Sposoby na łysienie u mężczyzn

19 września 2017, dodał: Małgorzata Kopeć
Artykuł zewnętrzny

Dane statystyczne nie są zbyt optymistyczne dla panów, bowiem szacuje się że już co trzeci mężczyzna w przedziale wiekowym od 25 do 45 lat ma w mniejszym lub większym stopniu problemy z łysieniem, co znacznie obniża ich samoocenę, co niekorzystnie wielokrotnie wpływa na ich życie towarzyskie.

facet

Na szczęście w dzisiejszym świecie przy rozwoju medycyny istnieje wiele sposobów mogących zahamować a nawet zastopować procesy związane z łysieniem.

Każdy mężczyzna, gdy tylko zauważy u siebie pierwsze symptomy łysienia zamiast wpadać w panikę powinien jak najszybciej udać się na wizytę do specjalisty, bowiem im szybciej ustalona zostanie przyczyna takiego stanu rzeczy, tym szybciej uda się odnaleźć skuteczną metodę do walki z tym problemem.

Dobieranie preparatów metodą prób i błędów lepiej sobie darować, gdyż może okazać się że przyniesie to znacznie więcej szkód, niż oczekiwanych efektów. Bez zbędnych kombinacji swoje kroki należy skierować do trychologa który zleci szereg stosownych badań.

Pierwszym, najczęściej spotykanym objawem łysienia są pojawiające się zakola, które z upływem czasu systematycznie się pogłębiają.

Za wzmożone wypadanie włosów odpowiedzialność ponoszą między innymi:

– nadaktywność męskich hormonów, czyli androgenów
– geny- łysienie dziedziczy się po obojgu rodzicach czyli jeśli któreś z nich miało ten problem istnieje duże prawdopodobieństwo że ta przypadłość spotka także ich potomstwo
– tryb życia – stres i przepracowanie prowadzą to stopniowej utraty owłosienia
– zła dieta – posiłki są ubogie w selen, cynk, żelazo, E, C, B, F oraz z grupy B.
– chemioterapia lub radioterapia ( nieuniknione przy ratowaniu ludzkiego zdrowia lub życia niestety wiążą się z czasem nagłą utratą wszystkich włosów
– mocno osłabiają kondycję włosów także choroby zakaźne takie jak wysoka gorączka, leczona za pomocą antybiotyków – na szczęście w zdecydowanej większości wypadków po odstawieniu środków farmakologicznych wszystko wraca do normy jednak są nieliczne przypadki kiedy taka terapia spowodowała długotrwały problem łysienia.

W przypadku wypadania włosów warto sięgnąć po kosmetyki naturalne zawierające wyciągi z czarnej rzepy czy pokrzywy, bogate w witaminy B i F. Co prawda nie zapobiegną one łysieniu, ale pozwolą na widoczną poprawę kondycji włosów.

Warto też sięgać po dermokosmetyki, jednak na efekty ich działania trzeba poczekać 2-4 miesięcy. Przykładem może być chociażby popularny Loxon 2%, którego producent często reklamuje się jako skuteczny środek na zakola u mężczyzn. Więcej można o nim przeczytać chociażby na tej stronie – http://www.i-lekarz.pl/loxon-2-minoksydyl-opinia/

Najlepiej przetestować każdą z tych metod i sprawdzić jak będzie działać na nasze łysienie.