Prześcieradło jersey z gumką – poznaj powody, dla których warto je mieć

26 kwietnia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Prześcieradło to jeden z podstawowych elementów aranżacji i dekoracji łóżka. Cechuje je praktyczny charakter i ogromna funkcjonalność. Zabezpiecza ono materac, wyraźnie podnosi komfort snu i chroni skórę przed otarciami. Częstym wyborem kupujących jest prześcieradło jersey z gumką. Przeczytaj artykuł i poznaj powody, dla których warto je mieć. 

prześcieradło

Czym jest jersey? Mieszanka włókien o wyjątkowych właściwościach

Jersey, mimo że szalenie popularny, wciąż pozostaje zagadką. To miękka dzianina, która swoją pozycję w modzie zawdzięcza Coco Chanel. Wykorzystała ona jersey w autorskim projekcie – ponadczasowej małej czarnej. Obecnie jersey powstaje niemal zawsze z włókien bawełnianych z niewielką domieszką włókien elastycznych. Przykładowo, prześcieradła jersey, dostępne w ofercie https://www.nieprzecietnie.pl/przescieradla-jersey-z-gumka wykorzystują aż 96,5% włókien bawełnianych i zaledwie 3,5% włókien lycry. 

Dlaczego niektórzy są zdania, że jersey to synonim poliestru? Za ten błąd odpowiada mylne rozumienie określeń właściwych dla różnych włókien. Jersey może wykorzystywać włókna naturalne, tj. bawełnę, wełnę lub jedwab i włókna syntetyczne, takie jak wiskoza, elastan (lycra) lub poliester. W każdym przypadku włókna syntetyczne stanowią zaledwie znikomą część składu dzianiny i wpływają wyłącznie pozytywnie na jej trwałość i właściwości. Nie należy zatem mylić jerseyu z poliestrem. Jersey jest mieszanką włókien, podczas gdy poliester jest samodzielnym włóknem syntetycznym. 

Prześcieradło jersey z gumką – dlaczego warto je mieć? 

Materiały wykorzystywane w produkcji bielizny pościelowej, w tym prześcieradeł powinny być miękkie, odpowiednio elastyczne i bezpieczne dla skóry użytkownika. Jak wobec takich oczekiwań prezentuje się jersey, powszechnie wykorzystywany w produkcji tekstyliów sypialnianych? Okazuje się, że ma mnóstwo zalet. Dlaczego warto zdecydować się na prześcieradło jersey z gumką? 

  1. Gładka i miękka faktura. Jersey bawełniany, wykorzystywany w produkcji tekstyliów sypialnianych, głównie prześcieradeł, jest gładki i miękki, dzięki czemu pozostaje przyjemny i bezpieczny dla ciała użytkownika. 
  2. Znikoma gniotliwość. Bawełniana dzianina i włókna elastyczne charakteryzują się znikomą gniotliwością. Prześcieradło jersey z gumką po założeniu na materac prezentuje się bardzo efektownie, również wcześniej nieprasowane. 
  3. Wysoka elastyczność. Niewielka zawartość włókien elastycznych zapewnia wyjątkowy efekt. Prześcieradło jersey z gumką perfekcyjnie dopasowuje się do kształtu materaca i pozostaje na swoim miejscu przez cały czas użytkowania. 
  4. Łatwa pielęgnacja. Ten rodzaj bielizny pościelowej nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Prześcieradło jersey powinno być prane regularnie, w niskiej temperaturze (30 stopni Celsjusza) i suszone w pozycji pionowej. Nie wymaga ono prasowania. 
  5. Oddychalność i higroskopijność. Jersey bawełniany jest bardzo przewiewny, dodatkowo zaś charakteryzuje się wysoką higroskopijnością. Oznacza to, że nie powoduje nadmiernej potliwości i zapewnia komfortowy sen przez całą noc. 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Prześcieradło jersey z gumką – poznaj powody, dla których warto je mieć

  1. avatar Iwona Maziarz pisze:

    Posiadam w swojej kolekcji pościeli prześcieradło Jersey z gumką. Są stylowe, piękne ale przede wszystkim wygodne, komfortowe i bardzo przyjemnie mi się na nim śpi. Szczerze polecam.

Dodaj komentarz