Przeszczep włosów na zakola – zobacz jakie mogą być efekty!
Zakola to wstydliwy problem mężczyzn. Są przyczyną dyskomfortu psychicznego i kompleksów. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna zna sposób na poradzenie sobie z nimi. Rozpoczynając walkę z zakolami na wczesnym etapie, można pozbyć się ich skutecznie i na zawsze. Jakie zabiegi w tym pomogą? Gdzie je przeprowadzić?
Skąd się biorą zakola u mężczyzn?
Zakola u mężczyzn są wynikiem uwarunkowań genetycznych, a także wpływu na organizm męskich hormonów. Wywołać może je także stres, spadek masy ciała, nieprawidłowa dieta, zażywanie antydepresantów, braki witamin i minerałów. Problem z zakolami diagnozuje się głównie u panów w wieku dojrzałym, jednak pojawić może się on o wiele wcześniej. Coraz częściej z zakolami muszą zmierzyć się nawet 20 – latkowie.
Tak wczesna utrata bujnego owłosienia na głowie sprawia, że mężczyzna musi zmierzyć się nie tylko z defektem estetycznym, ale i dyskomfortem psychicznym, spadkiem własnej wartości, obniżeniem pewności siebie. To, dlatego zakola nigdy nie powinny być bagatelizowane. Brak odpowiedniej reakcji bowiem nie tylko wpłynie negatywnie na zdrowie psychiczne, ale może doprowadzić do dalszej utraty włosów. Pozostawione same sobie zakola prowadzić będą do cofania się linii czoła i utraty włosów na czubku głowy.
Leczenie zakoli u mężczyzn
Zauważenie u siebie zakoli, powinno skutkować wizytą u lekarza – specjalisty. Najlepszą opcją będzie konsultacja z dermatologiem, który w pierwszym etapie wykluczy choroby, które prowadzą do wypadania włosów, czyli zakażenie grzybicze, łupież, łojotok. Lekarz powinien też zlecić badania takie jak oznaczenie poziomu TSH i morfologię. Wynika to z tego, że za zakola odpowiadać mogą np. problemy z tarczycą.
Jak leczyć wypadanie włosów u mężczyzn?
Leczenie zakoli u mężczyzn jest, uzależnione od stopnia uciążliwości i zaawansowania łysienia. Należy wspomnieć, że dostępne obecnie metody różnią się od siebie skutecznością, a także stopniem inwazyjności. Najmniej kosztownym rozwiązaniem jest zmiana stylu życia, czyli wdrożenie odpowiedniej diety, uprawiania sportu, ograniczenie stresu, wyrównanie wysokości hormonów w organizmie. Istotne będzie też zadbanie o włosy poprzez ograniczenie zabiegów stylizacyjnych i stosowanie właściwych kosmetyków pielęgnacyjnych.
W ramach pielęgnacji sięgać można również po specjalistyczne preparaty na zakola dostępne w postaci wcierek i Preparaty na wypadanie włosów zawierają m.in. minoksydyl, który ma za zadanie zmniejszyć zakola oraz zatrzymać wypadanie włosów. Trzeba jednak przyznać, że tzw. domowe sposoby rzadko kiedy się sprawdzają.
O wiele większą skutecznością i trwałością pochwalić mogą się zabiegi medycyny estetycznej. Jej najpowszechniejszą metodą radzenia sobie z zakolami jest przeszczep włosów. Pozwala to na trwałe pozbyć się zakoli. Efekty widoczne są po ok. 6 -12 miesiącach od zabiegu. Co jednak najważniejsze są one on trwałe i o wiele lepsze niż przy leczeniu farmakologicznym czy zabiegach typu mezoterapia, osocze bogatopłytkowe, karbokstepria, laseroterapia czy przeszczep komórek macierzystym.
Panów, którzy raz na zawsze chce rozprawić się z zakolami Meditravel zaprasza na bezpłatne konsultacje. Pomogą one dobrać odpowiednią metodę przeszczepu włosów – https://meditravel.pl/przeszczep-wlosow/. Meditravel służy również pomocą w zakresie zorganizowaniu przeszczepu włosów w tureckiej klinice światowej klasy. W ramach swoich działań gwarantuje nie tylko zaplanowanie wyjazdu, ale także pomoc polskiego tłumacza, dostęp do światowej klasy specjalistów, pobyt w klinice hotelu w czasie rekonwalescencji, transfery, bilety lotnicze. Co ważne, cena kompleksowej pomocy Meditravel będzie niższa niż w przypadku zabiegu transplantacji włosów w Polsce. Pacjent oszczędzi nawet do 50%.