Stylowe wakacje z rodziną

8 lutego 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czy czasem marzy się Wam pobyt w ekskluzywnych warunkach, z dostępem do SPA oraz innych ciekawych atrakcji? Zakładam, że tak, wszak większość z nas ma ochotę odetchnąć po problemach związanych z pandemią, jak i po pracy.

Pandemia a wyjazdy wakacyjne

Pandemia na tyle ograniczyła naszą turystykę, że praktycznie musieliśmy z niej zrezygnować. Na jak długo – trudno powiedzieć. Informacje, jakie padają z ust rządzących nie napawają optymizmem. Będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, co nie oznacza, że nie mamy planować wyjazdów wakacyjnych. Do tego czasu dzięki szczepionkom większość z nas powinna być już zaszczepiona, zatem ryzyko zakażenia Covid-19 znacząco spadnie, a jeśli będziemy przestrzegać reżimu sanitarnego ryzyko zmniejszy się do minimum. Z powodu pandemii również powinniśmy szukać miejsc zaufanych, gdzie zadbają o nasze bezpieczeństwo. Do takich miejsc z pewnością należy hotel z basenem na Mazurach Pałac Mortęgi. Hotel jest bardzo bezpieczny, cały jego personel został przeszkolony zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych. Na terenie hotelu mogą przebywać jedynie goście w nim zakwaterowani oraz obsługa. Cały hotel, w tym rzecz jasna pokoje są dezynfekowane, a na terenie hotelu są w wielu miejscach wystawione płyny do dezynfekcji.

Położenie hotelu

Hotel SPA na Mazurach Pałac Mortęgi położony jest na 14 ha terenu zielonego, gdzie każdy może znaleźć swoją przystań. Hotel mieści się w spokojnej, wiejskiej okolicy, wśród malowniczej przyrody. Poza obszarem pałacowym rozciągają się rozległe tereny, gdzie swoje miejsce mają ścieżki rowerowe oraz ścieżki dla chętnych pójść na spacer w uroczej okolicy.

Atrakcje dla dzieci

Najmłodsi goście hotelu z pewnością nudzić się nie będą. Do dyspozycji mają Mini Zoo – w zagrodach wokół stajni będą mieli okazje poznać lamy, króliki, kozy, owce, alpaki, jak i ozdobne kurki, pawie, indyki, gęsi, kaczki oraz papugi zamieszkujące w wolierach. Biegając po pałacowym parku dzieci spotkają piękne stado danieli. Przy ładnej pogodzie dzieci mogą korzystać z placu zabaw ze zjeżdżalniami i bujaczkami, a kiedy pogoda nie dopisuje Dom Magdalenki zapewni dzieciom miejsce do zabawy. Nasi milusińscy kochający zwierzęta, w tym również konie będą mogli skorzystać z jazdy konnej pod okiem profesjonalnych instruktorów. Dla dzieci lubiących sport do dyspozycji jest basen. Dzięki tym wszystkim atrakcjom SPA na Mazurach może stać się naszym ulubionym miejscem na wypoczynek z dziećmi. Najczęściej na wakacjach rodzinnych problemem jest brak rozrywek dla dzieci i młodzieży. W Pałacu Mortęgi tego problemu nie ma, a przyjeżdżając tu z dziećmi mamy możliwość wykorzystania bonu turystycznego.

Romantyczny weekend na Mazurach

Pałac Mortęgi to nie tylko miejsce na udane wakacje, ale również na romantyczny weekend w SPA. Mazury to prawdziwie zaskakujący region bardzo często odwiedzany przez pary i małżeństwa. Taki weekend panowie wykupują w prezencie dla towarzyszki swojego życia, tym chętniej, że doprawdy jest tu w czym wybierać. Pokoje zorganizowane są w komfortowych pokojach w Dworku, Powozowni, Oficynie, bądź w Pałacu. Posiłki serwowane przez Restaurację Szlachecką iście szlachetnie smakują. Romantyczne spacery  stylowym parku w stylu angielskim, wieczory spędzane przy ognisku oraz dostęp do Strefy Wellness świetnie się sprawdzą w romantycznie spędzonym weekendzie dla dwojga. Mazury zaskoczą ofertą turystyczną, która pozwoli również na aktywne spędzenie czasu. Na terenie obszaru pałacowego jest staw, a w nim możliwość łowienia ryb.

Strefa Wellness

Pałacowe SPA zaskoczy luksusową Strefą Wellness z basenem, jacuzzi z temperaturą wody 34 °C, brodzikiem dla dzieci z parasolem wodnym o tej samej temperaturze. Basen posiada przyjemną kaskadę wodną, masażer stóp, gejzery i przeciwprądy. Kameralna sauna do dyspozycji gości posiada saunę Fińską, łaźnię parową, saunę Infrared, „kubeł zimnej wody” i natryski. Doświadczeni terapeuci sprostają wszystkim oczekiwaniom, proponując najnowsze osiągnięcia kosmetologii estetycznej.

Słów kilka o pałacu

W XIV wieku wieś Mortęgi była wsią szlachecką. Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego nadał Mortęgom prawa chełmińskie. Pałac i park powstały około XIX wieku. Od 1880 do 1945 właścicielami Mortęg była rodzina Geigerów. Po parcelacji majątku w 1945 roku pałac stał pusty, aż do 1947 roku, kiedy to zajął go na okres trzech lat Uniwersytet Ludowy. Do 2013 roku Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna „Przyszłość” zajmowała kilka z pomieszczeń, była tu również szkoła podstawowa oraz przedszkole. Od 2013 roku Pałac Mortęgi ma nowych właścicieli – firmę JS PPUHiE Szynaka, którzy to za punkt honoru postawili sobie, by odtworzyć wielowiekową historię zabytkowego pałacu oraz budynków do niego przynależnych. Pałac Mortęgi posiada 8 sal konferencyjnych i biznesowych, wyposażonych w nagłośnienie, rzutnik, ekran oraz flipchart, idealnie więc nadaje się na zorganizowanie konferencji.

Odpoczywając w hotelu SPA na Mazurach mamy kontakt ze stylem, elegancją oraz z naturą. Chcąc wypełnić czas urlopu lub pobytu weekendowego możemy wykupić pakiet, który jest w profesjonalny sposób dla nas przygotowany. Możemy tu również spędzić Święta Wielkanocne. Zamiast sprzątać i gotować, pozwólmy sobie na tę odrobinę luksusu.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Markowe PERFUMY - rankingi, recenzj…
Są trwalsze na pewno, ale przecież tymi tańszymi można pryskać się częściej:)
Bakuchiol w kosmetykach
Ogólnie bakuchiol odżywia i opóźnia starzenie, moja mama używa takich kosmetyków
Kubeczek menstruacyjny
Nie jestem przekonana do takich wynalazków szczerze mówiąc...
Kryminały czy romanse?
Zdecydowanie romanse! na bezludnej wyspie czytając kryminały bałabym się jeszcze bardziej...