URODA I ZDROWIE

Terapia osoczem bogatopłytkowym – nie tylko dla gwiazd

6 lutego 2020, dodał: Redakcja

Terapia osoczem bogatopłytkowym stała się bardzo popularna od czasu, gdy zaczęły przyznawać się do niej gwiazdy. Jednak dziś z zabiegu korzystają kobiety z całej Polski. Sprawdź, na czym to polega!

Terapia osoczem bogatopłytkowym – co to jest?

Być może w gazetach lub w mediach społecznościowych widziałaś zdjęcia gwiazd z twarzą wysmarowaną krwią. Z uwagi na niecodzienny wygląd, zabieg osoczem bogatopłytkowym szybko stał się popularny pod nazwą wampirzego liftingu. Całość może brzmieć strasznie, ale w rzeczywistości jest to całkowicie bezpieczna i nowoczesna terapia. Zabieg przeprowadzany jest w kilku krokach:

  • na pierwszym spotkaniu lekarz omawia z pacjentem zabieg
  • na kolejnym pacjent oddaje niewielką próbkę krwi – do 180 ml
  • z krwi przygotowane jest osocze bogatopłytkowe
  • po znieczuleniu miejscowym preparat jest podawany za pomocą cienkich igieł w wybranym miejscu

– System Arthrex Angel pozwala pozyskać najbardziej skoncentrowane osocze bogatopłytkowe (PRP) oraz ubogopłytkowe (PPP). Zostaje ono przekierowane do oddzielnego, sterylnego zbiornika, gdzie pozyskane zostaje ponad 90 proc. trombocytów z pobranej ilości krwi. Tak uzyskujemy koncentrat zawierający wyższe stężenie płytek krwi. – wyjaśnia procedurę terapii osoczem Artrex Angel jeden z ekspertów z Allure Esthetique Clinique z Konstantynowa Łódzkiego.Wprowadzenie takiej mieszanki pod skórę prowadzi do uruchomienia procesów regeneracyjnych w organizmie. W efekcie powstają nowe naczynia krwionośne i włókna kolagenowe. Skóra staje się bardziej sprężysta i wygląda młodziej. Ale to nie jedyny powód, dla którego warto skorzystać z zabiegu.

Wskazania i przeciwwskazania do ostrzykiwania osoczem

Terapia osoczem bogatopłytkowym kojarzy się z pozbywaniem się zmarszczek. Rzeczywiście, najczęściej właśnie po to jest ona wykorzystywana. Sam zabieg powstał jako pomoc dla osób z poważnymi problemami skórnymi po wypadkach czy pożarach, więc będzie też odpowiedni przy przebarwieniach. Dermatolodzy często polecają zabieg swoim pacjentkom, które zmagają się z trądzikiem i chcą pozbyć się śladów czy drobnych blizn. Ostrzykiwać osoczem można również skórę głowy, by pobudzić włosy do wzrostu.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, to zabiegu powinny unikać wyłącznie osoby chore na raka lub inne poważne choroby jak wirus HIV czy białaczka. Lepiej też powstrzymać się od zabiegu przy opryszczce i poważnych infekcjach skórnych aż do wyleczenia. Jednak poza tym nie ma przeciwwskazań, co wynika z tego, że osocze bogatopłytkowe to w pełni naturalna substancja pozyskiwana z płynów ustrojowych pacjenta, a więc całkowicie przyjazna dla jego ciała.

Terapia osoczem Athrex Angel

Arthex Angel to metoda przygotowywania materiału do terapii osoczem bogatopłytkowym marki Angel. Pozwala on na otrzymanie osocza o wiele bardziej skoncentrowanego i wysokiej jakości niż w innych maszynach tego typu. Poza tym zapewnia wysokie bezpieczeństwo przechowywania i przygotowywania, a także szybkie uzyskanie preparatu. Firma dostarcza Arthex Angel nie tylko do gabinetów medycyny estetycznej, ale też do klinik czy szpitali, gdzie pomaga w leczeniu pacjentów. Warto szukać gabinetów kosmetycznych, które korzystają z tego systemu. W swojej ofercie Arthex Angel ma np. salon Allure Esthetique Clinique w Konstantynowie Łódzkim. To udowadnia, że z zabiegu da się skorzystać nie tylko w największych miastach. W związku z rosnącą dostępnością cena ostrzykiwania osoczem staje się coraz bardziej korzystna. Obecnie za zabieg trzeba zapłacić średnio kilkaset złotych. To niedużo, biorąc pod uwagę, że terapię trzeba powtarzać zaledwie raz do roku dla ciągłego efektu. Umawiając się na wizytę warto jednak pamiętać, że cena nie powinna być jedynym czynnikiem, a gabinet korzystający z najnowocześniejszych urządzeń jak Arthrex Angel może przygotować preparat, który zadziała efektywniej, niż przypadkowe miejsce z gorszym sprzętem.

Szczegóły na temat Arthrex Angel znajdziesz na www.a-estetyka.pl

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zabiegi na zniszczone włosy
Dziewczyny, jak macie mocno zniszczone włosy a do tego regularnie je farbujecie to polecam...
Gabinet lekarski
Jeśli chodzi o profesjonalnie wyposażone gabinety ginekologiczne, to polecamprywatne przychodnie, gdzie przyjmują doświadczeni,...
Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Sama już przestałam przejmować się wirusem, bo jak zawsze jesienią mam zwykłą infekcję,...
Inicjatywa w stworzeniu trwałego zw…
Żyjemy w czasach, gdzie relacje stały się przejściowe, ludzie są rozpieszczeni i zamiast...