Przekłuwanie paznokci – modny look czy kicz?

20 lutego 2017, dodał: niissley90

Przekłuwanie ciała stało się bardzo popularne już kilkanaście lat temu, dlatego też zarówno kobiety, jak i mężczyźni decydowali się nie tylko na przekłucie uszu, ale również ust, brody, brwi, pępka, a także innych, nieco mniej widocznych części ciała. Najnowszym jednak trendem wśród nastolatek jest obecnie przekłuwanie paznokci, które zaczyna powoli wkradać się do świata celebrytów.


Kto może sobie przekłuć paznokcie?
Każda osoba posiadająca zdrowe paznokcie może zdecydować się na zastosowanie tego urodowego trendu. Warto jednak wiedzieć o tym, iż najlepsze efekty widoczne są na paznokciach akrylowych lub żelowych, jednak w przypadku tych naturalnych również jest to możliwe, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że są zdrowe i mocne jak skała.

Czy taki zabieg jest szkodliwy?
Kosmetolodzy, którzy od wielu lat wykonują popularne wśród kobiet paznokcie akrylowe, uważają, iż z technicznego punktu widzenia sztuczne paznokcie nie są szkodliwe, jednak wraz z biegiem lat naturalna płytka paznokcia staje się powoli słaba. Jeśli chodzi natomiast o zabieg przekłuwania paznokci, to podobnie jak wykonywanie akrylu nie jest szkodliwe, jednak niezwykle istotne jest to, aby w odpowiedni sposób dbać o paznokcie.

Jak wygląda taki zabieg?
W pierwszej kolejności należy pomalować paznokcie zgodnie z własnymi upodobaniami, a następnie je przebić wedle uznania. Dlaczego akurat taka kolejność? Głównie ze względu na fakt, iż przebite paznokcie są trudne do pomalowania, dlatego też w takiej właśnie kolejności powinien być przeprowadzony każdy zabieg. Gdy dany paznokieć zostanie już przebity, można wybrać biżuterię, za pomocą której zostanie on przyozdobiony. Cały zabieg nie jest na szczęście skomplikowany, o ile oczywiście klientka posiada akrylowe lub żelowe paznokcie i trwa zazwyczaj od około 10 do 15 minut.

Jakiej biżuterii można użyć?
Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych upodobań, jednak największą popularnością cieszą się pierścienie, a zwłaszcza te, które posiadają diamenty, kamienie oraz koraliki.

O czym należy pamiętać, decydując się na piercing paznokci?
Zabiegu nie należy przeprowadzać w domowym zaciszu, gdyż można w ten sposób jedynie sobie zaszkodzić. Przebijanie paznokci możliwe jest wyłącznie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, które posiadają odpowiedni sprzęt oraz wykwalifikowanych pracowników. Wykonując codzienne prace, należy być bardzo ostrożnym, aby przypadkiem nigdzie nie zahaczyć biżuterią, gdyż w takim przypadku paznokieć może wymagać wymiany. Pamiętać należy również o tym, aby nie zakładać na paznokcie agrafki z ostrymi przedmiotami, ponieważ również może się to bardzo źle skończyć.

zobacz również:

  1. Cieniowany manicure
  2. Brokatowe paznokcie – karnawałowy manicure 2017
  3. Najmodniejszy manicure w sezonie zimowym 2016/2017
  4. Najczęstsze błędy przy manicure hybrydowym

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Przekłuwanie paznokci – modny look czy kicz?

  1. avatar gosc pisze:

    niepraktyczne i nieładne :/

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Wirtualne znajomości
Ja też uważam, że w sieci można poznać naprawdę wartościowych ludzi. Po prostu przekonałam...
Czy warto "dawać szansę" facetowi?…
Dokładnie tak. Niech pokaże swoje starania, bo bazując na samej obietnicy nie powinno...
Męska dusza...
> Kalinka01 napisał/a:> Urazy mężczyzn do kobiet, wynikają z urażonej miłości własnej. Stąd...
Pierwsza rocznica...:/
Ja chciałabym, żeby mój facet pamiętał o rocznicach. Każdy po kolei twierdzi,...