URODA I ZDROWIE

Sprawdzone sposoby na usunięcie nieestetycznych rozstępów

8 kwietnia 2020, dodał: Redakcja

 

Drastyczne zmiany wagi ciała potrafią przyczynić się do powstawania tak bardzo nielubianych przez kobiety, ale także mężczyzn rozstępów. Są to swego rodzaju blizny, których pozbycie się domowymi sposobami bywa walką z wiatrakami. Istnieją jednak sposoby na to, by pozbyć się ich na dobre!

 

rozstępy

Najczęściej pojawiają się wtedy, gdy wreszcie uda się zrzucić sporo, niekiedy od dawna niechcianych, zbędnych kilogramów. Mowa oczywiście o rozstępach. Niby radość z utraconej wagi pozwala odetchnąć z ulgą, ale nowo powstałe blizny nie pozwalają zmrużyć oka, gdy przyjdzie pomyśleć o tym, że za kilka miesięcy założy się latem kostium kąpielowy. I jak tu się cieszyć ze smukłej sylwetki? Laseroterapia oraz radiofrekwencja mikroigłowa są odpowiedzią na te nieestetyczne defekty.

Czym są i jak powstają rozstępy?

Wrzecionowate pasma ścieńczonej, pomarszczonej skóry – dokładnie tym są rozstępy. Mogą przybrać formę jednej z dwóch faz rozwoju. Pierwszą z nich jest faza zapalna, podczas której zmiany na skórze przybierają kolor różowo-czerwony i trwa najczęściej do pół roku od momentu ich pojawienia się. Wówczas najłatwiej jest się ich pozbyć. Drugą stanowi faza zanikania, podczas której kolor rozstępów zmienia się w perłowo-biały, a ich obraz histopatologiczny przypomina bliznę. Skóra w tym miejscu staje się bardzo delikatna, atroficzna, a do tego na jej powierzchni mogą występować lekkie zgrubienia.

Czy można im zapobiec?

Należy starać się utrzymywać stałą wagę, aby nie doprowadzać do tzw. efektu „jojo”. Regularne uprawianie aktywności fizycznych, poprawa ukrwienia skóry poprzez masaż wykonywany raz w tygodniu oraz stosowanie odpowiednich, przeznaczonych do skóry skłonnej do rozstępów kosmetyków stanowią podstawę.

Jak je wyleczyć?

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów usunięcia rozstępów jest laseroterapia. Wiązka lasera tworzy kontrolowane mikrouszkodzenia zarówno w naskórku, jak i skórze właściwej. Dzięki temu jest ona stymulowana do regeneracji oraz syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. Terapia laserem jest bezpieczna, efektywnie redukuje rozstępy i wygładza skórę – mówi mgr kosmetolog Katarzyna Gładkowska z krakowskiej Kliniki VESUNA.

Technologia radiofrekwencji mikroigłowej to drugi sposób na walkę z tą niedogodnością. Urządzenia medyczne, które ją wykorzystują, pozwalają równie skutecznie pozbyć się nierówności i sprawić, aby skóra była gładka. Technologia ta polega na mikronakłuciach połączonych z podgrzaniem głębszych struktur skóry, używając do tego fali radiowej. Pod naskórkiem powstają punkty koagulacji i przegrzania, dzięki którym dochodzi do intensywnego procesu odnawiania włókien kolagenowych. W efekcie skóra staje się zagęszczona, zregenerowana, a także wyrównana i wygładzona, a przede wszystkim wygląda zdrowo.

Najlepsze efekty można uzyskać, stosując jeden ze specjalistycznych sposobów leczenia rozstępów wraz ze zdrową i zbilansowaną dietą oraz codzienną porcją aktywności. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości lub dodatkowych czynników zdrowotnych zaleca się konsultację z lekarzem dermatologiem.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

wypadające włosy
Trzeba działać. Na pewno nie będzie tak, że włosy z niczego zaczną wyglądać normalnie. Tutaj...
Sposób na to, jak schudnąć w 1,5 mi…
Uważam, że musisz wyeliminować węglowodany z diety i codziennie odwiedzać siłownię. Możesz także spróbować...
ogrodzenie
Ja mam ogrodzenie betonowe i bardzo ładnie wygląda. My mamy dom w kształcie kostki...
Medycyna estetyczna Wrocław
Ja bym sobie chciała zrobić usta, ale mąż pilnuje :D Grozi rozwodem...