Sposób na czystą i zdrową wodę w domu

4 listopada 2011, dodał: Doren

file1320413443

Woda odgrywa w naszym życiu ogromną rolę. Jej jakość wpływa na smak przygotowywanych potraw, wygląd skóry i wewnętrzną kondycję organizmu. Co zrobić, aby ta, która płynie z naszych kranów była zawsze czysta, świeża i przede wszystkim zdrowa?

Woda stanowi ok. 70% masy ciała dorosłego człowieka. Odpowiada za zasilanie komórek substancjami odżywczymi, oczyszczanie organizmu, metabolizm i wiele innych procesów, które zachodzą w naszym ciele. Przyjmujemy ją wraz z żywnością (0,8-1l) i płynami (1,2-1,5l) – w formie soków, herbaty czy też w czystej postaci – choć tej, spożywamy zdecydowanie za mało. Przyczyn jest kilka. Po pierwsze, nie każdy lubi naturalny smak wody, po drugie – zapominamy, jak istotny wpływ ma na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, po trzecie – woda butelkowana, którą kupujemy jest za droga, a domowa budzi wiele wątpliwości w kwestii czystości. Z tym ostatnim argumentem trudno się nie zgodzić. W wodzie, która płynie z naszych kranów znajduje się wiele zanieczyszczeń, wśród nich substancje chemiczne (np. arsen czy ołów), które mogą przyczynić się do powstania różnych chorób. W jaki sposób chronić się zatem przed zanieczyszczoną wodą?

Jednym z najbardziej znanych i powszechnie stosowanych sposobów pozyskiwania czystej wody jest jej przegotowywanie. I słusznie, ale niestety nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że proces ten nie eliminuje wszystkich zawartych w wodzie mikrobiologicznych zanieczyszczeń. Niektóre z nich są odporne na działanie temperatury powyżej 100°C, a woda pozbawiona jest smaku. Kolejną metodą są filtry wodne, które oczyszczają wodę, poprawiają jej jakość jednak wybór tego właściwego urządzenia nie jest prostą sprawą. Zanim zainwestujemy w taki sprzęt, upewnijmy się, że spełnia nasze oczekiwania, a szczególnie, czy eliminuje z wody wszystkie zanieczyszczenia. Warto przyjrzeć się bliżej filtrom wielostopniowym, które poddają ją kilkukrotnemu oczyszczaniu. Tego typu urządzenia nie muszą zajmować w domu wiele miejsca, a mogą stanowić nawet element dekoracyjny kuchni. Przykładem takiego sprzętu jest filtr EdelWasser (Zepter). Działa na zasadzie odwróconej osmozy i pięciostopniowego systemu filtracji, w efekcie którego uzyskiwana jest czysta i zdrowa woda. Nie wymaga zasilania energią elektryczną, a funkcjonuje w oparciu o ciśnienie wody, którego poziom jest automatycznie i samoczynnie regulowany. Dodatkowo zgrabna obudowa i niewielki rozmiar filtru EdelWasser pozwalają zainstalować sprzęt w dowolnym miejscu – nie ma potrzeby przeznaczania dodatkowej przestrzeni pod zlewem, czy w szafce.

Różnicę w metodzie zastosowanej do oczyszczenia wody zauważymy od razu. Zarówno w smaku spożywanych dań, herbacie, kawie, jaki i w wyglądzie naszej skóry czy włosów. Taka woda idealnie sprawdzi się także podczas codziennych czynności, jak na przykład prasowanie. Nie zapominajmy jednak, że zmianę tę najbardziej odczuje nasz organizm.

Więcej informacji: www.zepter.plMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Oryginalna elegancja - różowe złoto i kwiatowe motywy na tarczy!
Cena:
390 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Diety diety i jeszcze raz diety
Przy każdej diecie trzeba unikać cukru oraz przetworzonej żywności
Jaki zabieg na zmarszczki w Krakowi…
Jeśli chodzi o usuwanie/wypełnianie zmarszczek, jednym ze skuteczniejszych zabiegów jest użycie kwasu hialuronowego,...
Czego nauczyły Was związki?
Moje związki nauczyły mnie aby nie ufać mężczyznom. To smutne...ale to prawda.
Gdzie wyobrażacie sobie idealne zar…
Najlepsze zaręczyny...to plaża i polskie morze.