URODA I ZDROWIE

„Sekretne życie aniołów” – recenzja

31 grudnia 2019, dodał: Iwona Marczewska

Tajemnicza okładka okryta błękitnymi piórami, o przyjemnej w dotyku fakturze, skrywa pod sobą jedno z najbardziej sekretnych zagadnień chrześcijańskiego świata. Kim są aniołowie? I dlaczego dla większości z nas to istoty tak zagadkowe?

Mimo iż niewidzialne, przebywają w pobliżu nas. Są darem od Boga dla tych, którzy chcą z niego skorzystać. Z ufnością zanosimy modlitwy do Anioła Stróża, jednocześnie tak niewiele wiedząc zarówno o nim, jak i pozostałej świcie. Traktujemy świat aniołów jak inny wymiar, odrębny, niby niepowiązany z naszym, a przecież w jakiś sposób mimo wszystko połączony. Takie sprzeczności wynikają z ograniczeń naszych zmysłów. Reszty dopełnić musi wiara.

Tak więc… kim są aniołowie? W jaki sposób się ze sobą komunikują? Jak budować z nimi relacje? „Sekretne życie aniołów” to książka, która odpowiedzieć może na wiele pytań. Jej autorem jest Aleksander Bańka, lider Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie, z wykształcenia doktor hab. filozofii i politolog.

Inspiracją do rozważań na tematy anielskie były dla autora pisma św. Tomasza z Akwinu, a książka powstała z potrzeby serca i duchowego wezwania, aby zacząć mówić o aniołach, jakimi są naprawdę w teologii chrześcijańskiej. Świecki świat sprowadził te istoty do roli baśniowych postaci, występujących w fantastyce, władających magicznymi mocami lub też utożsamił z wykreowanymi przez twórców kultury masowej słodkimi, małymi, nagimi amorkami wzorowanymi na rzymskim Kupidynie.

Książkę czyta się z zapartym tchem, odkrywając coś, co dla współczesnego chrześcijanina jest mało oczywiste. Autor podjął się tematu, który przywraca rozumienie jednej z podstawowych kwestii dotyczącej problematyki więzi człowieka z Bogiem. Zrobił to w sposób umiejętny, zachęcający do głębszego poznania, odblokowujący pewne kanały, które w pojmowaniu chrześcijańskiego świata przez dzisiejszych wyznawców są zawężone. Dla każdego poszukującego będzie to inspirująca lektura.

Iwona

Książkę poleca Wydawnictwo RTCK – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy Wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego –
Redakcja

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zakupy przez internet
Oczywiście, ze robię zakupy przez internet, a to wszystko dlatego że niejednokrotnie w sieci...
komputer do grania
A ja uważam, że komputer jest lepszy do gry. Na PC jest...
drukarka z tanimi zamiennikami
Ja zawsze kupuję zamienniki do drukarki.
kawiarka
Moim zdaniem nie ma lepszej kawy niż z kawiarki :)