Przyczyny impotencji psychologicznej

19 sierpnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Zaburzenia erekcji to termin medyczny, który opisuje niezdolność do osiągnięcia i/lub utrzymania erekcji odpowiedniej dla funkcji seksualnych. Stan ten, czasami nazywany impotencją psychiczną, jest jednym z najczęstszych problemów seksualnych dla mężczyzn i zwiększa się z wiekiem.

impotencja

 

Psychologiczna impotencja — co warto o niej wiedzieć?

Osiągnięcie erekcji to złożony proces obejmujący psychologiczne impulsy z mózgu, odpowiedni poziom testosteronu, funkcjonujący układ nerwowy oraz odpowiedni i zdrowy układ naczyniowy. Prosty wywiad, badanie i badania laboratoryjne mogą wykluczyć przyczyny fizjologiczne, ale co z przyczynami psychospołecznymi, które odgrywają dużą rolę w osiągnięciu i utrzymaniu erekcji? Istnieją trzy różne rodzaje erekcji. Pierwszy z nich to erekcja nocna, która występuje podczas snu. Kolejny to erekcja odruchowa, spowodowana stymulacją fizyczną. A trzeci to erekcja psychogenna, wywołana przez obrazy wizualne lub mentalne. Wszystkie trzy dotyczą zdrowych funkcji organizmu, w tym hormonów, mięśni, naczyń krwionośnych, układu nerwowego i regulacji emocji.

Co powoduje impotencję psychiczną?

Jeśli wszystko sprawdza się fizycznie, co często zdarza się u młodszych mężczyzn, okazuje się, że przyczyną psychicznej blokady są komponenty psychospołeczne lub psychologiczne. Najczęstsze wyzwalacze dla psychicznej blokady erekcji to:

1. Stres

Stresory życiowe są obfite. Od obowiązków w pracy, zajęty harmonogram, obawy finansowe lub problemy z relacjami, stres może wziąć głowę z gry szybko. Ponieważ stres jest tak obfity, jest to jedna z wiodących przyczyn, jeśli chodzi o psychospołeczną impotencję.

2. Nadużywanie niektórych substancji

Alkohol, narkotyki, marihuana, kokaina i większość narkotyków nie tylko powodują spadek zdolności do działania ze względu na trudności z koncentracją i myśleniem, ale także zakłócają naturalny proces organizmu do osiągnięcia i utrzymania erekcji. Nie tylko może tymczasowo powodować trudności z erekcją, ale badania odnotowały związek między niskim testosteronem i nadużywaniem substancji / wykorzystanie. Testosteron odgrywa kluczową rolę w erekcji. Jeśli uważasz, że nadużywanie substancji może być przyczyną zaburzeń erekcji, dobrym miejscem do rozpoczęcia może być lokalna klinika lub AA.

3. Depresja

Depresja i lęk mogą być również przyczynami impotencji psychologicznej, ponieważ wpływa to na osobę zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Typowe objawy depresji i lęku to:

  • Uczucie smutku, pustki lub beznadziei
  • Wybuchy gniewu, drażliwość lub frustracja
  • Utrata zainteresowania większością lub wszystkimi normalnymi czynnościami
  • Zmęczenie lub brak energii
  • Niepokój, pobudzenie lub niepokój
  • Poczucie bezwartościowości lub winy
  • Trudności z myśleniem lub koncentracją
  • Uczucie zdenerwowania, niepokoju lub napięcia
  • Poczucie zbliżającego się niebezpieczeństwa, paniki lub zagłady
  • Ciągłe myśli o zmartwieniach

Każdy z tych objawów może spowodować utratę pożądania seksualnego i wpłynąć na zdolność organizmu do normalnego funkcjonowania. Dodatkowo wiele leków na receptę często przepisywane w leczeniu depresji i lęku może również przyczynić się do impotencji.

4. Poczucie winy

Jeśli nie jest w stanie zadowolić partnera, jeśli wcześniejsze kwestie niewierności lub inne kwestie związane z relacjami są na myśli, niż to jest wspólne dla niego do hamowania erekcji. To może przyczynić się do trwającego cyklu impotencji, podobnie jak lęk przed wydajnością.

Maxon Forte to jeden z częściej zażywanych leków, które pomagają w zwalczaniu psychologicznej impotencji.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile zarabia sie w Szwecji
Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek...
wybielanie zębów
U mnie problem jest z tym, że lubię kawę i mocną herbatę...
Pralka - jaką kupić?
Ja lubię takie ładowane od góry.
Czy ktoś jeszcze wierzy że można si…
Ja już nie wierzę, owszem jest chwilowe zauroczenie a potem wraca proza życia...