Świadoma profilaktyka zdrowia

16 kwietnia 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Refleksoterapia swoją historią sięga kilku tysięcy lat. Pomimo ogromu zmian, których przez ten czas doświadczył świat, ani na moment nie straciła na aktualności czy skuteczności. Co powoduje, że jest tak niesamowita? Stopy to łącznik człowieka z Ziemią.

Iza Milczarek

Refleksoterapia opiera się na założeniu, że każdy z punktów reflektorycznych znajdujących się na stopach połączony jest za pomocą kanałów energetycznych bezpośrednio z określonym narządem czy układem naszego organizmu np. wątrobą czy nerkami. W ten sposób, uciskając np. koniuszki palców oddziałujemy na nasz mózg – zaczyna do niego napływać więcej krwi, substancji odżywczych i tlenu, a razem z odpływającą krwią usuwane są substancje toksyczne i złogi wywołujące chorobę. Gdy boli nas głowa warto uciskać obszar dużego palca, gdyż to właśnie tu znajdują się receptory głowy.

Stopy nie tylko niosą nas przez życie, to również osobisty mikrokosmos, czyli odzwierciedlenie kondycji wszystkich organów wewnętrznych oraz stanu emocjonalnego człowieka. Za pomocą specjalistycznego ucisku oraz masażu stóp utrzymujemy w dobrej formie całe ciało, a jeśli już cierpimy z powodu jakiejś przypadłości, regularne uciski odpowiednich punktów na stopach, pozwolą wydobyć i uruchomić samoleczący potencjał drzemiący w ciele i przywrócić zdrowie. „Lekarz przyszłości nie będzie przepisywał leków, ale zabiegał o to, aby jego pacjenci dbali o swoje ciało, właściwie się odżywiali i wiedzieli, co wywołuje choroby”. Ciało zawiera 12 par meridianów oraz 2 meridiany specjalne. Razem tworzą układ energetyczny, którego zadaniem jest utrzymanie organizmu w równowadze. Tak długo jak energia w każdym z kanałów przepływa bez zakłóceń, cieszymy się zdrowiem i dobrym samopoczuciem, natomiast zastoje w kanałach są przyczyną problemów zdrowotnych. Wtedy z pomocą wkracza terapeuta Refleksolog, który nie tylko wie w jaki sposób poprzez ucisk odblokować zablokowany kanał, ale również poprzez szczegółowy wywiad i kompleksową wiedzę z zakresu psychologii, potrafi postawić holistyczną diagnozę i poprowadzić pacjenta, ku zdrowiu i równowadze. „Chorobę można porównać do korzenia, dobrą terapię zaś do najwyższej gałęzi. Jeżeli dotrzemy do korzenia, nie uda nam się ujarzmić wrogich wpływów” – Neijing

 

Podsumowując, zadaniem refleksoterapii jest pomoc w osiągnięciu i utrzymaniu równowagi energetycznej, a co za tym idzie, zdrowia, w całym organizmie, poprzez stymulowanie receptorów na stopach.

autor: Izabella Milczarek

Klinika OdNowa