URODA I ZDROWIE

Sposoby na nudę! Jak zaangażować dzieci do wspólnego gotowania?

23 marca 2020, dodał: Redakcja

Każda okazja jest dobra, żeby spędzać czas z rodziną. Często brakuje nam jednak inwencji i odpowiednich inspiracji, które pozwoliłyby przełamać monotonię i zachęcić dzieci do aktywnego włączenia się do wspólnej zabawy czy pracy. Doskonałym miejscem, w którym z powodzeniem możemy łączyć przyjemne z pożytecznym, jest kuchnia. Wbrew pozorom, nasze pociechy bardzo chętnie włączają się w realizację domowych obowiązków, szczególnie, gdy mogą wcielić się w role kojarzone z zajęciami dorosłych. Bogactwo przyborów, sprzętów i różnych akcesoriów kulinarnych, jakie oferuje nam dziś branża gastronomiczna, ułatwia zaangażowanie dziecka do wspólnego gotowania czy pieczenia. Rodzinny czas spędzony w kuchni, to świetny pomysł na nudę, forma kapitalnej zabawy i okazja do zaszczepienia u dzieci pozytywnych odruchów.

kuchnia

 

Kuchnia, czyli poligon dobrego smaku i świetnej zabawy dla całej rodziny

Wspólne gotowanie to doskonała szansa na rodzinną integrację w kuchni i sposobność do przełamania nudy. Gotowanie z dziećmi jest również alternatywą spędzania wolnego czasu, dzięki której możemy skutecznie odciągnąć malucha od komputera albo smartfona. Aktualna sytuacja związana ze stanem epidemii, sprawia, iż członkowie rodziny przebywają ze sobą w dużo większym zakresie, niż zazwyczaj, kiedy na przeszkodzie stawały obowiązki zawodowe czy szkolne. Istnieje mnóstwo przepisów na smaczne i przede wszystkim proste posiłki, w przygotowanie których można zaangażować nasze pociechy. Może to być omlet z różnymi dodatkami na śniadanie, pierożki czy pomidorowa z domowym makaronem na obiad, ciasta i muffinki na podwieczorek bądź kolorowe kanapki z upieczonego we własnym zakresie pachnącego bochenka chleba. Prawdziwym hitem kulinarnym i oceanem możliwości, jaki zawsze będzie dobrym pretekstem do wspólnego gotowania z dziećmi – jest domowa pizza!

Dodatkowe korzyści wynikające z rodzinnego gotowania

Umiejętne zachęcanie dzieci do angażowania się we wspólne gotowanie, to nie tylko okazja do zabawy i zabicia nudy. To klucz do wychowania dziecka w poczuciu obowiązku oraz nauki radzenia sobie w kuchni, co z pewnością ułatwi mu funkcjonowanie w dalszym etapie życia – kiedy się usamodzielni. Rodzinne gotowanie to także rewelacyjny sposób na radzenie sobie z brakiem apetytu malucha, który może współdecydować o posiłku, na jaki ma ochotę. Warto również pamiętać, że jedzenie przyrządzane w domu, jest o wiele zdrowsze i wartościowsze, niż fast foody czy nawet posiłki zamawiane w restauracji. Gotowanie z dziećmi jest więc okazją do kształtowania u nich zdrowych nawyków żywieniowych.

Gdzie szukać inspiracji i najlepszych akcesoriów do gotowania?

Kucharzenie wspólnie z dziećmi to olbrzymie pole do popisu, a jedynym ograniczeniem wydaje się być nasza wyobraźnia. Aby jednak ułatwić oraz uatrakcyjnić sobie i dziecku gotowanie, ważny jest dostęp do szerokiej gamy różnych sprzętów, urządzeń i kuchennych pomocy. Sprawdzonym sposobem na szybkie znalezienie niedrogich i solidnej klasy akcesoriów do gotowania, jest prześledzenie ofert w Internecie. Ceneo.pl to popularny serwis, na którym z łatwością kupisz świetnej jakości formy do wypieków, w tym chleba, maszynki do makaronu, deski, akcesoria do robienia pierogów i słodkości czy specjalne kamienie do pizzy. Oprócz tego, bez trudu porównasz ceny u różnych sprzedawców, co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, a także zapoznasz się z opiniami i sugestiami na temat konkretnych produktów innych kupujących.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

gazety
Ostatnio zaglądam głównie do Wyborczej...
Jak myśleć pozytywnie?
Najlepiej myśli się pozytywnie kiedy widzi się, że jednak nie mamy najgorzej:)
Dobre salony fryzjerskie
Najlepszy jest fryzjer, którego wizja spotyka się z oczekiwaniem klienta, więc tu ocena...
Aktywne lato - szukam znajomych z W…
Obecnie nie ma za bardzo możliwości dalekich wyjazdów, więc takie inicjatywy są godne uwagi :)