URODA I ZDROWIE

Świece z drewnianym czy bawełnianym knotem?

15 marca 2021, dodał: Redakcja

 

Naturalne świece różnią się od siebie nie tylko aromatem, ale kilkoma komponentami. Możemy oczywiście wybrać produkt, kierując się tylko jego walorami zapachowymi. Warto jednak zgłębić podstawowe kwestie, żeby jak najdłużej cieszyć się pięknym wyglądem świecy. Jednym z ważnych szczegółów jest… knot. Świece z drewnianym czy bawełnianym knotem? Które wybrać? Jaka jest różnica?

 

świece sojowe

Wybierając świece zapachowe do domu, możemy ulec złudzeniu, że poza kompozycją zapachową, produkty niewiele się od siebie różnią. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku dekoracji o naturalnym składzie i minimalistycznej formie – szklane pojemniczki z podobną zawartością, opisuje jedynie inna, ozdobna etykieta. Jednak tak naprawdę różnic jest znacznie więcej.

Woski, z których wykonane są świece, pochodzą z rozmaitych roślin, co wpływa na ich strukturę i naturalne wybarwienie, a nawet na finalny odbiór zapachu. Innym detalem jest także knot. Na rynku dostępne są świece z drewnianym lub bawełnianym knotem. Na czym polega różnica?

Świece z drewnianym czy bawełnianym knotem?

Jak mówi właściciel marki Padowski.pl; chociaż detal ten wydaje się mało znaczący, to jednak wpływa na wrażenia związane z paleniem świeczki we wnętrzu. Wiedza o tym, w jaki sposób obchodzić się zarówno ze świecą, jak i z samym knotem, jest niezbędna, żeby długo cieszyć się urokiem dekoracji.

Świece z drewnianym knotem

Świece z drewnianym knotem nie są tak popularne, jak te z knotem bawełnianym, jednak zyskują coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego! Poza oryginalnym wyglądem, podczas spalania drewienka pojawia się efekt specyficznego „skwierczenia”. Inaczej układa się też płomień, ponieważ kształt i powierzchnia knota z drewna jest inna niż tego bawełnianego.

świeca z drewnianym knotem

Naturalne świece z drewnianym knotem wymagają uważności i delikatności. Bardzo istotne jest, by każde palenie świecy trwało do momentu, aż wosk rozpuści się aż do ścianek naczynia. Jeżeli zgasimy płomień wcześniej, może pojawić się zjawisko „tunelowania” i świeca nie będzie spalała się równomiernie. Dekoracji z płynnym woskiem nie przenosimy też w inne miejsce, czekamy aż wypełnienie całkowicie ostygnie. Ostrożnie postępujemy też z knotem drewnianym przy gaszeniu płomienia. Nie zdmuchujemy go, lecz przykrywamy – odcinając tym samym dostęp powietrza.

Świece z bawełnianym knotem      

Klasyczne świece z bawełnianym knotem są zdecydowanie bardziej znane. Nie wymagają tylu zabiegów, co ich warianty z knotem drewnianym. Żeby jednak świeca spalała się równomiernie prostym i ładnym płomieniem, warto przed każdym użyciem odłamać zawiniętą część knota albo skrócić go do ok. 0,5 cm. A jeśli zauważymy, że knot nie stoi prosto, spionizujmy go – np. przy wykorzystaniu zapałki.

świeca z bawełnianym knotem

Zarówno świece z drewnianym, jak i bawełnianym knotem mają swój urok. Warto poznać kilka podstawowych faktów, jak obchodzić się z każdą z nich. Wówczas długo będziemy cieszyć się ich pięknym wyglądem i zapachem.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wypadające matowe włosy
Generalnie trzeba zwrócić uwagę na poziom witamin w diecie...
Dieta z niskim IG
Ale masz insulinooporność czy cukrzycę? Na stronach dietetyków pewnie można coś takiego znaleźć......
Jedzenie kompulsywne
Mnie się zdarzało jak oglądałam tv, nie zastanawiałam się wtedy, że zjadłam już sporo...
Leady - jak je pozyskać?
> Cosmix napisał/a: > Skuteczne są kampanie dedykowane do konkretnych grup odbiorców na Fb. Dokładnie,...