre właściwości izolacyjne, jednak może się wyciągać, łatwo się kurczy i jest niestety podatna na atak moli. Z kolei jedwab to bardzo przyjemny dla ciała materiał, który odznacza się bardzo wysoką higroskopijnością, jednak jest bardzo wrażliwy na pot. Choć każdy z tych materiałów ma pewne wady związane z użytkowaniem, to jednak bardzo dobrze się nosi i zapewnia naszej skórze odpowiedni komfort termiczny.

Jaki materiał na sukienkę warto wybrać?

Jednym z najważniejszych elementów garderoby każdej kobiety jest sukienka, której zakup może sprawić nam wiele problemów, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego materiału. Jaki zatem tkaniny na sukienki sprawdzają się najlepiej? Jeśli chodzi o sukienki przeznaczone na okres letni, to warto z pewnością postawić na wiskozę będącą bardzo zwiewnym materiałem.

Pomimo tego, iż materiał ten jest w 100% syntetyczny, to jednak posiada wszystkie najważniejsze właściwości naturalnych tkanin, sprawdzając się idealnie latem, ponieważ jest niezwykle przewiewny. Z kolei w przypadku sukienek przeznaczonych na okres zimowy należy wybierać materiały, które są przede wszystkim miłe w dotyku oraz ciepłe. Idealnie sprawdzają się tutaj zarówno dzianiny welurowe, jak i żakardowe. Te drugie są nieco cieplejsze oraz grubsze od dzianin welurowych, jednak prezentują się równie elegancko.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz