Przydatne przybory biurowe i szkolne, które ułatwią naukę zdalną Twojego dziecka

22 kwietnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko obecnie uczy się zdalnie czy uczęszcza na zajęcia szkolne – odrabianie lekcji i przyswajanie nowej wiedzy to już zadania przeznaczone na pracę własną w domu. Warto wspomóc ucznia w nauce, dlatego poniżej prezentujemy kilka praktyk, które pomogą usprawnić proces uczenia i uczynić go przyjemniejszym. Zaopatrzenie się w podstawowe elementy takiego uczniowskiego wyposażenia w sklepie z artykułami szkolnymi będzie strzałem w dziesiątkę!

Postaw na kolory i oryginalne notatki

Konieczność przeczytania obszernych rozdziałów to uczniowska rzeczywistość. Podczas nauki warto stosować zasadę: od ogółu do szczegółu oraz wspierać się kolorowymi zakreślaczami. Oznaczanie najważniejszych informacji markerem będzie również przydatne podczas sesji powtórkowych – ludzki mózg niejako czyta obrazami. Sporządzanie map myśli, które są atrakcyjne wizualnie oraz wskazują najważniejsze informacje jest wysoce efektywne. Z tej metody z powodzeniem mogą korzystać zarówno uczniowie młodszych klas jak i studenci. Wypracowanie tej metody na wczesnym etapie z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Sprawne przygotowywanie notatek przyda się na każdym etapie nauki. Już podczas przygotowywania takich map myśli okraszonych kolorami uczeń zapamiętuje więcej niż podczas standardowego czytania. Uniknięcie znużenie i dobra zabawa – gwarantowane! Wystarczy przy tym sięgnąć po markery ze sklepu z artykułami biurowymi.

Kod kolorystyczny w nauce – jak go stosować?

Zestaw kolorowych długopisów pomoże przy sporządzaniu notatek. Można np. zastosować kolor czerwony dla definicji, a zielony do informacji pobocznych. Ułatwi to naukę oraz proces powtórek – dzięki temu po jednym, choćby pobieżnym zajrzeniu do notatek uczeń będzie w stanie z łatwością przypomnieć sobie najważniejsze informacje. Dobry sklep z artykułami szkolnymi oferuje różne modele takich kolorowych długopisów – począwszy od klasycznych cienkopisów, aż po delikatne, pastelowe długopisy żelowe. Wszystko w trosce o spełnieniu indywidualnych wymagań i preferencji.

Sięgnij po zakładki indeksujące ze sklepu z artykułami szkolnymi

Poza wspomnianymi zakreślaczami przydatne będą również kolorowe zakładki indeksujące. Występują w formie papierowych i plastikowych wąskich karteczek, które z łatwością można umieścić w książce jako oznaczenie miejsca, do którego warto wrócić ponownie. Nie ma przy tym ryzyka, że książka ulegnie zniszczeniu. Wybierając plastikowe zakładki z dobrego sklepu z artykułami szkolnymi będziesz mógł je wielokrotnie odklejać i przyklejać bez ryzyka rozerwania. To wygodna opcja służąca także do zaznaczania ważnych fragmentów w książce bez konieczności pisania po jej kartkach długopisem czy zakreślaczem.

Notesy i organizery – pomogą w zapamiętywaniu

Podczas kompletowania uczniowskiej wyprawki warto również zainteresować się papierowym organizerem lub notesem – zapisywanie w nich terminów sprawdzianów oraz planowanie powtórek będzie pomocne w nauce. Kształtowanie takich pozytywnych nawyków od najmłodszych lat to otwarta droga do sukcesu na polu prywatnym i zawodowym. Umiejętność planowania i hierarchizowania zadań to kluczowa umiejętność. Sporządzanie takich notatek i rzeczy do wykonania przyda się szczególnie zapominalskim. Wpisywanie terminów zapowiedzianych sprawdzianów oraz dodatkowych przyborów do zabrania na lekcje pomoże uniknąć kłopotliwych sytuacji. Pamięć bywa zawodna, z kolei zapiski sporządzone w notesie będą stanowiły wsparcie w czasie roku szkolnego.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Najlepsze firmy lakierów waszym zda…
Ostatnio zrezygnowałam z lakierów i wybieram odżywki, które mają delikatny naturalny odcień imitujący...
Paletki ;)
Ostatnia wpadła mi w ręce paletka z Eveline "shocking nudes". Jestem zadowolona - ładne...
wypadające włosy
Możesz spróbować jakichś wcierek albo łykać suplemety. Ja na razie próbuję ratować się...
Plan czy niespodzianka?
Chyba też optuję za niespodzianką :)