Śmierć męża, jak sobie radzić | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Śmierć męża, jak sobie radzić

11 maja 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Efektem wypadku, w wyniku którego zginął ktoś z najbliższej rodziny ( np. mąż ), jest przygnębienie i ogólnie zły stan psychiczny. Będąc w takim stanie trudno jest myśleć o tym, co należy zrobić, aby uzyskać odszkodowanie z tego tytułu.

Refleksje na ten temat pojawiają się dużo później, kiedy ból już nieco osłabnie. Dla osoby, które po pewnym czasie decyduje się wystąpić o odszkodowanie za śmierć męża, może wydać się zaskakujące to, ile różnego rodzaju roszczeń może być przedmiotem sprawy oraz niestety również to, że doprowadzenie jej do pomyślnego końca będzie zadaniem skomplikowanym. Wydaje się, że pomoc profesjonalnej kancelarii prawnej będzie bardzo przydatna w takiej sytuacji. Wśród świadczeń, o które można się ubiegać w przypadku śmierci męża, jest zadośćuczynienie. Jest to jednorazowa wypłata pieniędzy mająca na celu zminimalizowanie negatywnych skutków, jakie na psychikę żony wywarła śmierć jej męża.

Chodzi tutaj o depresję i podobne zaburzenia tego typu, z którymi musi zmagać się wdowa, często jeszcze przez wiele miesięcy po wypadku.
W myśl polskiego prawa dla sądu najbardziej istotne będzie to, jak intensywny był stopień zażyłości pomiędzy zmarłym a osobami, które uważa się za jego bliskich, nie muszą one być naprawdę z nim spokrewnione. Nie jest też konieczne, aby łączyły je więzi małżeńskie. O odszkodowanie może się więc starać nie tylko żona, ale również konkubina. Kiedy przyznawane jest świadczenie z tytułu śmierci męża? Wtedy, gdy sąd stwierdzi, że miało miejsce dające się wyraźnie zauważyć pogorszenie sytuacji finansowej partnerki zmarłego oraz jej kondycji psychicznej.

Wdowa może również wnosić o zwrot kosztów związanych z organizacją pogrzebu. W tym celu konieczne jest, aby zachowała ona wszystkie rachunki, jakie zostały jej wystawione. Na tej podstawie będzie możliwe uzyskanie zwrotu poniesionych wydatków. W niektórych przypadkach bliskim zmarłego przyznawana jest specjalna renta. Dotyczy to najczęściej takiej sytuacji, w której zmarły płacił tej osobie alimenty. Wysokość takiej renty, nazywanej w prawniczym języku odszkodowawczą, ustala się na podstawie oceny sytuacji materialnej osoby, która wnosi o jej otrzymanie. Nie bez znaczenia jest również to, ile zarabiał zmarły. Planując staranie się o wypłatę tego rodzaju świadczenia najlepiej jest skorzystać z pomocy prawnej i wybrać taką kancelarię, która ma doświadczenie w prowadzeniu spraw tego typu i może pochwalić się udokumentowanymi sukcesami. Samodzielnie trudno jest przebrnąć przez gąszcz przepisów, napisanych zwykle trudnym prawniczym językiem.

Kancelaria zadba o to, aby żadna z możliwości uzyskania świadczenia nie została pominięta. Może się też zdarzyć, że decyzja sądu będzie negatywna lub też ustalona przez niego wysokość odszkodowania nie będzie satysfakcjonowała osoby wnoszącej o jego wypłatę ( np. z powodu śmierci męża ). Wtedy prawnicy z kancelarii pomogą w złożeniu odwołania i będą monitorować dalszy przebieg sprawy.

Więcej: https://ubiius.pl/



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakie radio?
Ja bardzo lubię słuchać radia RMF FM lub radia ESKA
kto jest fotografikiem?
Artysta fotografik zajmuje się robieniem zdjęć, przekazując innym swoją wizję świata bądź dokumentując zastaną rzeczywistość....
hollywoodzki uśmiech - czy to możli…
Hollywoodzki uśmiech to nic innego jak wcześniej wspomniany biały uśmiech, symetryczny i pozbawiony...
Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną
W przypadku kobiet mogą być to ciemne jeansy, koszula i marynarka lub kardigan/sweter...