Sukienka na wesele dla mamy – jaką kreację wybrać, by dobrze się prezentować?

16 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Mama Pana Młodego czy Pani Młodej na weselu odgrywa ważną rolę — dlatego warto, aby doskonale czuła się w swojej kreacji.

Kreacja, która nie przyćmiewa

Bardzo często w polskiej tradycji, na wesele zapraszają Młodzi wraz z rodzicami. Dlatego też rodziców traktuje się trochę jak gospodarzy — im poświęcone są podziękowania, goście opuszczający przyjęcie zawsze żegnają się także z nimi. W kwestii doboru stylizacji ojcowie mają dość prosty wybór — mogą zdecydować się na garnitur, frak lub smoking, o tyle już matki Pana Młodego i Panny Młodej mają twardszy orzech do zgryzienia.

Mama na weselu nie jest kobietą, która znajduje się w centrum uwagi — tym kimś zawsze będzie Panna Młoda. Nie zmienia to jednak faktu, iż matki zawsze będą najważniejszymi gośćmi, a ich kreacje będą szeroko komentowane. Istotne jest więc, aby mama miała na sobie piękną kreację, która nie przyćmi stylizacji Panny Młodej, ale jednocześnie będzie zauważona. Zasad jest kilka i warto się do nich stosować.

Stonowana elegancja

Mama na weselu powinna mieć na uwadze, że biel jest kolorem zarezerwowanym dla Panny Młodej. Nie powinna też decydować się na czerwień, która za bardzo przykuwa uwagę. Świetnie sprawdzą się kolory stonowane: pastele, złoto, ostatnio modne zielenie, czy też niebieskości. Niebagatelne znaczenie ma również długość kreacji. Suknia do ziemi może być postrzegana jako przesadzona — bezpieczną długością będzie ta za kolano lub utrzymana w klimacie retro – 7/8.

Do sukienki warto dopasować żakiet lub lekką marynarkę — ciekawie może przedstawiać się kreacja, w której kolory kontrastują ze sobą. Co więcej, element ten pozwoli zakryć dekolt lub ramiona, jeśli uroczystość ślubna odbywa się w kościele.

Wybierając kreację, mama powinna pamiętać, że najprawdopodobniej zejdzie z parkietu jako jedna z ostatnich osób. Dlatego też tak istotne znaczenie mają tkaniny — warto wybierać przewiewne, oddychające materiały: jedwab, wiskozę, lub też zyskujący ostatnio na popularności len. Komfort pozwoli na zabawę trwającą przez całe przyjęcie.

Szukając idealnej kreacji na wesele warto zajrzeć na stronę https://kubaszka.pl/778-sukienki-na-wesele-dla-mamy  Ta baza informacji pomoże nam zorganizować przyjęcie weselne, znaleźć idealne dekoracje, stylizacje, wizażystkę, czy też lokal na wesele.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz