Tego nie może zabraknąć w nowoczesnej łazience

29 września 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Nowoczesna łazienka to funkcjonalność, duża wygoda i powszechny minimalizm. Powoli odchodzi się bowiem od bardzo dekoracyjnych rozwiązań, stawiając na te, które są przede wszystkim praktyczne, a przy okazji ładne. Nowoczesne łazienki to też inne, czasem zaskakujące wyposażenie. Zobacz, czego nie może zabraknąć w nowoczesnej łazience.

łazienka

Szafki otwierane dotykiem

Minimalizm każe oszczędzać miejsce, a uchwyty potrafią zabierać cenne centymetry. Poza tym gładkie fronty łatwiej utrzymać w czystości. Ponieważ w nowoczesnej łazience trzymanie na wierzchu jakichkolwiek kosmetyków akcesoriów jest wykluczone, trzeba zadbać, by było odpowiednio dużo miejsca do ich przechowywania. Ciekawym rozwiązaniem jest zagospodarowanie jednej ściany tak, by była dużą, ale niezbyt głęboką szafą z wieloma szafkami i półkami.

Bezkrawędziowy sedes

Właściwie nie wiadomo, kto i po co wymyślił wewnętrzne krawędzie w sedesie. Na dobrą sprawę więcej z nich szkody (czytaj: problemów z czyszczeniem) niż pożytku. Nowoczesne sedesy mają gładkie misy, więc ich utrzymanie w czystości jest proste. Pozwalają też oszczędzać wodę. No i wyglądają bardzo designersko. Można spotkać niemal w każdej łazience, do której została przygotowana indywidualna aranżacja.

Toaleta myjąca

Połączenie sedesu z bidetem. Rozwiązanie jeszcze mało popularne, ale można założyć, że wszystko jest kwestią czasu. Myjąca toaleta to spora oszczędność wody i miejsca. Niektóre toalety umożliwiają sterowanie temperaturą wody, oferują funkcję suszenia oraz neutralizacji zapachów.

Brodzik typu walk-in

To nie tylko nowoczesność, ale i bardzo praktyczne rozwiązanie, czyli brodzik na poziomie podłogi lub dosłownie kilka centymetrów niżej. Takie brodziki nie mają nic wspólnego z tymi stosowanymi do niedawna, wpuszczanymi w podłogę. Ich po prostu nie widać. Wejście do brodzika walk-in nie wymaga zwiększonej uwagi, podnoszenia nogi do góry lub uważnego schodzenia w dół. Sekretem tych brodzików jest odpływ liniowy, który pozwala na szybkie i skuteczne odprowadzanie dużych ilości wody, nawet z deszczownicy. Nie ma obaw – nie zalejemy łazienki.

Jednouchwytowa bateria do instalacji podtynkowych

Niegdyś godziliśmy się z koniecznością obecności rur na ścianie i w kabinie prysznicowej. Dziś takie rozwiązania absolutnie nie wchodzą w grę. Nowoczesne baterie do instalacji podtynkowych są nieduże i bardzo dyskretne. Przy tym ich stylistyka trafia raczej w gusta miłośników awangardowych rozwiązań. To po prostu nowoczesność w czystej postaci. Gwarantuje minimalną ilość elementów w kabinie prysznicowej, a przy tym sprawia nieco futurystyczne wrażenie.

Podgrzewane lustro

Nie, to nie pomyłka, naprawdę chodzi o podgrzewane lustro, nie podłogę. Cel takiego działania jest prosty. Lustro z podgrzewaniem nigdy nie zaparuje, nawet w bardzo wilgotnej łazience. To wygoda, którą doceni każdy walczący codziennie z zaparowanym lustrem.

Sterowanie oświetleniem

Koniec z przekonaniem, że oświetlenie łazienki musi być bardzo jasne i poza dużą lampą sufitową obejmować jedynie dodatkowe źródło światła przy lustrze. Nowoczesne łazienki wręcz lubują się w nastrojowym oświetleniu, przy którym można wypocząć i wziąć relaksującą kąpiel. W modzie są taśmy i żarówki LED z możliwością sterowania barwą oświetlenia.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz