Samodzielna nauka języka – czy to możliwe? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Samodzielna nauka języka – czy to możliwe?

5 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Współczesne czasy wymagają znajomości pewnych rzeczy. Od młodzieży oczekuje się wszechstronnej wiedzy i sprytu, od kandydatów na stanowisko pracy wymaga się obsługi komputera i programów online, a to wszystko obowiązkowo ze znajomością języka obcego. Nie każdy może pozwolić sobie na kosztowne lekcje u native speakerów, wówczas rozwiązanie jest jedno – samodzielna nauka angielskiego. Jak skutecznie opanować język obcy?

nauka języka

Cecha, bez której ani rusz

Każdy zna osobę, która podejmuje się życiowych wyzwań. Wdrożenie zdrowych nawyków żywieniowych, uprawianie sportów czy nauka języka obcego – oto kwestie, które mają uczynić życie lepszym, a w niektórych przypadkach wpłynąć również na wysokość zarobków.

Wszystkie te czynności łączy cecha, która jest niezbędna do odniesienia sukcesu. To konsekwencja, pozwalająca na systematyczną naukę w pełnym skupieniu. Tylko osoby zdeterminowane są w stanie dopiąć swego i wpłynąć na pewne aspekty swojego życia. Dzięki temu samodzielna nauka angielskiego jest realnym postanowieniem, które można osiągnąć wytrwałą pracą.

Materiały niezbędne do nauki

Chcąc uczyć się angielskiego samodzielnie, należy zgromadzić odpowiednie materiały. W tym miejscu warto przestrzec przed zakupem wszystkiego, co obiecuje sukces w szybkim opanowaniu języka. Swoich wyborów należy dokonywać na podstawie sprawdzonych opinii i wskazówek osób, które znają się na rzeczy. Z pewnością przydadzą się materiały zawierające ćwiczenia, a także książki dokładnie zgłębiające temat gramatyki.

nauka języka

Jak poszerzać słownictwo?

Największą zmorą wszystkich uczniów jest nauka obcojęzycznych słówek. Bez ich znajomości trudno ruszyć dalej, a doskonale wiadomo, jak żmudne bywa wkuwanie nowych zwrotów na pamięć.

Na szczęście istnieje metoda, która pomoże opanować słówka w formie zabawy. Fiszki, czyli niewielkie kartoniki, zyskują ostatnimi czasy na popularności. Na jednej stronie znajduje się zwrot w języku obcym, na drugiej – w języku ojczystym. Metoda jest skuteczna na każdym poziomie trudności, ponieważ słówka w obcym języku mają także opisaną wymowę i przykładowe użycie w zdaniu.

Pudełko z fiszkami zawiera również zakładki, które pozwolą uporządkować dotychczasową wiedzę. Znajomość słówek można przyporządkować do poszczególnych działów: „znam”, „powtarzam” oraz „nowe”. Fiszki są znakomitym materiałem w samodzielnej nauce. Pomagają poszerzyć zasób słów i zwrotów i trwale je zapamiętać.

Systematyczna nauka w małych porcjach

O wiele lepiej jest dochodzić do celu małymi krokami, lecz każdego dnia. W nauce języka obcego ta zasada króluje od dawna. Należy poświęcić na przyswajanie wiedzy kilkanaście minut dziennie, by pozostać w stałym kontakcie z językiem. Przyniesie to o wiele lepszy skutek, niż intensywna nauka raz w tygodniu przez godzinę.

Wiedza o niewielkiej objętości dawkowana codzienne szybciej się przyswoi, stając się tym samym motywacją do dalszego zgłębiania tajników języka. Czynności te wykonywane konsekwentnie pozwolą w krótkim czasie opanować podstawy pozwalające na swobodną komunikację w języku obcym.

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz