Świeżość na stole | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Świeżość na stole

29 stycznia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Owoce i warzywa to najważniejsze elementy codziennego jadłospisu. W diecie powinno być ich jak najwięcej. Oczywiście pojawiają się w różnych formach, a jedną z nich są soki. To też efekt pewnej mody, która akurat wychodzi nam bardzo na zdrowie. W kuchniach pojawiają się różnego rodzaju wyciskarki do owoców i warzyw, które pozwalają przygotować pełne wartości odżywczych soki. To także bogactwo smaków i aromatów, a także okazja, by zmienić nawyki i przekonać resztę rodziny, że warto postawić na tego typu dietę.

świeze owoce

Modny dodatek

Choć wyciskarki do owoców i warzyw są efektem mody, to warto w nie zainwestować. Pozwalają w domowym zaciszu przygotować świeże soki, a samo urządzenie staje się zdecydowanie bardziej przydatne niż tradycyjne sokowirówki. I na pewno pozwala uzyskać pełnowartościowy i bogaty w cenne enzymy i fitochemikalia napój.  Dzięki technologii wolnoobrotowego wyciskania soków na zimno otrzymać można odżywczy napój z każdego rodzaju owoców i warzyw, także z zieleniny, ziół czy zbóż. Urządzenie miażdży owoce i warzywa przy bardzo niskich obrotach i choć przygotowanie zajmuje zdecydowanie więcej czasu, to sok jest zdrowszy, lepiej wygląda i lepiej smakuje.

W  sklepach znaleźć można wyciskarki do owoców i warzyw pionowe oraz poziome. W tym drugim wypadku wałek ślimakowy umieszczony jest w pozycji poziomej względem otworu wsadowego. To sprawia, że trzeba produkty stale dopychać. Pionowe wyciskarki do owoców i warzyw świetnie sprawdzają się w przygotowywaniu soków i smoothies z warzyw liściastych, ponieważ kierunek minimalizuje ryzyko blokowania wałka przez włókna. Takie rozwiązanie wydaje się bardziej funkcjonalne. Tu owoce i warzywa same wpadają do komory i są zaciągane przez wałek. Ten typ jest prostszy w obsłudze, poręczniejszy, wydajniejszy i nie wymaga dużo siły.

Którą wyciskarkę wolnoobrotową wybrać?

Im więcej urządzeń na rynku tym większe dylematy, jakie wyciskarki do owoców i warzyw są najlepsze. Różnią się kształtem, mocą, funkcjami, a niektóre mają naprawdę futurystyczny wygląd. Warto pamiętać o tym, że jest szereg aspektów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, ale też należy określić swoje potrzeby. Wszak urządzenie ma nam służyć, a nie tylko dobrze prezentować się w nowoczesnej kuchni. Najważniejszymi parametrami, jeśli chodzi o wyciskarki do owoców i warzyw, są moc, rodzaj silnika oraz ilość obrotów na minutę. Samo urządzenie jest energooszczędne i ma zdecydowanie mniejszą moc niż tradycyjne sokowirówki. Wykorzystuje się w produkcji bezszczotkowe silniki indukcyjne (BLDC), które są bardziej efektywne. Moc silnika jest oczywiście najważniejszym aspektem. To dzięki niej mechanizm radzi sobie z najtwardszymi owocami i warzywami. Co istotne, nie może być zbyt duża, by wyciskarka mogła się zatrzymać w przypadku zablokowania. Warto także zwrócić uwagę na ilość obrotów na minutę. W praktyce im będzie ona mniejsza, tym lepiej. Najlepsi producenci oferują wyciskarki do owoców i warzyw, które generują od 40 do 120 obrotów na minutę.

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletka "po" od 15 roku życia
Dla mnie seks 15 latki jest czymś niepojętym, przeraża mnie to! ale teraz...
Błędy w komunikacji - 12 zdań, któr…
Będąc w związku trzeba wręcz należy rozmawiać. Nie tylko o problemach, bo te bardzo...
Podwyżka renty socjalnej
Uważam, że skutki podniesienia renty socjalnej będą korzystne społecznie. Grupa osób najbardziej w...
Złomowanie auta
Też tak myślę, że dzisiaj każdy patrzy gdzie kupić coś taniej tym bardziej...