Sprawdzone sposoby na leczenie bólów mięśni i limfatycznych obrzęków nóg

15 marca 2021, dodał: klinikavesuna
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Nieprzyjemne bóle mięśniowe, czy problemy z obrzękami na nogach to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Obie te niedogodności sprawiają, że codzienne czynności są trudniejsze do wykonywania, a do tego odczuwany jest spory dyskomfort. Na szczęście są sprawdzone sposoby, aby temu zaradzić.

Fototerapia, czyli leczenie światłem

Jednym ze skutecznych sposobów jest wykonanie zabiegu z wykorzystaniem światła. Specjalistyczna lampa do fototerapii emituje aż sześć różnych długości fale – to właśnie one pomagają w walce z problemami w okolicach nóg i sprawiają, że skóra staje się widocznie zdrowsza.

–  Światło, które emitowane jest przez lampę medyczną LED, pobudza, a także optymalizuje proces biochemiczny, który zachodzi w tkankach. Znacząco przyspiesza regenerację na poziomie molekularnym. Dzięki takim działaniom zostaje zahamowany efekt starzenia i zredukowane skutki, jakie wywołuje stres oksydacyjny, tym samym zmniejszając znacząco ból w mięśniach. Następuje regeneracja i gojenie się tkanek. Ból mięśni skutecznie znika wraz z obrzękiem w okolicy nóg – mówi lekarz dermatolog Agnieszka Drożniak – Konstanty.

Efektywne połączenie fal akustyczno-elektrycznych

Zabieg z wykorzystaniem fal akustycznych oraz elektrycznych cechuje się regeneracją tkanek, nasileniem produkcji kolagenu, silnym ujędrnieniem i wygładzeniem skóry, a także likwidacją obrzęków. Ponadto wzmacnia mięśnie, dzięki czemu z łatwością można pozbyć się nieznośnego i uporczywego bólu.

Na czym polega taki zabieg? Wytwarzana energia przenika tkanki, tym samym przenoszona jest w głąb w formie skoncentrowanych fal akustycznych. Rozpraszane są one poprzez specjalną końcówkę głowicy. Jest ona zaprojektowana do akustycznego masażu w formie elektrody, która przewodzi impulsy fal elektrycznych bezpośrednio do głębi tkanki.

W niektórych przypadkach obrzęki limfatyczne nóg mogą być niezwykle groźne. Przez nieprawidłowe działanie układu limfatycznego gromadzi się w skórze i tkance podskórnej nadmiar płynu śródtkankowego. To natomiast może prowadzić do zwłóknień, stanów zapalnych, a nawet do tzw. słoniowacizny. Wówczas leczeniem specjalistycznym zajmuje się lekarz, jednak jako kuracja wspomagająca i przyspieszająca powrót tkanek do prawidłowego funkcjonowania zaleca się kompleksową terapię limfatyczną oraz jeden z powyższych zabiegów. Każdorazowo należy jednak przed takimi zabiegami skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który wykona dokładną analizę potrzeb pacjenta i odpowiednio przeprowadzi kurację.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Eyeliner, kredka, pędzelek - akceso…
Ja używam kredki gel eyeliner kryolanu.
dobry tusz do rzęs
Polecam tusz lash revolution z kryolanu. Fajnie podkręca rzęsy i je wydłuża.
Przytulenie to zdrowie.
Niektórzy nawet płacą za przytulanie, więc jest jak widać baaardzo potrzebne...
Związek na odległość
Można być w związku na odległość jakiś czas, ale jeśli para ma już wspólne...