Rejs po Karaibach – krok po kroku. Co zabrać? Kiedy się wybrać? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Rejs po Karaibach – krok po kroku. Co zabrać? Kiedy się wybrać?

6 marca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Rejs po Karaibach to dla wielu osób spełnienie marzeń. Możliwość zwiedzania świata na pokładzie statku wycieczkowego nadaje wakacjom całkiem innego charakteru. Podczas takiej kilkudniowej wyprawy można zwiedzić kilka najważniejszych miejsc, poznać kulturę mieszkańców i cieszyć się niesamowitymi widokami. Jak się przygotować do takiego rejsu po Morzu Karaibskim? Ile trwa rejs statkiem?

karaiby

Rejsy wycieczkowe na pokładzie statku po Morzu Karaibskim

Karaiby są regionem, który znajduje się na Morzu Karaibskim, składającym z wielu wysp i przepięknych plaż. Znajdują się one na południowy wschód od Zatoki Meksykańskiej oraz kontynentalnej Ameryki Północnej. Karaiby znane są nie tylko z zapierających dech w piersi krajobrazów, malowniczej natury, bardzo dobrej kuchni, ale także z pięknych plaż, które są idealne na rodzinne wakacje, jak i romantyczny pobyt we dwoje.

Rejs po Karaibach to ekscytujący tydzień podróży, podczas którego można odkryć przepiękne plaże południowych wysp karaibskich. Błękitne morze, urocze budynki w pastelowych kolorach w Oranjestad oraz wiele innych atrakcji czeka na wszystkich wczasowiczów, którzy będą chcieli wybrać się w rejs po Karaibach. Dodatkowo znajdzie się także coś dla amatorów nurkowania – możliwość popływania z kolorowymi i tropikalnymi rybami na rafach koralowych, których w polskim morzu się nie znajdzie.

Bardzo często jednym z miejsc destynacji jest Bonaire. To wyspa, która oferuje mnóstwo wodnych atrakcji, jak żeglowanie katamaranem, spływy kajakowe i safari. Rejsy statkiem wycieczkowym pozwalają dotrzeć w najdalsze zakątki świata na Karaibach.

Rejs statkiem po Karaibach – jak się spakować?

Mądrze spakowany bagaż podręczny to kluczowa kwestia, jeśli ktoś wybiera się na rejs po Karaibach. Dzięki niemu możliwe jest zachowanie wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy pod ręką, gdy czeka się, aż właściwy bagaż zostanie dostarczony do kajuty. Warto więc zabrać ze sobą dokumenty, strój kąpielowy, niezbędne leki i ubrania na zmianę.

Do najważniejszych rzeczy, które należy spakować na cały rejs po Karaibach zalicza się odzież, obuwie, kosmetyki, dokumenty oraz niezbędne akcesoria. Wszystkie inne przedmioty, czy rzeczy są dodatkiem. Dobrym rozwiązaniem jest jeszcze spakowanie książki adresowej lub zapisać np. w telefonie adresy znajomych, aby sprawić im niespodziankę, wysyłając pocztówkę np. z George Town czy Costa Maya.

Czy warto brać laptopa lub tablet na taki rejs? Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że wycieczki tego typu pozwalają zobaczyć wiele niezapomnianych widoków, zwiedzić niesamowite miejsca i odpocząć. Dlatego zabieranie ze sobą dodatkowego sprzętu elektronicznego nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem.

Kiedy wybrać się na rejs po Karaibach?

Najlepszym terminem będzie okres inny niż europejski sezon wakacyjny. Na wyspach Karaibskich pogoda jest wspaniała praktycznie przez cały rok, a temperatura nie spada poniżej 25 stopni Celsjusza. Trzeba jednak wiedzieć, że występują tam dwie pory roku – pora sucha i pora deszczowa.

W porze deszczowej upały dają się bardziej we znaki z tego względu, że temperatura potęgowana jest wysoką wilgotnością powietrza. Dla Europejczyków może to być wyczerpujące. W porze deszczowej częściej pojawiają się huragany i silne wiatry.

Dlatego swój rejs po Karaibach lepiej zaplanować w porze suchej, która trwa od listopada do kwietnia. Jest to więc idealny czas na to, aby oderwać się od polskiego sezonu jesienno-zimowego, kiedy wielu osobom brakuje ciepłych promieni słońca.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz