Stylowe wakacje z rodziną

8 lutego 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czy czasem marzy się Wam pobyt w ekskluzywnych warunkach, z dostępem do SPA oraz innych ciekawych atrakcji? Zakładam, że tak, wszak większość z nas ma ochotę odetchnąć po problemach związanych z pandemią, jak i po pracy.

Pandemia a wyjazdy wakacyjne

Pandemia na tyle ograniczyła naszą turystykę, że praktycznie musieliśmy z niej zrezygnować. Na jak długo – trudno powiedzieć. Informacje, jakie padają z ust rządzących nie napawają optymizmem. Będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, co nie oznacza, że nie mamy planować wyjazdów wakacyjnych. Do tego czasu dzięki szczepionkom większość z nas powinna być już zaszczepiona, zatem ryzyko zakażenia Covid-19 znacząco spadnie, a jeśli będziemy przestrzegać reżimu sanitarnego ryzyko zmniejszy się do minimum. Z powodu pandemii również powinniśmy szukać miejsc zaufanych, gdzie zadbają o nasze bezpieczeństwo. Do takich miejsc z pewnością należy hotel z basenem na Mazurach Pałac Mortęgi. Hotel jest bardzo bezpieczny, cały jego personel został przeszkolony zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych. Na terenie hotelu mogą przebywać jedynie goście w nim zakwaterowani oraz obsługa. Cały hotel, w tym rzecz jasna pokoje są dezynfekowane, a na terenie hotelu są w wielu miejscach wystawione płyny do dezynfekcji.

Położenie hotelu

Hotel SPA na Mazurach Pałac Mortęgi położony jest na 14 ha terenu zielonego, gdzie każdy może znaleźć swoją przystań. Hotel mieści się w spokojnej, wiejskiej okolicy, wśród malowniczej przyrody. Poza obszarem pałacowym rozciągają się rozległe tereny, gdzie swoje miejsce mają ścieżki rowerowe oraz ścieżki dla chętnych pójść na spacer w uroczej okolicy.

Atrakcje dla dzieci

Najmłodsi goście hotelu z pewnością nudzić się nie będą. Do dyspozycji mają Mini Zoo – w zagrodach wokół stajni będą mieli okazje poznać lamy, króliki, kozy, owce, alpaki, jak i ozdobne kurki, pawie, indyki, gęsi, kaczki oraz papugi zamieszkujące w wolierach. Biegając po pałacowym parku dzieci spotkają piękne stado danieli. Przy ładnej pogodzie dzieci mogą korzystać z placu zabaw ze zjeżdżalniami i bujaczkami, a kiedy pogoda nie dopisuje Dom Magdalenki zapewni dzieciom miejsce do zabawy. Nasi milusińscy kochający zwierzęta, w tym również konie będą mogli skorzystać z jazdy konnej pod okiem profesjonalnych instruktorów. Dla dzieci lubiących sport do dyspozycji jest basen. Dzięki tym wszystkim atrakcjom SPA na Mazurach może stać się naszym ulubionym miejscem na wypoczynek z dziećmi. Najczęściej na wakacjach rodzinnych problemem jest brak rozrywek dla dzieci i młodzieży. W Pałacu Mortęgi tego problemu nie ma, a przyjeżdżając tu z dziećmi mamy możliwość wykorzystania bonu turystycznego.

Romantyczny weekend na Mazurach

Pałac Mortęgi to nie tylko miejsce na udane wakacje, ale również na romantyczny weekend w SPA. Mazury to prawdziwie zaskakujący region bardzo często odwiedzany przez pary i małżeństwa. Taki weekend panowie wykupują w prezencie dla towarzyszki swojego życia, tym chętniej, że doprawdy jest tu w czym wybierać. Pokoje zorganizowane są w komfortowych pokojach w Dworku, Powozowni, Oficynie, bądź w Pałacu. Posiłki serwowane przez Restaurację Szlachecką iście szlachetnie smakują. Romantyczne spacery  stylowym parku w stylu angielskim, wieczory spędzane przy ognisku oraz dostęp do Strefy Wellness świetnie się sprawdzą w romantycznie spędzonym weekendzie dla dwojga. Mazury zaskoczą ofertą turystyczną, która pozwoli również na aktywne spędzenie czasu. Na terenie obszaru pałacowego jest staw, a w nim możliwość łowienia ryb.

Strefa Wellness

Pałacowe SPA zaskoczy luksusową Strefą Wellness z basenem, jacuzzi z temperaturą wody 34 °C, brodzikiem dla dzieci z parasolem wodnym o tej samej temperaturze. Basen posiada przyjemną kaskadę wodną, masażer stóp, gejzery i przeciwprądy. Kameralna sauna do dyspozycji gości posiada saunę Fińską, łaźnię parową, saunę Infrared, „kubeł zimnej wody” i natryski. Doświadczeni terapeuci sprostają wszystkim oczekiwaniom, proponując najnowsze osiągnięcia kosmetologii estetycznej.

Słów kilka o pałacu

W XIV wieku wieś Mortęgi była wsią szlachecką. Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego nadał Mortęgom prawa chełmińskie. Pałac i park powstały około XIX wieku. Od 1880 do 1945 właścicielami Mortęg była rodzina Geigerów. Po parcelacji majątku w 1945 roku pałac stał pusty, aż do 1947 roku, kiedy to zajął go na okres trzech lat Uniwersytet Ludowy. Do 2013 roku Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna „Przyszłość” zajmowała kilka z pomieszczeń, była tu również szkoła podstawowa oraz przedszkole. Od 2013 roku Pałac Mortęgi ma nowych właścicieli – firmę JS PPUHiE Szynaka, którzy to za punkt honoru postawili sobie, by odtworzyć wielowiekową historię zabytkowego pałacu oraz budynków do niego przynależnych. Pałac Mortęgi posiada 8 sal konferencyjnych i biznesowych, wyposażonych w nagłośnienie, rzutnik, ekran oraz flipchart, idealnie więc nadaje się na zorganizowanie konferencji.

Odpoczywając w hotelu SPA na Mazurach mamy kontakt ze stylem, elegancją oraz z naturą. Chcąc wypełnić czas urlopu lub pobytu weekendowego możemy wykupić pakiet, który jest w profesjonalny sposób dla nas przygotowany. Możemy tu również spędzić Święta Wielkanocne. Zamiast sprzątać i gotować, pozwólmy sobie na tę odrobinę luksusu.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Auto na minuty
Totalnie bez sensu. Stokroć bardziej wolę taxi, które wychodzi taniej niż takie wypożyczanie...
Jakie ubezpieczenie na życie
Niektórzy to wykupują w kilku firmach takie ubezpieczenie...
Toasty
Za wszystkich kawalerów na tej sali też można wypić:)
Chodzież
Sklep Lidl szuka zastępcy kierownika sklepu