SOS dla bolących stawów – ten sposób naprawdę działa

24 lutego 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Z wiekiem możemy odczuwać różne dolegliwości zdrowotne. Mogą być one związane np. z problemami podczas poruszania się. Nazywamy to potocznie bólem stawów. Przyjmując leki przeciwzapalne, korzystając z maści, przynosimy sobie ulgę tylko na chwilę. Problemem powinniśmy zająć się od środka.

stawy

Nasze stawy składają się m.in. z chrząstki i mazi stawowej. Z wiekiem mazi jest coraz mniej, a chrząstki tracą elastyczność i się zużywają. Możemy wówczas zacząć odczuwać ból. Na problem ten także często narzekają osoby aktywnie uprawiające sport. Wysoka intensywność treningów może prowadzić do szybszej degradacji. Jak zapobiec problemowi? Czy możemy choć częściowo naprawić sytuację?

Konsultacje ze specjalistami

Gdy odczuwamy ból stawów, pierwsze kroki powinniśmy zawsze skierować w kierunku lekarza. Ten najprawdopodobniej nas zbada i zleci specjalistyczne badania. Może być to USG, może rezonans bolącej kończyny. Na tej podstawie oceni typ urazu. Od tego zależeć będzie dalszy proces leczenia. Czasem będzie ono nieinwazyjne lub małoinwazyjne, a czasami będzie wymagało użycia skalpela. Bardzo istotne jest jednak to, aby słuchać wytycznych specjalisty.

Jak wiadomo, lepiej zapobiegać, niż leczyć. Zanim więc będzie za późno, powinniśmy samodzielnie dbać o kondycję naszych stawów. Pierwszym ważnym czynnikiem będzie dbanie o prawidłową wagę, co sprawi, że nie będziemy ich przeciążać na co dzień. Bardzo istotna jest również dieta.

Suplementacja jest kluczem

Podstawowym składnikiem mazi oraz chrząstek, odpowiedzialnym za ich elastyczność jest kolagen. Z wiekiem nasze ciało produkuje go coraz mniej, co odbija się na naszym wyglądzie i samopoczuciu. Co ważne, substancję tą możemy suplementować. Kolagen naturalny do picia https://kolagen.pro/ szybko przedostanie się do krwioobiegu i trafi do miejsc, w których jest najbardziej potrzebny. W tym celu wykorzystywany jest kolagen pochodzący z ryb, ponieważ ten najlepiej wchłania się w ludzkim organizmie.

Kolagen naturalny do picia będzie działać ochronnie na nasze stawy, dbając o ich nawilżenie i kondycję. Powinien być stosowany jako profilaktyka, zapobiegając degradacji stawów. Co ważne, jeśli zmiany znajdują się w początkowym stadium, jego regularne spożywanie może cofnąć dolegliwości i przywrócić stawom odpowiednią ilość mazi, a chrząstkom twardość i elastyczność.

Lepiej w proszku, niż w tabletkach

Kolagen najlepiej jest przyjmować w postaci proszku do samodzielnego przygotowywania zawiesiny. W tej formie najlepiej jest przyswajany przez nasze ciało. Preparat pozbawiony będzie także zbędnych stabilizatorów i utwardzaczy. Saszetki są wygodne w transporcie, a ich zawartość można zmieszać z wodą lub ulubionym napojem.

Bardzo ważne jest to, aby wybrać preparat z najwyższej półki. Powinien posiadać niezbędne certyfikaty, świadczące nie tylko o wysokim stężeniu kolagenu, ale i jego najwyższej jakości. Produkt dostępny jest bez recepty. Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów należy przyjmować go codziennie.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz