Tajemnice chirurgów plastycznych

4 marca 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Operacje plastyczne to obecnie gorący temat. Olśniewający wygląd gwiazd i zachwycające zdjęcia metamorfoz to nie wszystko – istnieje również ciemniejsza strona chirurgii plastycznej. Przezorny zawsze ubezpieczony – prezentujemy tajniki zawodowe prosto z ust chirurgów plastycznych.

 

Tajemnica udanej operacji tkwi w głowie, a nie w dłoniach

Wiele osób zakłada, że podczas operacji plastycznej największe znaczenie mają sprawne dłonie lekarza, czyli innymi słowy jego technika.

W rzeczywistości jednak powodzenie zabiegu w niedużym stopniu zależy od sprawności dłoni chirurga. W przypadku większości operacji na efekty bardziej wpływają odpowiednie plany i decyzje; sprawna głowa liczy się w 80%, a ręce – w 20%.

Niektórzy chirurdzy uważają się za artystów i oczywiście mają do tego prawo, ale sprawne władanie pędzlem lub piórem nie przekłada się świetne efekty operacji. Zmysł artystyczny czy znajomość trendów mogą się okazać się przydatne, jednak w mniejszym stopniu niż sprawny umysł.

To wiedza, kreatywność i rozsądek najlepiej świadczą o tym, jak istotne jest działanie z głową. Wiedza to kluczowa kwestia, bo pozwala określić, co jest możliwe do zrobienia, a czego nie da się dokonać. Kreatywność przydaje się, gdy stykamy się z wyjątkowymi problemami, a sprawdzone rozwiązania zawodzą. Tak samo ważne, jeśli nie ważniejsze, jest podjęcie rozsądnej decyzji, jakich zabiegów nie należy wykonywać.

Niezadowoleni pacjenci to zmora chirurgów plastycznych

Mogłoby się wydawać, że zadowoleni pacjenci wychwalający chirurgów plastycznych pod niebiosa to wystarczający powód do zadowolenia. W rzeczywistości jednak niewielka grupa pacjentów, którzy nie są (i prawdopodobnie nigdy nie będą) zadowoleni z proponowanych usług, wpływa na lekarzy bardziej niż wszystkie sukcesy razem wzięte.

Przed każdą operacją chirurdzy dążymy do tego, by pacjenci mieli realistyczne oczekiwania, a następnie robią wszystko, co w ich mocy, by je spełnić. Jednak mimo starań nie są oni w stanie zadowolić każdego.

Najlepszy sposób na młody wygląd to zatrzymać oznaki starzenia

Wystarczy zapytać dowolną osobę w wieku 40, 50 lub 60 lat, która nie wygląda na swoje lata, w czym tkwi tajemnica starzenia się z godnością, by otrzymać taką samą odpowiedź: dbać o skórę i chronić ją przed słońcem. Wiąże się to z codziennym nakładaniem preparatów z filtrem SPF 30+ oraz stosowaniem kremów z mechanicznym blokerem w postaci cynku i pozbawionych filtrów chemicznych. „Codziennie” to w tym przypadku słowo-klucz. Nawet w pochmurny dzień promieniowanie UV trwale niszczy DNA skóry (podobnie jak palenie).

Na uszkodzonej skórze pojawiają się drobne linie i przebarwienia, które kojarzą się ze starością. Nawet jeśli dotychczas krem z filtrem nie był stałym elementem twojej kosmetyczki, lepiej późno niż wcale – wciąż możesz zapobiec dalszym uszkodzeniom DNA skóry.

Jeżeli chcesz cofnąć czas i naprawić dotychczasowe uszkodzenia, możesz się zdecydować na peeling chemiczny lub zabieg laserowy.

W przypadku implantów większe nie zawsze oznacza lepsze

Wiele pacjentek i chirurgów plastycznych twierdzi, że w odniesieniu do implantów piersi większe zawsze oznacza lepsze. Jest to jednak krótkowzroczne podejście.

Implanty piersi nie są kwestią trzech czy sześciu miesięcy – większość pacjentek, które się na nie decydują, poddaje się tylko jednej operacji w życiu. Dzisiejsze dwudziestolatki za 10, 20 czy 30 lat zdadzą sobie sprawę, że duży rozmiar niekoniecznie oznacza piękny biust.

Udana abdominoplastyka to efekt nie tylko skalpela, ale też podejścia pacjenta

Abdominoplastyka to zabieg, na który pacjenci decydują się bardzo często. Jest to poważna operacja, która zazwyczaj pozwala osiągnąć spektakularne efekty. Wiele osób decyduje się na abdominoplastykę, kiedy czuje, że sprawy zaszły za daleko. Traktują zabieg jako przycisk „reset” albo trampolinę do reszty życia.

Ta operacja rzeczywiście jest dobrym punktem wyjścia, jednak to od pacjenta zależy, czy utrzyma jej efekty dzięki prowadzeniu zdrowego trybu życia. Abdominoplastykę można przyrównać do świetnego i skutecznego leku, i tak też należy do niej podchodzić – z rozwagą.

W przypadku chirurgii plastycznej dostajesz to, za co płacisz

Podejmując większość decyzji zakupowych, bierzemy pod uwagę koszty, obsługę oraz jakość, jednak w przypadku operacji plastycznych do równania należy doliczyć też bezpieczeństwo. Najwyższego poziomu jakości, obsługi i bezpieczeństwa nie zapewnią nam najniższe koszty. Jeżeli ktoś twierdzi inaczej, zdecydowanie mija się z prawdą. Najgorsze w tym podejściu jest to, że efekty błędu polegającego na wybraniu „taniej” opcji pacjenci często widzą dopiero wtedy, gdy jest już za późno.

Korekcja efektów nieudanej operacji plastycznej to trudne, a czasem wręcz niemożliwe zadanie. Dlatego kluczową kwestią jest podjęcie odpowiednich kroków, by zapobiec takiej sytuacji. Przede wszystkim warto wybrać dyplomowanego specjalistę.

Doświadczenia i realne efekty zabiegów to kluczowe kryteria przy wyborze chirurga plastycznego

Nie wszyscy chirurdzy plastyczni są sobie równi i podobnie rzecz się ma z klinikami. Każdy ma inne umiejętności i doświadczenie. Dlatego wybieraj rozsądnie i z „głową”!

Horizon Medical Center – horizonmedical.pl

Bezpieczeństwo pacjenta na najwyższym poziomie

Odwiedź naszą stronę internetową i otrzymaj 10% zniżki na zabiegi w naszej Klinice

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Stany lękowe
Stany lękowe to może być objaw początku depresji, moim zdaniem warto iść...
Zdrowe połączenia produktów
Miejmy nadzieję, że jeśli np. pół godz. po sałatce zjemy obiad z tłuszczem...
Jak ludzie dobierają się w pary?
Sporo osób dziś jednak patrzy na status i majątek partnera, jeśli chodzi o poważne...
Metylowane witaminy
Już była "lewoskrętna" witamina C, po czym okazało się, że witamina C jest właśnie...