URODA I ZDROWIE

Seriale na wakacje 2012

3 lipca 2012, dodał: li_lia

Latem polskie stacje telewizyjne przeważnie oferują swoim widzom powtórki programów. Jednak abonenci platform cyfrowych lub rozbudowanych pakietów w telewizji kablowej mogą śledzić losy swoich ulubionych bohaterów, oglądając premierowe odcinki znanych seriali. W ofercie kilku kanałów znalazły się także zupełnie nowe i wciągające propozycje.

True Blood. Fani wampirów z niecierpliwością oczekiwali na piątą serię przygód kelnerki-wróżki o względy której rywalizowali król Luizjany oraz jego poddany. Nagromadzenie wątków, wielowymiarowe postaci, szybka akcja, sporo pikantnych scen, nieoczekiwane zwroty to wszystko sprawia, że serial przyciąga przed telewizory miliony widzów. Tym razem scenarzyści postanowili jeszcze bardzie skomplikować losy bohaterów, których i tak dotąd nie oszczędzali. Największym zaskoczeniem może okazać się przemiana Tary w wampira. Ta zbuntowana kobieta, próbująca odnaleźć swoje miejsce na ziemi, obudzi się pewnej nocy w grobie przy znienawidzonej przez siebie Pam. Czy będzie umiała pogodzić się ze swoim nowym wcieleniem? Czy spróbuje ukarać swoich przyjaciół? Ciekawie zapowiada się również wątek podopiecznej Erica. Uchylając rąbka tajemnicy o życiu, jakie wiodła Pam przed tym, jak wymusiła na swoim stwórcy przemianę, twórcy serialu zapewne próbowali ocieplić wizerunek tej w gruncie rzeczy nieszczęśliwej i bardzo samotnej wampirzycy. Czy dzięki temu widzowie Czystej krwi będą ją darzyć większą sympatią? Wiele osób śledzi losy głównych bohaterów- Suki, Billa oraz Erica, zastanawiając się czy w tym trójkącie ponownie zaiskrzy i z kim ostatecznie zwiąże się słysząca myśli dziewczyna. Fani serialu jednego mogą być pewni- to będzie naprawdę intrygujący sezon, którego nie można przeoczyć.

Pretty little liars. Perypetie czterech przyjaciółek, które usiłują wyjaśnić sprawę zamordowania bliskiej ich osoby wydają się nie mieć końca. Oglądając drugą serię wielu widzów miało wrażenie, że uczestniczy w marnej wersji na siłę udziwnionego śledztwa. Jednak trzeci sezon pozytywnie zaskakuje i wciąga. Chociaż głównymi bohaterkami są licealistki to nawet pełnoletni fani znajdą w Słodkich kłamstewkach punkt zaczepienia, dzięki któremu ten niespełna godzinny seans upłynie w przyjemnej atmosferze. Bacznie śledząc losy postaci, widz mimowolnie zostaje wciągnięty w nierówną grę, w której karty rozdaje tajemnicze A. I mimo iż w każdym odcinku może się wydawać, że tajemnica została rozwiązana i postaci rozwiązały zagadkę, scenariusz płata figla i oddala podejrzenia od jednej osoby, przerzucając je na drugą. Młodym dziewczynom na pewno przypadną do gustu stylizacje bohaterek, zwłaszcza Arii oraz Hanny. Nieco starsze osoby zainteresuje wątek rozwodu pani Montogmery, utrata dziecka Melissy, albo jej dziwny związek z byłym policjantem. Twórcy serialu zadbali o to, by ukazać amerykańskie uczennice, których jedynym problemem nie jest dążenie do tego, by być popularną jednostką w szkole, ale ukrywanie i odgadywanie cudzych i własnych sekretów.

Dallas. Tę najnowszą produkcję można by z powodzeniem zastąpić słowem- intryga.  Na malowniczym ranczu, które od ponad wieku jest własnością pewnej zamożnej i szanowanej rodziny, rozgrywają się nieczyste gierki między braćmi, najstarszymi z rodu Ewingów oraz ich potomstwem. W wyniku krzywdzącego zapisu w testamencie zapierającą dech w piersiach ziemię odziedziczył szlachetniejszy potomek. Na krótko przed tym, jak jego adoptowany syn wstępuje w związek małżeński, dowiaduje się on, że jest chory na raka. Pod wpływem emocji postanawia sprzedać ranczo, które okazuje się być prawdziwa żyłą czarnego złota- ropy i sfinansować naukowe badania swojego następcy. Przygarnięty przez niego Christopher, odkąd poznał prawdę o swoim pochodzeniu, usiłuje zapracować na szacunek przyszywanego ojca oraz na nazwisko. Odnosi liczne sukcesy jako naukowiec, któremu na sercu leży dobro planety. Jego przeciwieństwem jest John Ross, syn najstarszego z rodu Ewingów J.R.a. To on w porozumieniu z ojcem próbuje przejąć władzę nad ranczem i czerpać korzyści ze sprzedaży znajdujących się w ziemi zasobów. Bohaterowie serialu już na samym początku zostali sklasyfikowani do tych dobrych i złych. Jednak negatywne postaci zaskakują widzów podstępnymi czynami oraz wciągającymi intrygami. Z czasem niektórzy z nich zmieniają front i nabierają szlachetnych cech, zyskując tym samym przychylność fanów. Natomiast pozytywni bohaterowie nie są kryształami bez skazy. Zdarza im się popełniać błędy i zachowywać tak, by widzowie zaczynali mieć wątpliwości co do ich prawdziwych intencji.  Fanki Gotowych na wszystko rozpoznają dwójkę bohaterów Dallas, Jessego Metcalfe, pamiętnego z roli Johna, kochanka Gaby oraz żonę Jocka Ewinga- Ann, która w historii o zaradnych gospodyniach domowych zaistniała jako Mary Alice Young.

Saving hope. Po niekwestionowanym sukcesie Ostrego dyżuru i Gray’s Anatomy przyszedł czas na kolejny serial o medykach. Tym razem wśród jego bohaterów znalazła się również nienamacalna postać, jaką jest przebywający w śpiączce znakomity doktor. Jest to historia ludzi, którzy łączą pasję z misją, jaką jest ratowanie życia pacjentom. Nie mają czasu na to, by spokojnie zjeść posiłek, przygotować się do ślubu, wyjść na spotkanie z przyjaciółmi bez komórki lub pagera. Trwają w gotowości na swym szpitalnym posterunku od wypadku do wypadku, analizując każdy przypadek. W wyniku niefortunnego zdarzenia, główny bohater z wziętego chirurga zamienia się w podopiecznego  placówki o nazwie Saving hope. Odtąd będzie on obserwatorem, narratorem i komentatorem akcji. Prócz typowych medycznych perypetii pojawi się wątek miłosny, a wraz z nim konkurent przebywającego w komie lekarza. W szpitalu, który daje nadzieję po korytarzach przechadzają się duchy pacjentów, żywi członkowie ich rodzin oraz stażyści i ich mentorzy, mający pełne ręce roboty.

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

klej do butów
Kleiłyście kiedyś buty?? Co najlepsze do takich celów? Przyznaję, że mam zerowe umiejętności manualne.
Książki
Dużo ebooków w bardzo dobrej cenie mają teraz na Virtualo. Prześledźcie. Jest co wybierać....
Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?…
Szczerze mówiąc jesli chodzi o cellulit to ani to ani to może nie...
Jaj radzić sobie z zerwaniem?
To prawda, nawet psychologowie zalecają, żeby ten czas między związkami poświęcić na własne...