Przydatne przybory biurowe i szkolne, które ułatwią naukę zdalną Twojego dziecka

22 kwietnia 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko obecnie uczy się zdalnie czy uczęszcza na zajęcia szkolne – odrabianie lekcji i przyswajanie nowej wiedzy to już zadania przeznaczone na pracę własną w domu. Warto wspomóc ucznia w nauce, dlatego poniżej prezentujemy kilka praktyk, które pomogą usprawnić proces uczenia i uczynić go przyjemniejszym. Zaopatrzenie się w podstawowe elementy takiego uczniowskiego wyposażenia w sklepie z artykułami szkolnymi będzie strzałem w dziesiątkę!

Postaw na kolory i oryginalne notatki

Konieczność przeczytania obszernych rozdziałów to uczniowska rzeczywistość. Podczas nauki warto stosować zasadę: od ogółu do szczegółu oraz wspierać się kolorowymi zakreślaczami. Oznaczanie najważniejszych informacji markerem będzie również przydatne podczas sesji powtórkowych – ludzki mózg niejako czyta obrazami. Sporządzanie map myśli, które są atrakcyjne wizualnie oraz wskazują najważniejsze informacje jest wysoce efektywne. Z tej metody z powodzeniem mogą korzystać zarówno uczniowie młodszych klas jak i studenci. Wypracowanie tej metody na wczesnym etapie z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Sprawne przygotowywanie notatek przyda się na każdym etapie nauki. Już podczas przygotowywania takich map myśli okraszonych kolorami uczeń zapamiętuje więcej niż podczas standardowego czytania. Uniknięcie znużenie i dobra zabawa – gwarantowane! Wystarczy przy tym sięgnąć po markery ze sklepu z artykułami biurowymi.

Kod kolorystyczny w nauce – jak go stosować?

Zestaw kolorowych długopisów pomoże przy sporządzaniu notatek. Można np. zastosować kolor czerwony dla definicji, a zielony do informacji pobocznych. Ułatwi to naukę oraz proces powtórek – dzięki temu po jednym, choćby pobieżnym zajrzeniu do notatek uczeń będzie w stanie z łatwością przypomnieć sobie najważniejsze informacje. Dobry sklep z artykułami szkolnymi oferuje różne modele takich kolorowych długopisów – począwszy od klasycznych cienkopisów, aż po delikatne, pastelowe długopisy żelowe. Wszystko w trosce o spełnieniu indywidualnych wymagań i preferencji.

Sięgnij po zakładki indeksujące ze sklepu z artykułami szkolnymi

Poza wspomnianymi zakreślaczami przydatne będą również kolorowe zakładki indeksujące. Występują w formie papierowych i plastikowych wąskich karteczek, które z łatwością można umieścić w książce jako oznaczenie miejsca, do którego warto wrócić ponownie. Nie ma przy tym ryzyka, że książka ulegnie zniszczeniu. Wybierając plastikowe zakładki z dobrego sklepu z artykułami szkolnymi będziesz mógł je wielokrotnie odklejać i przyklejać bez ryzyka rozerwania. To wygodna opcja służąca także do zaznaczania ważnych fragmentów w książce bez konieczności pisania po jej kartkach długopisem czy zakreślaczem.

Notesy i organizery – pomogą w zapamiętywaniu

Podczas kompletowania uczniowskiej wyprawki warto również zainteresować się papierowym organizerem lub notesem – zapisywanie w nich terminów sprawdzianów oraz planowanie powtórek będzie pomocne w nauce. Kształtowanie takich pozytywnych nawyków od najmłodszych lat to otwarta droga do sukcesu na polu prywatnym i zawodowym. Umiejętność planowania i hierarchizowania zadań to kluczowa umiejętność. Sporządzanie takich notatek i rzeczy do wykonania przyda się szczególnie zapominalskim. Wpisywanie terminów zapowiedzianych sprawdzianów oraz dodatkowych przyborów do zabrania na lekcje pomoże uniknąć kłopotliwych sytuacji. Pamięć bywa zawodna, z kolei zapiski sporządzone w notesie będą stanowiły wsparcie w czasie roku szkolnego.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tanie dodatki
Ja lubię niedrogie dodatki, bo nie przywiązuję się do biżuterii na co dzień wybieram...
Filmy
To ja ostatnio oglądałam "Rytuał". Całkiem przyjemny. Teraz na dziś planujemy obejrzeć jakiś triller....
Seriale
Mnie mega wciągneła "Chyłka". Zazwyczaj nie oglądam polskich seriali ale ten jest świetny,...