Beata Dmowska: Spadek – recenzja

16 kwietnia 2020, dodał: Marta Dasińska
Artykuł zewnętrzny

Beata Dmowska

Spadek

 

 

Zdrada, dominujący mąż, kontrowersyjna córka. I odzdziedziczony dom. Nowe nadzieje i nowe możliwości. Dwa koty i pies. I tajemnice… przesunięta firanka, odstawione krzesło, niezamknięte drzwi…

Intrygująca opowieść obyczajowa z interesującym wątkiem kryminalnym. Mocno nioczywista i tajemnicza. Gęsta sieć intryg oraz rodzinnych tajemnic, wir zdumiewających zdarzeń. Romanówka przywołuje wspomnienia, odkrywa w swoje zakamarki. Skarby, morderstwa, zbrodnie w piwnicy, romanse i historia Polski. Opowieść z klimatem, która może się podobać.

Tajemniczość, niesamowitość i swego rodzaju magia przeplatana z niełatwą codziennością głównej bohaterki ma w sobie coś, co intryguje i zachęca do lektury. Odwaga i determinacja, kobieta, która nie wstydzi się swoich błędów.

Dobra, zaskakująca przemyślana książka, która wpadnie w gusta zarówno wielbicielek powieści obyczajowych jak i fanek thrillerów i rodzinnych zagadek. Powieść uniwersalna i niezwykle współczesna i jednocześnie lekka, przyjemna i wciągająca. Moim zdaniem bardzo udana. Na letnie długie wieczory przy szklance lemoniady – wprost idealna.
Polecam

 

Od Wydawcy:

Zdrada małżeńska to banał… o ile przydarza się innym.
Kiedy Natalia odkrywa zdradę męża, najpierw próbuje uratować związek, szybko jednak dochodzi do wniosku, że nie warto. Z dnia na dzień podejmuje decyzję o przeprowadzce na wieś. W domu odziedziczonym po dziadkach, wśród życzliwych ludzi, pragnie odzyskać wewnętrzną równowagę. Na początku rzeczywiście jest miło, ale atmosfera wokół niej gęstnieje z dnia na dzień. Przebite opony można potraktować tylko jako ostrzeżenie, ale kolejne wydarzenia to już jawna groźba. Komuś tak bardzo zależy, by Natalia wróciła do miasta, że posunął się nawet do morderstwa.
Na jaw wychodzi coraz więcej rodzinnych sekretów, nie zawsze przyjemnych. Wydaje się, że Natalia oprócz domu dostała w spadku pokaźną listę kłopotów i trudnych spraw do załatwienia, ale też szansę, by wreszcie uporać się z przeszłością.


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz