Przeszczep włosów – czy warto zdecydować się na ten zabieg?

22 maja 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Czy ten zabieg naprawdę może odmienić jakość Twojego życia? Poznaj jego zalety i dowiedz się, jak dokładnie wygląda.

łysienie

Przeszczep włosów – dla kogo?

Zdecydowanie dla Ciebie, jeśli chcesz przywrócić swojej fryzurze dawną objętość. Ukryć „prześwity”, pogłębiające się zakola czy po prostu wyraźną już „łysinkę”. Przeszczepowi włosów może poddać się każdy. Niezależnie od tego, czy masz 60 lat czy Twoje włosy niespodziewanie zaczęły wypadać po dwudziestym piątym roku życia. Jeśli tylko czujesz, że to już czas aby coś z tym zrobić, pomyśl o przeszczepie.

Zalety przeszczepu włosów

  • Większa pewność siebie  – czego by nie mówić i jak mocno nie bagatelizować problemu, utrata włosów i dawnego siebie może obniżać samoocenę i wpędzać w kompleksy. Podobnie jak nieskuteczne stosowanie innych zabiegów mających zagęścić włosy czy próby maskowania pogłębiającej się łysiny. Po zabiegu znowu możesz być  sobą!
  • Bezpieczeństwo – zabieg wykonany w profesjonalnej klinice, w której pracują najlepsi specjaliści, jak np. w Dr Osuch Clinic w Warszawie, jak całkowicie dla Ciebie bezpieczny. 
  • Trwałe rezultaty – zabieg wykonujesz raz i jego efekty masz już na całe życie. Bez konieczności poprawek czy ponawiania zabiegu po jakimś czasie.
  • Naturalne efekty – być może najbardziej przed przeszczepem hamuje Cię obawa, że „będzie widać”. Absolutnie nie. Nowoczesne metody dają bardzo naturalne efekty, a Twoja włosy po zabiegu w ogóle nie zdradzą, że się z nimi nie urodziłeś. Po zabiegu możesz też normalnie je układać i pielęgnować jak dotychczas.

Metody przeszczepu włosów

Najlepsze kliniki wykonują teraz przeszczepy tak naprawdę dwoma metodami.

Pierwsza to FUE, która polega na przeszczepianiu pojedynczych mieszków włosowych, z których rosną potem nowe włosy. To taki Mercedes wśród przeszczepiania włosów, bo ta metoda jest niezwykle skuteczna, bezbolesna, a przy tym nie pozostawia widocznych blizn. Jest też idealną metodą, jeśli masz problem z dużym wypadaniem włosów, po pozwala pobierać mieszki włosowe także z innych partii ciała.

Drugą niezwykle popularną metodą jest metoda paskowa, tak zwana STRIP. Polega ona na pobraniu paska skóry wraz z mieszkami włosowymi z tyłu głowy i przeszczepieniu go w inne miejsce. To dobra metoda, żeby zamaskować miejscowe łysienie, czyli na przykład pozbyć się zakoli czy łysiny na czubku głowy. To, która z metod będzie najlepsza dla Ciebie, ustalisz oczywiście z lekarzem w trakcie konsultacji.

ff

Przeszczep włosów krok po kroku

Już wiesz, że chcesz poczuć się znowu sobą i pozbyć widocznej łysiny. Z czym musisz się zmierzyć i jak wygląda zabieg? Czy boli? Czy na długo wyłącza z życia? Czy wystarczy jedna wizyta w gabinecie? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Na początku niezbędna jest konsultacja, na której możesz wyjaśnić, jakie masz oczekiwania i na tej podstawie lekarz oceni, co trzeba zrobić i dobierze odpowiednią metodę. Dobra wiadomość: taka konsultacja często jest bezpłatna, zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się potem na zabieg. Przed „dniem zero” musisz wykonać zlecone badania i stosować się do zaleceń, takich jak ograniczenie przyjmowania konkretnych leków, unikanie napojów z kofeiną, itd.

Tuż przed zabiegiem kładziesz się na plecach, a skóra głowy zostaje znieczulona. Tak, dzięki temu nie czujesz nic w trakcie zabiegu. Sam zabieg, w zależności od metody i jego rozległości, może trwać od kilku do kilkunastu godzin, a w przypadku bardzo dużego przeszczepu, nawet być rozłożony na dwa dni. Po zabiegu normalnie wracasz do domu. Przez kolejne dni lub tygodnie musisz stosować się do zaleceń lekarza, np. unikać siłowni, itd.

Jeśli po zabiegu Twoja fryzura nie jest tak gęsta, jak się spodziewałeś, nie panikuj! To normalne i tak musi być. Pierwsze efekty będziesz widział dopiero po około trzech miesiącach, kiedy pierwsze włoski zaczną rosnąć, a pełne po około roku. Warto tyle jednak czekać, bo efekty przeszczepu są już na stałe.