Myślisz o założeniu protezy i boisz się, że inni ją zauważą? Rozwiewamy wątpliwości!

4 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Proteza zębowa to nieoceniona pomoc w gryzieniu. Można ją założyć wtedy, gdy stałe zęby muszą zostać z jakichś przyczyn usunięte. Martwisz się tym, że proteza zmieni twój wygląd? Sprawdź, jak może ona wpłynąć na rysy twarzy!

proteza

Jak możesz czuć się po założeniu protezy zębowej?

Noszenie akrylowej protezy zębowej wiąże się często z dużym stresem. Do nowych odczuć związanych z obecnością tzw. trzecich zębów dochodzą przejściowe problemy z jedzeniem i mówieniem. Nauka „obsługi” protezy to proces, dlatego warto podejść do sprawy na spokojnie i stopniowo przyzwyczajać się do nowej sytuacji.

Na początku musisz dać sobie czas, po którym poczujesz się nieco pewniej podczas wykonywania codziennych czynności. Po upływie kilku do kilkunastu dni jedzenie i mówienie będzie ci szło coraz lepiej. Proteza to ciało obce w jamie ustnej. Jego obecność powoduje całą gamę dziwnych odczuć. Dlatego dobre nastawienie i chęć współpracy z dentystą wpływają na skrócenie tego czasu. W tym celu starannie wybierz swojego lekarza. Protetyka w Krakowie, np. w Galerii Uśmiechu, to usługi na bardzo wysokim poziomie. Personel podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta, odznacza się empatią i profesjonalizmem.

Co zrobić, aby początki noszenia protezy były łatwiejsze?

W pierwszym okresie pewne kłopoty może sprawiać utrzymanie protezy na miejscu podczas jedzenia i mówienia. Warto wspierać się wtedy specjalnymi klejami protetycznymi. Krem mocujący przytwierdza protezę i ogranicza jej przemieszczanie się w jamie ustnej. Na początku noszenia z pewnością umożliwi lepszą kontrolę, dzięki czemu już po kilku dniach nikt nie zauważy obecności protezy.

Odpowiednie dopasowanie protezy kluczem do sukcesu

Nie da się ukryć, że im lepiej wykonana i dopasowana jest proteza, tym naturalniej wygląda w jamie ustnej. Dlatego ważne jest, aby zakładający ją lekarz starannie dobrał wszystkie elementy. Takich dentystów znajdziesz na galeriausmiechu.pl. Jeśli proteza będzie dobrze wykonana, nie będzie jej widać oraz nie postarzy twarzy. Dzięki temu, że wypełni brakujące miejsca po zębach, może wręcz poprawić twój wygląd! Dobra wielkość zębów, ich kolor oraz dopasowanie protezy do dziąseł pozwala uzyskać naturalny wygląd twarzy.

Korzystny wpływ protez zębowych na wygląd twarzy

Protezy zębowe pomagają też przeciwdziałać wiotczeniu mięśni twarzy, które często pojawiają się wraz z wiekiem i są szczególnie dobrze widoczne, gdy pacjent miał wykonywaną ekstrakcję zębów stałych. U młodszych i starszych osób założenie protezy umożliwia swobodną rozmowę i spożywanie posiłków, bez obaw o to, że widoczne będą puste miejsca po zębach. Uzupełnienie braków w uzębieniu sprawia, że pacjenci częściej i chętniej uśmiechają się, co wpływa korzystnie na ich pewność siebie. W ten sposób założenie protezy zębowej poprawia komfort życia.

Dbaj o swój uśmiech i uzupełnij braki w uzębieniu za pomocą dobrze dobranej protezy! Pozbądź się kompleksów i poczuj się pięknie dzięki protezie wykonanej przez najlepszych protetyków w okolicy.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...