Testujemy darmowy zabieg depilacji laserowej w epiLove!

24 maja 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Serdecznie zapraszamy 3 blogerki z Warszawy i okolic do zgłaszania się do darmowego  zabiegu depilacji  laserowej na dowolną partię ciała w gabinecie epiLove.. Salon mieści się w Gabinecie Depilacja.pl (w salonie Denique) Al. Niepodległości 92/98 w Warszawie.

Prosimy o zgłoszenia wraz z adresem bloga w komentarzach pod artykułem lub na adres mailowy: TUTAJ

Darmowy zabieg dla Blogerek obejmuje jednorazową wizytę w  gabinecie na depilację laserową lasem LightSheer Duet. Jest to najlepszej jakości sprzęt, który gwarantuje stałe usunięcie niechcianego owłosienia. Istotą jego działa jest oddziaływanie na barwnik zawarty w mieszku włosowym i niszczenie tej części włosa, która odpowiada za jego wzrost (macierz). Jest to zabieg w pełni bezpieczny ponieważ wiązka lasera działa niszczono na włos, a nie na skórę.

 

nowy laser

Opis zabiegu:

 

1. Co to jest depilacja laserowa i jak działa?

Depilacja laserowa jest to metoda trwałego usuwania owłosienia przy użyciu lasera diodowego Light Sheer Duet. Światło lasera, które jest pochłaniane przez melaninę (barwnik włosa) w mieszku włosowym, zamieniane jest na ciepło niszczące macierz włosa → część odpowiedzialną za jego wzrost. Efekt końcowy to trwała utrata oraz destrukcja mieszka. Zjawisko to nosi nazwę selektywnej fototermolizy i jest ono najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są ”nieme” na działanie lasera. Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30-40% włosów ciemnych (włosy anagenowe).  Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku). Włosy bardzo czarne, a więc zawierające dużo melaniny najlepiej poddają się na działanie lasera.

2. Na jakim sprzęcie pracujemy?

W salonie Laser Depil pracujemy przy użyciu lasera diodowego Light Sheer Duet. Jest to produkt amerykańskiej firmy Lumienis – światowy lider w produkcji laserów medycznych i kosmetycznych. O jego jakości i skuteczności świadczy honorowany na całym świece certyfikat FDA wydawany przez amerykański urząd ds. Żywności i Leków FDA oraz certyfikaty odpowiednich instytucji Europejskich, w tym ISO 9001. Gwarantuje bezpieczne i długotrwałe usuwanie niechcianego owłosienia praktycznie z każdej części ciała.

3. Ile zabiegów potrzeba, aby osiągnąć efekt gładkiej skóry?

Efekty zabiegów uwarunkowane są od rodzaju włosa – jego grubości i koloru oraz od fototypu, czyli koloru skóry pacjentki. Zazwyczaj jest to w zakresie 6-8 zabiegów. Najlepsze efekty uzyskujemy przy jasnym fototypie skóry w kombinacji z ciemnym, grubym owłosieniem. W przypadku jasnych włosów zabieg depilacji laserowej nie będzie skuteczny, ponieważ taki kolor owłosienia nie zawiera barwnika melaniny – w tym przypadku działanie lasera może być znikome i powodować tylko przerzedzenie niechcianego owłosienia. Zabiegi wykonuje się co 8-10 tygodni.

4. Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

ciąża,
choroby nowotworowe (przebyte – po konsultacji lekarskiej),
indywidualna terapia hormonalna (hormony światło uczulające),
włosy blond, rude, siwe,
fotodermatozy (choroby skóry spowodowane przez światło) i choroby pęcherzowe skóry,
bielactwo, łuszczyca,
padaczka,
skłonność do przebarwień,
skłonność do bliznowców,
infekecje-wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu,
reticularis (marmurkowa skóra).

5. Przeciwwskazania czasowe:

świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalacza, skóra podrażniona (odczekać do całkowitego zaniku opalenizny),
terapia doustna retinoidami (Izotek) – musi być pół roku przerwy,
terapia lekami i ziołami światło uwrażliwiającymi ,
terapia miejscowa kremami z Vit. A, C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi,
wcześniejsza depilacja przez wyrywanie (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne),
wcześniejsze, niektóre zabiegi dermatologiczne i chirurgiczne.

6. Czy jest to zabieg bolesny i bezpieczny?

Eliminacja zbędnego owłosienia za pomocą lasera to bezinwazyjna metoda depilacji i jest ona w pełni bezpieczna. Zabieg ten nie powoduje uszkodzeń czy podrażnień skóry, może więc być wykonywany nawet w tak wrażliwych miejscach jak pachy, strefa bikini czy górna warga. Wiązka światła lasera przenika przez skórę i niszczy mieszki włosowe, nie narusza jednak delikatnej struktury naskórka. Zabieg nie jest zupełnie bezbolesny. Podczas naświetlania pacjentka może odczuwać niewielki dyskomfort w postaci igiełek nakłuwających obszar zabiegowy. Stopień tych dolegliwości jest różny dla każdej osoby – zależn od indywidualnej wrażliwości na ból oraz od barwy i grubości włosa. Dodatkowo laser zabiera nakładę chłodzącą oraz system zasysnia depilowanej skóry, więc odczucia bólu nie są aż tak bolesne.

7. Przygotowanie do zabiegu:

Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Jeśli tego wymaga należy stosować emolienty kilka dni wcześniej.
Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji. Przed pierwszym zabiegiem zrobi to osoba wykonująca zabieg – umożliwi to ocenę barwy włosów. Włosy blond, siwe, rude stanowią przeciwwskazanie do zabiegu, z uwagi na brak lub małą skuteczność laserowej depilacji w ich przypadku.
Przed każdym zabiegiem, włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach skóry. Można natomiast golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem, choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej.
Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami, Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
Terapia doustna retinoidami wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
Leki światłouczulające i zioła o takim działaniu (np. dziurawiec) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.
Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. W szczególności zabieg jest możliwy 2 tygodnie po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.
Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub solarium to 4-6 tygodni.
‘’Opalenizna’’ uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.
Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy, w przypadku depilacji w tym miejscu, jest możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później.

8. Jak zachowuje się skóra po zabiegu?

Po zabiegu skóra może być podrażniona, zaczernieniona, może powstać obrzęk okołomieszkowy – jest to odczyn normalny, który spowodowany jest działaniem lasera. Każda skóra reaguje inaczej a powstałe objawy przyjmują charkater krótkotrwały i nie utrzymują się dłużej niż 2 dni.

9. Jak należy dbać o skórę po przebytym zabiegu?

W czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować w bardzo delikatny sposób:
myć żelem bezmydłowym albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,
nie stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilacja dotyczyła pach),
stosować zasypkę lub krem Alantan Plus, Bepanthen czy Dermopanthen,
delikatnie osuszać skórę, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach po zabiegu.

10. IPL a zabieg depilacji laserowej.

Róznica pomiędzy laserem a IPL polega głównie na skuteczności usuwania owłosienia i ilośći zabiegów potrzebnych do depilacji. IPL nie jest laserem.
Fale lasera mają tę samą długości fali i działają w sposób celowany na włos, a konkretnie na jego barwnik, nie szkodzą tkankom dookoła. W przypadku zastosowaniu IPL pacjent poddawany jest naświetlaniu różnej długości fali, co powoduje rozgrzanie okolicznych tkanek – IPL nie działa wybiórczo na włos.
Najważniejsza różnica pomiędzy laserami do depilacji a IPL polega na ich skuteczności oraz ilości zabiegów jakie należy wykonywać. Na 1 zabieg z użyciem lasera należy wykonać średnio 3 i więcej zabiegów lampami polichromatycznymi (IPL uzyskując i tak słabszy efekt). Dodatkowo u pacjentów poddanych zabiegom depilacji IPL całkowite usunięcie owłosienia jest znacznie utrudnione ponieważ cebulki włosów po naświetlaniu IPL mogą być inaczej uszkodzone, „zdeformowane” przez co skuteczna laserowa depilacja może być trudniejsza po wcześniejszych zabiegach fotodepilacji.

www.depilacja.pl

 



FORUM - bieżące dyskusje

Naturalne kosmetyki
Sama robię kremy, ale to wymaga wysokiej higieny, bo inaczej krem się...
Typy mężczyzn
Maminsynki wychowane przez samotne matki. Tragedia... oni nie są zdolni do żadnego związku...
Jak można zostać dietetykiem
Kurs dietetyki też jest ok, jeśli ktoś się sam dokształca i interesuje swoją dziedziną.
leczenie niepłodnosci
Moim zdaniem leczenie nepłodności ma sens do 30. roku życia. Potem wzrasta znacznie ryzyko...