Dekoracje z mchu – idealny prezent dla przyjaciela i dla siebie samego | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Dekoracje z mchu – idealny prezent dla przyjaciela i dla siebie samego

16 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Imieniny, urodziny czy rocznica ślubu – wciąż są jakieś okazje. Za każdym razem szukasz prezentu, który zachwyci Twojego przyjaciela. A czy siebie też nie chcesz obdarować czymś miłym? Na pocieszenie, w nagrodę lub tak po prostu – ze szczęścia. Perfumy i kwiaty to piękne podarunki, ale czas na coś zupełnie innego. Co powiesz na dekoracje z mchu?

dekoracja z mchu

 

Dekoracja z mchu – piękny obraz? Nie tylko!

Obrazy wykonane z płyty i mchu pozostają w klimacie natury. Przedstawiają na ogół drzewa – same lub w towarzystwie zwierząt, tworząc motyw:

  • drzewka szczęścia,
  • bonsai,
  • safari,
  • sawanny.

Niekwestionowanym królem wśród dekoracji z mchu jest mapa świata. Niejeden podróżnik marzy o takiej ozdobie na ścianie.

Związane z przyrodą obrazy mają w tym przypadku podwójne znaczenie. Nie dość, że wizualnie przedstawiają elementy natury, to jeszcze zawierają jej ważną część – mech chrobotek.

Mech chrobotek dał się poznać tylko z dobrej strony:

  1. Służy jako naturalny filtr i regulator wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Pochłania kurz, alergeny i toksyny, dzięki czemu znacznie lepiej i zdrowiej się oddycha.
  2. Relaksuje i uspokaja dzięki pięknym kolorom i miękkości.
  3. Nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych, czyli wisi sobie na ścianie zupełnie bezproblemowo i bezobsługowo.

Kiedy więc podarujesz komuś dekorację z mchu, dasz mu nie tylko coś ładnego do powieszenia. Ofiarujesz mu również chwilę relaksu i szczyptę zdrowia – możliwość pełniejszego oddechu. Ty także na to zasługujesz.

Niech dekoracja z mchu zaspokoi zmysły

Dekoracje z mchu odpowiadają na współczesną potrzebę człowieka. Ludzie w betonowych miastach bardzo odbiegli od natury. Lecz coraz częściej odczuwają jej brak. Tęsknią za nią, szukają jej, chcą się nią otaczać.

Nie każdy ma możliwość mieszkać blisko lasu czy w domku nad morzem. Każdy jednak może wprowadzić do swojego mieszkania – choćby bardzo małego – jakiś element przyrody. Dekoracje z mchu nie zajmują wiele miejsca. Wiszą sobie na ścianie, nie zawadzając nikomu.

A działają.

Działa zieleń mchu, jego miękka faktura, delikatny leśny zapach – wszystko to potrafi wprowadzić ludzkie zmysły w taki stan, jakby naprawdę znalazły się na łonie natury.

Kiedy więc podarujesz komuś dekorację z mchu, dajesz mu nie zwykły bibelot do powieszenia, lecz namiastkę świata, do którego należy. Świata natury, który koi zmysły i przyjmuje człowieka takim, jaki jest. Dla siebie też tego chcesz, prawda?

mech w mieszkaniu

 

Kolejna niepasująca rzecz? Bez obaw – obraz z mchu pasuje wszędzie

Dobra wiadomość! Dekoracje z mchu dopasowują się do wnętrza niezależnie od stylu. Jakby stały ponad każdą modą i każdym aranżacyjnym trendem.

Jakie mieszkanie ma Twój przyjaciel? W stylu klasycznym, rustykalnym, skandynawskim, vintage?

Bez obaw. Wieszając podarowaną przez Ciebie ozdobę z chrobotka, nie zaburzy charakteru wnętrza. Co więcej:

  • ożywi je intensywnym kolorem,
  • doda lekkości,
  • wprowadzi element dobroczynnej natury.

A w jakim stylu jest Twoje wnętrze? Czy znajdziesz kawałeczek miejsca na ścianie dla oryginalnej, a jednocześnie klasycznej i pełnej wdzięku dekoracji z mchu? Rzut oka na tę ścianę od razu stanie się radośniejszy.

Kiedy więc podarujesz komuś dekorację z mchu, dodasz wiele uroku jego pomieszczeniu, w którym spędza czas. Zapewnisz trochę przyjemności i lepszego humoru. Drobna rzecz, a tyle się zmienia w szarej codzienności! Niech Twoja codzienność też zabłyśnie iskrami radości.

Dla Ciebie i przyjaciela

Piękny widok, zdrowszy oddech, namiastka natury i chwile radości – z tej perspektywy dekoracje z mchu już nie wydają się zwykłą ozdobą. Czy to nie brzmi jak idealny prezent dla przyjaciela i dla siebie samego? Jeśli jesteś tego zdania to zapraszamy do sklepu tropicalgarden.pl po więcej naturalnych inspiracji.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

krzesło- jakie do komputera?
Najczęściej stoję jak coś robię przy komputerze, to jest dobre na kręgosłup...
A może jakiś konkurs internetowy?
Ja często gram, ale jeszcze nic nie udało mi się wygrać:/
Tabletki wspomagające pracę wątroby…
Ja próbowałam pić, ale jest niedobry, więc zaparzałam ziarenka i rozgryzałam:)