Sprawdzone sposoby na leczenie bólów mięśni i limfatycznych obrzęków nóg

15 marca 2021, dodał: klinikavesuna

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Nieprzyjemne bóle mięśniowe, czy problemy z obrzękami na nogach to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Obie te niedogodności sprawiają, że codzienne czynności są trudniejsze do wykonywania, a do tego odczuwany jest spory dyskomfort. Na szczęście są sprawdzone sposoby, aby temu zaradzić.

Fototerapia, czyli leczenie światłem

Jednym ze skutecznych sposobów jest wykonanie zabiegu z wykorzystaniem światła. Specjalistyczna lampa do fototerapii emituje aż sześć różnych długości fale – to właśnie one pomagają w walce z problemami w okolicach nóg i sprawiają, że skóra staje się widocznie zdrowsza.

–  Światło, które emitowane jest przez lampę medyczną LED, pobudza, a także optymalizuje proces biochemiczny, który zachodzi w tkankach. Znacząco przyspiesza regenerację na poziomie molekularnym. Dzięki takim działaniom zostaje zahamowany efekt starzenia i zredukowane skutki, jakie wywołuje stres oksydacyjny, tym samym zmniejszając znacząco ból w mięśniach. Następuje regeneracja i gojenie się tkanek. Ból mięśni skutecznie znika wraz z obrzękiem w okolicy nóg – mówi lekarz dermatolog Agnieszka Drożniak – Konstanty z krakowskiej Kliniki VESUNA.

Efektywne połączenie fal akustyczno-elektrycznych

Zabieg z wykorzystaniem fal akustycznych oraz elektrycznych cechuje się regeneracją tkanek, nasileniem produkcji kolagenu, silnym ujędrnieniem i wygładzeniem skóry, a także likwidacją obrzęków. Ponadto wzmacnia mięśnie, dzięki czemu z łatwością można pozbyć się nieznośnego i uporczywego bólu.

Na czym polega taki zabieg? Wytwarzana energia przenika tkanki, tym samym przenoszona jest w głąb w formie skoncentrowanych fal akustycznych. Rozpraszane są one poprzez specjalną końcówkę głowicy. Jest ona zaprojektowana do akustycznego masażu w formie elektrody, która przewodzi impulsy fal elektrycznych bezpośrednio do głębi tkanki.

W niektórych przypadkach obrzęki limfatyczne nóg mogą być niezwykle groźne. Przez nieprawidłowe działanie układu limfatycznego gromadzi się w skórze i tkance podskórnej nadmiar płynu śródtkankowego. To natomiast może prowadzić do zwłóknień, stanów zapalnych, a nawet do tzw. słoniowacizny. Wówczas leczeniem specjalistycznym zajmuje się lekarz, jednak jako kuracja wspomagająca i przyspieszająca powrót tkanek do prawidłowego funkcjonowania zaleca się kompleksową terapię limfatyczną oraz jeden z powyższych zabiegów. Każdorazowo należy jednak przed takimi zabiegami skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który wykona dokładną analizę potrzeb pacjenta i odpowiednio przeprowadzi kurację.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tanie dodatki
Ja lubię niedrogie dodatki, bo nie przywiązuję się do biżuterii na co dzień wybieram...
Filmy
To ja ostatnio oglądałam "Rytuał". Całkiem przyjemny. Teraz na dziś planujemy obejrzeć jakiś triller....
Seriale
Mnie mega wciągneła "Chyłka". Zazwyczaj nie oglądam polskich seriali ale ten jest świetny,...