Terapia diamagnetyczna

4 maja 2010, dodał: ataga105
Artykuł zewnętrzny

Terapia diamagnetyczna to nowoczesna i skuteczna metoda walki z upływem czasu i jego następstwami: zmarszczkami, przebarwieniami, cellulitem.
Terapię diamagnetyczną prowadzi się wykorzystując pompę diamagnetyczną. Jest to urządzenie innowacyjne i funkcjonalne. Główną technologią mającą zastosowanie są pulsujące pola magnetyczne o wysokim natężeniu wykorzystujące mechanizm diamagnetycznego odpychania. Drugą technologią wykorzystaną w pompie diamagnetycznej jest przekaz energetyczny poprzez układ częstotliwości radiowych. Zastosowanie jej ma na celu zwiększenie działania przeciwbólowego w terapii leczenia bólu oraz zwiększenie zdolności do regeneracji tkanek głębokich. Jest to absolutna nowość w obszarze przekazu substancji. Wszystkie urządzenia spotykane w chwili obecnej na rynku do uzyskania penetracji preparatu/leku wykorzystują prąd elektryczny (lub ultradźwięki), co prowadzi do szeregu przeciwwskazań i wad. Zostało udowodnione, że zasięg penetracji środków farmakologicznych wprowadzanych do organizmu przy użyciu pompy diamagnetycznej jest znacznie większy niż ten osiągany dzięki tradycyjnym nieinwazyjnym technikom oraz bardziej równomierny, co zapewnia większą ich skuteczność. Dzięki wahaniom wysokiego natężenia pola magnetycznego wywoływany jest ruch płynów zarówno wewnątrzkomórkowych jak i poza komórkowych. Płyny organiczne mają właściwości diamagnetyczne, a więc poddane działaniu pola magnetycznego w sposób naturalny reagują odpychaniem.
Główne działanie na substancję poza komórkową to drenaż. Skutkiem odpychania diamagnetycznego, woda, która jest w substancji poza komórkowej jest wypychana i wywołuje ruchy, które umożliwiają redystrybucję substancji rozpuszczalnych (związków chemicznych) wokół błony komórkowej. To ułatwia transport pasywny i aktywny samej błony. Działanie na substancję wewnątrzkomórkową to kataliza reakcji chemicznych, tzn. wspomaganie i przyspieszanie komórkowych reakcji chemicznych.
Pozytywne działanie na przemianę materii na poziomie komórki:
• wymiana jonowa, między innymi sodowo-potasowa,
• wydalnicza aktywność komórkowa,
• oddechowa aktywność komórkowa itp.
Stymulacja wywołana polem diamagnetycznym znacznie różni się od zwykłej stymulacji. Stymulacja diamagnetyczna jest wywołana jest bezpośrednio wewnątrz tkanki (nie jest generowana poza tkanką i następnie dostarczana do jej wnętrza jak to się zazwyczaj dzieje w przypadku stymulacji elektrycznej). Stymulacja diamagnetyczna jest jednakowa w całej tkance, na którą wpływa pole magnetyczne, jest stymulacją komórkową. Jest to bardzo ważne, szczególnie w przypadku tkanek w stanie zapalnym lub uszkodzonych, które wymagają przywrócenia istotnej aktywności komórkowej bez wywoływania bólu lub uzależniania od leczenia. Jest zarówno powierzchowna jak i dogłębna, a tym samym jest szczególnie zalecana w leczeniu wewnętrznych i trudnodostępnych miejsc/organów, na które nie można oddziaływać zwykłą stymulacją (ponieważ nie sięga ona tak głęboko).
Zalecane jest wykonanie 10 zabiegów. Wiadomym jest, że oddziaływanie terapii może być widoczne dużo szybciej w zależności od indywidualnych uwarunkowań klienta. Po zabiegach należy dbać o skórę i stosować podtrzymujące efekty metody pielęgnacji. Kobiety ciężarne nie mogą poddawać się zabiegom, osoby z rozrusznikami serca, chorobami nowotworowymi i innymi poważnymi schorzeniami.
Zabieg jest bezbolesny, odczuwalny jest jedynie ruch głowicy po ciele. Poza tym zawsze w tle słychać przyjemną muzykę i czujemy unoszący się w powietrzu zapach eterycznych olejków itp.
Terapia diamagnetyczna jest rekomendowana jako doskonała technologia, która zawsze idzie w parze z wymaganiami i potrzebami klientów.
Agata G.



FORUM - bieżące dyskusje

Kraków
Chętnie poznam kogoś spod Krakowa na wspólne wypady do tego miasta.
Zakupy większych ilości z rabatami…
Polecam zakupy podczas akcji promocyjnych np. przy sezonowej wymianie towaru w sklepach.
Oczepiny
Już rzadko są takie prawdziwe oczepiny, raczej ogranicza się to do zjedzenia tortu :)
Jak przygotować piersi do karmienia…
Może jakiś masaż powoduje, że piersi są bardziej odporne, ale poza tym...