Strefy twardości w materacu – dlaczego są takie ważne?

4 listopada 2019, dodał: Redakcja

Rynek materacy do spania oferuje niezwykle szeroki wachlarz produktów – można wśród nich znaleźć modele z wypełnieniem piankowym, sprężynowym czy lateksowym. Wiele z tych materacy posiada również dodatkowe udogodnienia w postaci podziału na strefy komfortu. Ta cecha brzmi jednak enigmatycznie dla wielu osób. Co kryje się za tajemniczym określeniem ”strefy twardości w materacu”? O tym poniżej.

Strefy twardości w materacu – czym one są? 

Strefy komfortu w materacu (inaczej strefy twardości) to udoskonalenie konstrukcyjne, które polega na wydzieleniu na nim poszczególnych odcinków o odmiennej twardości przystosowanej do konkretnej części ciała użytkownika. Mają one zupełnie inną wyporność, dzięki czemu nogi, głowa, łydki czy biodra są amortyzowane w odpowiedni dla siebie sposób. Strefy komfortu w materacu występują w rozmaitej liczbie: 3, 5 czy nawet 7 tak jak w modelu Hilding Lambada, Hilding Salsa czy Hilding StepMaterace 7-strefowe są zdecydowanie najzdrowsze, ponieważ zapewniają pełne podparcie naturalnych krzywizn sylwetki: głowy, barków, kręgów lędźwiowych, miednicy, ud, łydek i stóp. Warto więc zainwestować właśnie w taki materac.

Strefy twardości w materacu

Jak strefy twardości w materacu mogą poprawić komfort snu?

Dopasowanie poszczególnych obszarów materaca do specyficznych potrzeb poszczególnych części ciała powoduje, że żadna z nich nie zapada się, nie napina ani nie odczuwa nacisku, który może prowadzić do niepożądanych zmian w kręgosłupie. Strefy komfortu w materacu mają zagwarantować odpowiednią amortyzację zapobiegającą bólom i deformacjom sylwetki. To niezwykle istotne dla przeciętnego użytkownika, więc nie trudno zgadnąć jak kluczowa to kwestia w przypadku osób borykających się z różnymi wadami postawy czy schorzeniami kręgosłupa.

Strefy komfortu w materacu – zalety

Zastosowanie w materacu podziału na strefy twardości niesie za sobą wiele zalet. Można do nich zaliczyć choćby wspomniane wcześniej dopasowanie do krzywizn sylwetki. Ponadto taka konstrukcja zapobiega powstawaniu odkształceń na powierzchni materaca. Strefy komfortu w materacu sprawiają, że mięśnie rozluźniają się podczas snu, co gwarantuje doskonałą regenerację organizmu.

Warto zadbać o prawidłowe wsparcie naturalnych krzywizn sylwetki i postawić na materac z podziałem na strefy komfortu. Szeroki wybór takich produktów oferuje Hilding Anders, którego hasło przewodnie nie pozostawia wątpliwości: „wyspani mogą więcej”.

 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Płyta indukcyjna
Płyta indukcyjna jest świetna nie tylko ze względów estetycznych, ale też ze względu na bezpieczeństwo....
nietrzymanie moczu
Spotkała się któraś z was z nietrzymaniem moczu po porodzie? Czy tabletki...
Jaki kierunek studiów wybrać?
Mam znajomą, która w wieku 59 lat zmieniła branżę:) I świetnie sobie radzi:)
Oglądanie filmów w sieci
Ostatnio w ogóle nie mam na to czasu...:/ A iść do kina to...