Sól morska dla urody

3 października 2011, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny
Kosmetolodzy wykradli tajemnice naturze i sięgnęli po najcenniejsze składniki, ukryte w morskich głębinach. Solne kąpiele sprawią, że wypoczniesz i odmłodzisz skórę. Poczujesz się jak po urlopie w najlepszym kurorcie.
Już Starożytni znali wyjątkowe własności kosmetyczne morskiego kruszcu. Sprawdź więc i Ty zalety soli morskiej, oddając się upiększającym i relaksującym zabiegom w zaciszu własnej łazienki.

Maseczki, kąpiele i SPA

W słonej wodzie rośnie dziecko w brzuchu mamy. Wie, co dobre. Kąpiele w solach mineralnych, które od kilku lat robią furorę w kosmetyce, są prawdziwym dobrodziejstwem dla skóry. Sole zapachowe zabarwiają wodę i ładnie pachną, czasem zawierają też niewielką ilość składników zmiękczających wodę czy pielęgnujących skórę. Kąpiele oraz zabiegi z użyciem soli morskiej, solanki czy wód termalnych stosuje się w ośrodkach SPA. Możemy też zrobić sobie – prywatne SPA” we własnej łazience dodając do wody sól krystaliczną lub roztwór solanki. Kąpiele z solą znacząco poprawiają nawodnienie skóry i jej funkcje jako bariery w porównaniu do skóry moczonej w wodzie z kranu. Badania naukowe nad wykorzystaniem bogactwa morskich minerałów trwają. Coraz lepiej rozumiemy zależność pomiędzy naszym zdrowiem a biochemią środowiska wodnego.
Dzięki soli możemy usunąć martwe komórki naskórka, sól także napina i wygładza skórę. Zabiegi z użyciem tego minerału są polecane w leczeniu łuszczycy i trądziku. Przygotowanie najprostszej maseczki solnej jest bardzo łatwe. Bierzemy dwie łyżki soli morskiej i rozpuszczamy w małej ilości gorącej wody tak by powstała papka którą nakładamy na twarz. Po piętnastu minutach zmywamy ją ciepłą wodą. Możemy też zafundować sobie peeling z użyciem soli morskiej. W tym celu kilka jej łyżek wsypujemy do miseczki i zwilżoną gąbką nakładamy sól na ciało masujemy nasze ciało przez około dziesięć minut i spłukujemy je ciepłą wodą. Drobnoziarnista sól morska wcierana w powierzchnię ciała energicznymi ruchami sprawi, że skóra nabierze blasku i jędrności, a sylwetka – lekkości spowodowanej poprawą gospodarki wodnej organizmu. Jeżeli Twoja skóra jest zmęczona, szara i wykazuje oznaki przesuszenia, delikatnie nacieraj ją solą morską, a z dnia na dzień zauważysz, że na skutek poprawy mikrokrążenia nabierze promiennego i zdrowego kolorytu. Sól morska – wiążąc wodę w naskórku – wydatnie poprawi też jego nawilżenie. Po zabiegu nie zapomnij o balsamie lub oliwce kosmetycznej.
Dbasz o skórę, dostarczając jej codziennie składników odżywczych zawartych w kosmetykach. Możesz zapewnić jej też prawdziwą „bombę” pierwiastków i mikroelementów, których podobnego bogactwa nie znajdziesz w żadnym preparacie upiększającym. Do wanny z wodą o temperaturze pokojowej wsyp pół kilograma soli morskiej. Zanurz się w kąpieli na pół godziny. Po wyjściu z wody pozwól, by skóra wyschła sama. Z każdym dniem Twoja skóra będzie coraz bardziej odżywiona i piękniejsza.
Wycisz się i odpocznij. Zastosuj kąpiel relaksującą w przygotowanej uprzednio, prawdziwie morskiej solance. Do wanny z gorącą wodą wsyp kilogram soli morskiej. Wejdź do wody na 20 minut. Staraj się oddychać powoli i miarowo. Po wyjściu z wody delikatnie osusz ciało ręcznikiem, nie pocierając skóry. Następnie okryj się ciepłym płaszczem kąpielowym i odpocznij w wygodnym fotelu. Kąpiel ureguluje tętno, będziesz zrelaksowana i senna. Następnego dnia obudzisz się wypoczęta i pełna wyjątkowej „morskiej” energii. Osoby z nadciśnieniem tętniczym i chorobą wieńcową powinny szczególnie uważać korzystając z tego zabiegu.
Odświeżające i relaksujące właściwości soli mineralnych doceniają bywalcy kurortów i ośrodków spa na całym świecie. Teraz ty także możesz się o nich przekonać w zaciszu własnej łazienki. Przygotuj odprężającą słoną kąpiel, wykorzystując nasze przepisy.
Sól morska dzięki zawartości ogromnych pokładów mikro – i makroelementów w czystej postaci, które są dobrze przyswajalne przez skórę, wzmacnia ją i ujędrnia. Regularne stosowanie soli morskiej podczas kąpieli działa wyszczuplająco i przyczynia się do likwidacji cellulitu. Zapobiega także nadmiernemu wysuszaniu skóry, poprawia przemianę materii w komórkach oraz przyczynia się do jej regeneracji. Pobudza krwioobieg, złuszcza martwy naskórek, ujędrnia, zmiękcza i wygładza skórę. Takim zaletom nie warto się zatem długo opierać. Wystarczy kupić opakowanie soli morskiej z solą morską, by przekonać się na własnej skórze o jej niezwykłych właściwościach.

Przepis na domową solankę

Po dodaniu soli do kąpieli lub nałożeniu na ciało w postaci pilingu składniki te bez problemu przenikają z niej w głąb naskórka. Pobudzają one skórę do odnowy, wzmacniają ją, ułatwiają pozbywanie się toksyn oraz poprawiają krążenie. Sól morska, zwłaszcza ta z Morza Martwego, ma również właściwości gojące i lecznicze.
Aby sól morska gruboziarnista nie porysowała dna akrylowej wanny, należy ja rozpuścić zanim do niej trafi. Dobrym sposobem jest zawieszenie jej w płóciennym woreczku na kranie, tuż pod wartkim strumieniem wody. Można też najpierw zalać sól w wannie bardzo gorącą wodą, a gdy się rozpuści, stopniowo dolewać chłodniejszej. Optymalna temperatura orzeźwiającej porannej kąpieli to ok. 30ºC. Natomiast relaksująca kąpiel wieczorna, tuż przed snem, może być cieplejsza nawet o osiem stopni.
1. Kąpiel ujędrniająca. Wsyp do wanny sól morską drobną i wlej ciepłą wodę. Zanurz się w kąpieli na 5 – 10 min. Po wymoczeniu, ciało wymasuj miękką rękawicą lub szczotką zwilżoną solą, najlepiej zwykłą kuchenną, aż do uzyskania delikatnego zaróżowienia się skóry. Na koniec całe ciało spłucz dokładnie chłodnym prysznicem i wklep ujędrniający balsam. Najlepszy efekt uzyskasz stosując zabieg co drugi dzień przez 3 – 4 tygodnie.
2. Kąpiel relaksacyjna. Garść soli morskiej drobnej, dodana do wieczornej kąpieli, pozwoli jej odetchnąć i pozbyć się toksyn. Wsyp do wanny z ciepłą wodą trzy garście soli, dolej 10 – 15 kropli olejku lawendowego i zanurz się w kąpieli na 15 min. Na koniec dokładnie opłucz skórę czystą wodą.
3. Odświeżająca kąpiel dla stóp. Zanurz stopy na 10 min. w bardzo ciepłej wodzie z dodatkiem dwóch łyżek soli morskiej o’Sole i kilkoma (8-10) kroplami olejku eterycznego o działaniu antybakteryjnym i odświeżającym. Najodpowiedniejszy jest lawendowy, miętowy, rozmarynowy i pozyskiwany z drzewa herbacianego. Sól zmiękczy skórę na stopach i złagodzi zmęczenie
4. Przepis na sól kąpielową: 1 kg gruboziarnistej soli morskiej, 1 łyżka oleju z oliwek, oleju migdałowego, albo innego oleju ze szlachetnych roślin, 1 łyżeczka naturalnego olejku eterycznego np. lawendowego, miętowego, sosnowego itd. Można stosować mieszanki olejków, 1/3 szklanki bezzapachowego mydła w płynie, szczypta barwnika spożywczego, dodatki, np zioła lub suszone płatki kwiatów itp. Składniki płynne należy wymieszać i wlać do miski z przygotowaną solą. Następnie dokładnie wymieszać sól z płynem. Wyłożyć sól na papier cienką warstwą i pozostawić do wyschnięcia na około dobę. Po tym czasie sól jest gotowa.
5. Przepis na peeling z solą morską do ciała. Będzie potrzebna szklanka soli morskiej, 1 łyżeczka oleju, odrobina aromatu ( np. lawenda, brzoskwinia, rozmaryn do wyboru) i 2 łyżeczki oliwy z oliwek. Wszystko dokładnie wymieszaj i pozostaw na 20 minut. Następnie  umieść na ciele wykonując okrężnymi ruchami masaż. Zacznij od nóg i stopniowo przechodź w górę. Dodaj trochę wody podczas masażu w celu poprawy efektu.  Następnie spłucz całe ciało ciepłą wodą i na koniec nałóż krem antycellulitowy.
Materiały: www.osole.com.pl, www.fitness.magicsport.pl, www.sosuroda.pl, www.se.pl.



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Żubrówka czy Luksusowa na imprezę?…
Ja nie piję wódki, więc się nie wypowiem która lepsza. Ja na imprezę...
Jaki utrwalacz do pazknoci ???
Utwardzacz może być stosowany jako baza pod kolorowy lakier lub samodzielnie, jako preparat odżywczy....
Niechęć do macierzyństwa
W takim uproszczonym schemacie myślenia nie mieszczą się inne powody, z jakich ktoś...
pasemka na czarne włosy
Pasemka na czarnych włosach mogą być subtelne i naturalne, na przykład w kolorze średniego...