URODA I ZDROWIE

Integracja online, czyli budowanie relacji w sieci

29 stycznia 2021, dodał: pinkmause

Epidemia i przymus pracy zdalnej wielu osobom uświadomił i pozwolił bardziej docenić możliwość przychodzenia do biura i bezpośrednich spotkań ze współpracownikami. Nowa sytuacja bardzo szybko przyczyniła się do reorganizacji codziennego funkcjonowania, a w dużej mierze – do poczucia izolacji. Zniknęły codzienne spotkania i pogawędki przy kawie, zachwiane zostało poczucie przynależności. Długotrwałe przebywanie w domu i zindywidualizowanie pracy doprowadziło do rozluźnienia kontaktów między członkami zespołu, rozproszenia i zmniejszenia poczucia współpracy. Brak codziennych spotkań ze współpracownikami oraz niemożliwość wspólnego spędzania czasu obniżyły też efektywność w pracy.

 

Wśród najbardziej skutecznych form zacieśniania relacji między współpracownikami pracujący najczęściej wskazują spotkania i wyjazdy integracyjne czy wspólne warsztaty, czyli narzędzia praktycznie niedostępne w warunkach pandemii i ograniczania kontaktów społecznych. Zaczęły więc powstawać i funkcjonować wewnętrzne grupy zainteresowań czy firmowe sieci społecznościowe, jako zdalne narzędzia budowy więzi wykorzystywane przez firmy. W dobie rozwiniętej technologii integracja online jest jak najbardziej możliwa. Ma to szczególnie ogromne znaczenie w dużych firmach, które mają zespoły rozsiane po całym kraju, czy też świecie. Integrowanie się w sposób online pozwala stale i efektywnie rozwijać pracowników.

Rodzaj integracji online, założenia, cele mogą być przeróżne. Jedno jest natomiast pewne, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Pracownicy muszą czuć, że wszystko jest znakomicie przygotowane, dopięte na ostatni guzik, a po wszystkim każdy odczuwa radość z doskonałej zabawy. Projekt Efektywny Events&Travel wychodzi z inicjatywą integracja online realizując ciekawe gry i zabawy integracyjne online pełne emocji i dobrego humoru. Agencja dostarcza ciekawych wrażeń, opartych o nowatorskie, interaktywne rozwiązania online oraz realizuje programy team buildingowe w środowisku internetowym. Oferta agencji zawiera przeszło 20 ciekawych propozycji dla pracowników spędzających czas na home office, a także dla zespołów zdalnych. Oferta integracji online skierowana jest do zespołów pracowniczych dla grup od 5 do nawet 1500 osób i zawiera warsztaty praktyczne, gry i zabawy online, a także krótkie przerywniki będące dodatkiem do organizowanych konferencji online.

Przygotowując imprezę integracyjną online, zwraca się uwagę, że ma ona podtrzymywać, ale i zacieśniać więzi pomiędzy ludźmi. Dlatego tematyka, rozrywka powinna być zorganizowana tak, aby zainteresowała i angażowała jak największe gremium pracowników. Integracja online proponuje najróżniejsze gry fabularne, które zostały przeniesione do sieci. Internet daje w tym aspekcie więcej możliwości, pozwala tworzyć niezliczone ilości scenariuszy, przenosić uczestników w rozmaite scenografie. Gry integracyjne online pobudzają kreatywne myślenie, mobilizują do komunikacji między uczestnikami, bawią, oraz dostarczają szeroko rozumianej rozrywki. Warsztaty tematyczne to również ciekawy pomysł, który mimo odległości pomiędzy uczestnikami, zachęca do wspólnych działań i realizowania kolejnych ciekawych zadań. Imprezy integracyjne online to doskonały trening umysłu i sposób na integrację połączoną z nutką rywalizacji.

Wśród zalet integracji online warto wskazać bezpieczeństwo, usprawnienie komunikacji w zespołach, budowanie i pielęgnowanie relacji między pracownikami, pozytywny wpływ na identyfikację pracowników z firmą, co przekłada sie na wyższy poziom motywacji do pracy, nabywanie nowych umiejętności i wiedzy oraz dostarczanie innowacyjnych form rozrywki o charakterze integracyjnym. Jedynym wymaganiem jest dostęp do internetu, oraz możliwość skorzystania z jednego z programów obsługujących konferencje video.

 

Monitor komputera nie jest „przeszkodą” w efektywnej integracji. Dobrze przygotowana i zrealizowana integracja online gwarantuje takie same efekty jak tradycyjne formy spotkań pozazawodowych pracowników. Przy wykorzystaniu integracji online brak firmowych spotkań nie stoi na przeszkodzie wspólnego spędzenia czasu. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak długo potrwa obecna sytuacja. Dlatego trzeba się do niej przystosować i nauczyć się w niej funkcjonować oraz szukać rozwiązań, które będą integrować wokół dowolnej idei, aktywizować i wzmacniać kontakty międzyludzkie. Warto oddać swój zespół w ręce ludzi z wieloletnim doświadczeniem, którzy wiedzą, jak zająć się ludźmi. Zapraszamy na stronę: integracja online.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Łysienie u kobiet - fakty i mity
Najpierw warto zastanowić się, jaka może być przyczyna wypadania włosów, a później można probować...
Fitness w domu
Na youtube są fajne filmiki jak ćwiczyć w domu, polecam
Moda na kosmetyki indyjskie?
Mam mydełko indyjskie, nawet fajny zapach, ale słabo się pieni.. Drugi raz nie kupię.
Sklepy z tańszymi świecami zapachow…
Ostatnio odkryłam aromatekę