Prawidłowa pielęgnacja paznokci u stóp

10 kwietnia 2017, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Zacznijmy od tego, że o paznokcie powinno się dbać przez cały rok, a nie tylko wiosną, czy latem, gdy jest cieplej i ludzie zaczynają chodzić w odkrytym obuwiu. Niestety mocno zaniedbane paznokcie będą potrzebować czasu, by przywrócić im naturalny, zdrowy i piękny wygląd. Jeżeli na płytce paznokcia występują przebarwienia np. grzybiczne to na ich wyleczenie potrzeba kilku miesięcy. Jeżeli masz problem z wrastającym paznokciem, to też w tydzień go nie rozwiążesz.

Foot.

Zaniedbane paznokcie – gdzie szukać pomocy?

Co, jeżeli ktoś przez wiele lat źle obcinał paznokcie i teraz mu wrastają? Co jeżeli przez nieprawidłowe przycinanie wdała się infekcja grzybiczna? Jak w takich sytuacjach doprowadzić paznokcie do porządku? Najprostsze rozwiązania są często najlepsze – wizyta u specjalisty. Ekspertem od leczenia stóp jest podolog. Zajmuje się on nie tylko zmianami na stopach, ale też na paznokciach. Dysponuje odpowiednią wiedzą, nowoczesnymi preparatami i sprzętem. Tak więc, jeżeli chciałabyś poprawić wygląd swoich stóp umów się na wizytę do dobrego podologa.

Leczenie wrastającego paznokcia

Czasy, gdy leczenie wrastających paznokci polegało po prostu na ich usuwaniu i czekaniu na nowe na szczęście dawno minęły. Obecnie medycyna estetyczna radzi sobie z tym problemem dużo bardziej wysublimowanymi metodami. Na wrastające paznokcie nakłada się specjalne klamry, dobierane m.in. w zależności od stanu i grubości płytki paznokcia. Celem leczenia wrastających paznokci tę metodą jest uniesienie brzegów paznokcia i „wypłaszczenie” płytki – chodzi o to, by nadać mu prawidłowy tor wzrostu. Dzięki takim klamrom paznokieć szybciej się regeneruje, łatwiej się też chodzi, bo paluch mniej boli, no i unikamy interwencji chirurgicznej.

Leczenie grzybicy paznokci

U podologa można również łatwiej i szybciej wyleczyć grzybicę paznokci. Jest to schorzenie dość częste w naszym społeczeństwie i wyjątkowo oporne na tradycyjne leczenie maściami i kremami przeciwgrzybicznymi. Najlepsze i najbardziej skuteczne efekty w leczeniu grzybicy paznokci daje naświetlanie specjalnym laserem, który niszczy grzyby zarówno na powierzchni płytki, jak i pod nią, uniemożliwiając im namnażanie się. Przeważnie 3-4 zabiegi naświetlające na przestrzeni roku wystarczają, aby skutecznie pozbyć się „niechcianych lokatorów” ze swoich paznokci.

Usuwanie kurzajek, modzeli, nagniotków

Piękne i zdrowe paznokcie bez zadbanych stóp, to jak wyjście na eleganckie przyjęcie z makijażem i nieumytą głową (albo i gorzej). Jeżeli na Twoich stopach są kurzajki, modzeli lub nagniotki to podolog bez problemu Ci je usunie. To znacznie lepsze wyjście niż robienie tego samemu, w domu, narzędziami, które akurat są pod ręką. Gabinet podologiczny Warszawa wyposażony jest przede wszystkim w specjalistyczny sprzęt do usuwania tego typu zmian, sterylne narzędzia i jednorazowe materiały, aby było nie tylko higienicznie, ale i bezpiecznie. Jeżeli Twoje stopy są wolne od kurzajek, czy nagniotków, to bardzo dobrze. A nie dokuczają Ci przypadkiem pękające pięty lub zrogowacenia? Zawsze może zafundować swoim stopom SPA w postaci pedicure leczniczego. Po takim zabiegu skóra na stopach jest czysta i świeża, jakby miała co najmniej 10 lat mniej. Atrakcyjne stopy znacząco wpływają na poprawę ogólnej atrakcyjności. Zgodzisz się z tym, prawda?

Profilaktyka – obcinać na prosto i nie zapuszczać

W przeciwieństwie do paznokci na palcach rąk, tych u stóp nie powinno się zapuszczać. Dłuższe, nie tylko nie będą bardziej estetyczne, ale też będą narażone na urazy podczas codziennego ruchu. W obuwiu pełnym na każdym kroku będą obijać się o czubki butów, natomiast w obuwiu odkrytym możesz nimi zahaczyć np. wsiadając do samochodu lub choćby potykając się o nierówny chodnik.  Paznokcie u stóp powinno się obcinać „na prosto”, a nie na okrągło, jak to niestety robi wiele osób. W ten sposób zapobiegniemy wrastaniu płytki paznokciowej w skórę, co jest dość bolesne. Paznokci u stóp absolutnie nie wolno wycinać po bokach. Powinny być skrócone do linii wału paznokciowego i delikatnie wygładzone, aby pozbyć się ostrych „rogów”.

Piłowanie i polerowanie

Kolejnym, ważnym etapem modelowania paznokci jest ich piłowanie. Niewiele osób wie, ale nie powinno się piłować płytki tam i z powrotem. Piłowanie należy wykonywać w jedną stronę, krótkimi pociągnięciami. Nie bez znaczenia jest też dobór pilnika. O wiele lepszym rozwiązaniem od pilnika metalowego, który niszczy płytkę paznokcia są pilniki pokryte papierem ściernym. Można też wybrać pilnik z granitem, szkłem lub tlenkiem aluminium. Oczywiście należy pamiętać, by raz na kilka tygodni pilniczek wymienić na nowy, zachowamy w ten sposób higienę. Istotnym elementem pielęgnacji paznokci u stóp jest również ich polerowanie – dzięki temu płytka staje się równa i błyszcząca, a lakier do paznokci lepiej się na niej trzyma. Jak często polerować paznokcie u stóp? Raz na 2-3 tygodnie będzie w sam raz. Częstsze polerowanie mogłoby negatywnie wpłynąć na grubość płytki, sprawić że będzie słabsza i bardziej łamliwa, a przecież celem pielęgnacji paznokci jest to, żeby były zdrowe i piękne.

 

 

 



FORUM - bieżące dyskusje

Ubrania hand made
Ja się uczę robienia na drutach, żeby mieć własnoręcznie wydziergane sweterki...
Fryzura na półmetek/połowinki
Taka jak na wesele, bo impreza przecież podobna;)
Nauka niemieckiego
Fajnie byłoby uczyć się z native speakerem albo kimś, kto był parę lat w Niemczech...
Jęczmień znacznych rozmiarów
Warto często przemywać oczy np. naparem z rumianku...