Świadome zakażanie dzieci

22 grudnia 2011, dodał: Emilia
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kiedyś rodzice starali się uchronić swoje dziecko przed wszelakimi chorobami. A dzisiaj rodzice chcą świadomie zarazić dziecko ospą wietrzną i urządzają „ospowe party”, na którym jedno dziecko zaraża inne. Nie wierzycie? To przeczytajcie.

Ospa wietrzna jest obecnie najbardziej zakaźną chorobą wieku dziecięcego. Powoduje zachorowania nawet u 90% osób mających kontakt z osobą chorą. Istnieje ciągle silne przekonanie, że ospę wietrzną najlepiej jest przechorować.

W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych coraz bardziej popularne stają się tzw. „chickenpox parties,” czyli ospowe przyjęcia. Dzieci zdrowe odwiedzają chore, by też zachorować i jak najszybciej zyskać odporność.

Stacja telewizyjna Phoenix TV donosiła również o istnieniu internetowej strony na Facebooku, nazwanej “Find a Pox Party in Your Area” (czyli, znajdź ospową imprezę w swojej okolicy), która miała pomagać rodzicom w aranżowaniu wymian skażonych przedmiotow – koce, smoczki, piżamy.

Ale zanim wybuchła afera w Phoenix, internetowa strona na Facebooku Find a Pox Party in Your Area zdążyła zamieścić ostrzeżenie: przesyłanie skażonych rzeczy, takich jak lizaki, szmaty, etc., jest przestępstwem federalnym. Ta strona nie jest prywatna i mogą ją oglądać członkowie i nie-członkowie. Możesz dodawać posty na tej stronie, że masz ospę i że chcesz się nią podzielić, ale swoje dane podawaj jedynie w prywatnych wiadomościach między zrzeszonymi. Wszyscy jesteśmy inteligentnymi dorosłymi, ale te wskazówki pomogą ci chronić twoją prywatność. Jeśli chciałbyś wrócić tutaj i wykasować swój post, zrób to bez wahania.

Wydaje się, że ludzie posłuchali tego ostrzeżenia, ponieważ od tej pory nie ma już żadnego postu o wymianie wirusów.

Zwolennicy starych metod – zamiast szczepionek – są też w Polsce. Rzeczywiście chorobę łatwiej przechodzą dzieci, ale lekarze pomysł świadomego zarażania mocno krytykują.

– Pomimo że będzie to małe dziecko, do powikłań i tak może dojść. Jest to takie chorowanie na własne życzenie – tłumaczy dr Paweł Grzesiowski z Instytutu Profilaktyki Zakażeń.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega – może to doprowadzić do powrotu chorób, o których prawie zapomnieliśmy. – Od 2009 roku obserwuje się stopniowy wzrost zachorowań na odrę w całej Europie. W 2011 roku zanotowano prawie 30 tys. przypadków tej choroby na starym kontynencie – wyjaśnia Grzesiowski.

Przecież, zanim szczepionka przeciwko ospie wietrznej stała się dostępna, choroba ta zabijała od 100 do 150 dzieci każdego roku, w większości te, które wcześniej były zdrowe.

Świadomemu zakażaniu swojego dziecka mówię NIE!

Materiały: www.Tvn24.pl, www.biomedical.pl.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Opieka nad rodzicami
Wszystko zależy od stopnia niedołężności, czasem po prostu musi to być opieka specjalistyczna,...
Jakie macie plany na najbliższy wee…
A ja mam ambitne plany żeby trochę posprzątać w domu przed wyjazdem na urlop....
4 wektory osobowości
Działanie, Ludzie, Logika i Organizacja - znacie te 4 wektory osobowości? Co o nich...
Nowoczesny model świadomego mężczyz…
Takie oto sformułowanie usłyszałam z ust jakiegoś speca od naprawiania relacji... Czy Waszym...