Praktyka uważności – 75 prostych medytacji – recenzja

15 listopada 2021, dodał: ag-ness
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Mindfullness to trend, który od ponad dziesięciu lat gości u nas, pomagając odzyskać wewnętrzny spokój w pełnej stresów codzienności. Żyją w pośpiechu często mamy problem z uważnym odnoszeniem się do tego, co nas spotyka i co robimy. Wiele naszych działań jest opartych na nawykach i powtarzalności, a to sprawia, że ciągle umykają nam istotne wrażenia, które mogłyby przyczynić się do pełniejszego i lepszego życia.

Praktyka uważności - 75 prostych medytacji książka

Autor prezentowanego tu poradnika rekomenduje medytację uważności jako najprostszy sposób na zakotwiczenie się w chwili obecnej, bez wybiegania myślą w przyszłość, jakie towarzyszy nam na co dzień. Nie jest to prosta nauka, a w tej książce znajdujemy instrukcję, jak krok po kroku osiągnąć stan, w którym będziemy odczuwać relaks mimo pędzącego świata wokół nas. Matthew Sockolov proponuje nam aż 75 prostych medytacji, więc można wybrać te, które nam najbardziej odpowiadają. Świetną wiadomością jest to, że można je praktykować nie tylko w domowym zaciszu, ale także w każdym miejscu, gdzie się znajdziemy. Nie przeszkadza w tym nawet inna czynność, którą możemy wykonywać, równocześnie medytując!

Książka jest pięknie wydana, a utrzymana w niebiesko-różowej kolorystyce okładka przyciąga wzrok i poprawia nastrój, zachęcając do lektury. Autor opowiada we wstępie swoją historię, inspirując czytelników do zmian. Uczy, jak radzić sobie ze stresem i trudnymi emocjami, by osiągnąć stan wewnętrznej równowagi. Chce być przewodnikiem po świecie medytacji uważności, jednocześnie dając nam możliwość swobodnego wyboru spośród zaprezentowanych tu porad i ćwiczeń. Na potwierdzenie dużej wartości medytacji uważności dla zdrowia i psychiki przytacza opinie i wyniki badań naukowców, które potwierdzają jej zbawienny wpływ na każdego, kto podejmuje taką praktykę. Pomaga ona m.in. w walce z depresją, nadciśnieniem, poprawia pamięć i jakość snu.

Dużą wartością tej książki jest bezpośredni sposób wypowiedzi, który bardzo przemawia do osób poszukujących nowych dróg dla swego rozwoju duchowego. Dzięki temu czujemy się tak, jakby autor zwracał się właśnie do nas i odbieramy tekst w bardzo osobisty sposób. Każde ćwiczenie jest dokładnie przedstawione wraz ze wskazaniem optymalnego czasu, który należałoby na nie poświęcić. Kolejne etapy danej medytacji są opisane bardzo obrazowo, z podkreśleniem anatomicznych szczegółów, tak istotnych w prawidłowej praktyce medytacyjnej. Sama upodobałam sobie szczególnie „Rozwijanie koncentracji” oraz „Uspokajanie umysłu”, gdyż te kwestie są u mnie dość problematyczne. Ćwiczenia już przynoszą efekty, po kilku takich sesjach czuję się bardziej wyciszona i nie ucieka mi tak wiele szczegółów codziennych zajęć, na których wcześniej trudno mi było się skupić.

Poza ćwiczeniami autor przedstawia nam pomocne książki, strony www i aplikacje, dzięki którym możemy dowiedzieć się jeszcze więcej o uważności. Na pewno sięgnę do kliku z nich, aby szukać nowych kierunków poprawy jakości swojego codziennego życia, a Wam gorąco polecam rozpoczęcie praktyki medytacji oraz lekturę tej książki!

Agnieszka

Dziękujemy Wydawnictwu Studio Astropsychologii za egzemplarz do recenzji – książka jest dostępna TUTAJ
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Starzejący się pies
Starsze psy często mają problemy ze wzrokiem, warto dbać o ich dietę żeby dłużej...
Do czego pasują zielone buty?
Do brązów i czerni zdecydowanie!
Dania z pestkami
Ja mielę pestki i dodaję do panierki np. smażąc ryby...
Nietypowe dania na święta
U mnie zawsze się piecze mazurki, bo je bardzo lubimy i nie ograniczamy...