Ego mężczyzny – prawdziwy przewodnik po uczuciach – recenzja

17 listopada 2021, dodał: ag-ness
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Psychika mężczyzn to dla kobiet ciągle tajemnica. Tak duże różnice w odczuwaniu, motywacjach i reakcjach na różne sytuacje są często przyczyną wielu nieporozumień. Szczególnym wyzwaniem jest w tym kontekście życie w związku, w którym dwie ekstremalnie różne osobowości muszą znaleźć płaszczyznę do dialogu. Skoro więc pojawiła się książka, która pozwala zrozumieć istotę męskiego Ego, to oznacza dla nas, kobiet doskonałą okazję, by dowiedzieć się czegoś więcej o naszych partnerach…

Ego mężczyzny - prawdziwy przewodnik po uczuciach książka

Autorka wychodzi od koncepcji niewielkiego udziału naszej świadomości w podejmowaniu decyzji, omawiając skomplikowaną budowę osobowości. Zachęca do podjęcia pracy nad sobą, by zyskać realny wpływ na toczące się życie. Swój poradnik definiuje jako przewodnik w drodze do osiągnięcia stanu autonomii, który przygotowuje do życia w związku. Jej celem jest rozszerzenie horyzontu męskiego spojrzenia na każdą sytuację tak, by Ego nie było jego centrum.

Książka stanowi zapis prawdziwej terapii, której jest poddawany mężczyzna wahający się między pozostaniem z żoną a odejściem do kochanki. Podczas kolejnych sesji poznajemy jego historię życia, śledzimy też drogę rozwoju osobistego, m.in.: powroty do przeszłości, rozliczenie z rodzicami, wybaczenie im i uwolnienie się od presji społecznych oczekiwań. Prowadząca terapię Joanna pozwala mu samodzielnie formułować wnioski i odkrywać ciemne strony duszy, by mógł zmierzyć się z nimi. Swą wiedzę i doświadczenie przekazuje w bardzo przystępny i obrazowy sposób, posługując się konkretnymi historiami i przykładami z życia oraz zdradzając tajniki pracy terapeuty – np. poprzez włączanie w odpowiednim momencie techniki afirmacji, wizualizacji czy materializacji. Buduje świat wartości z idei starożytnego Wschodu oraz na bazie chrześcijaństwa, podkreślając ich inspirującą moc, prowadzącą do zmiany życia na lepsze.

Dzięki tej książce mogłam poznać całą paletę uczuć i emocji, jakie towarzyszą mężczyznom w trudnych życiowych sytuacjach. Pora więc pożegnać się z mitem, że męski świat to rozum, rozsądek i zimna kalkulacja… Kilka spostrzeżeń Autorki zapamiętam szczególnie, gdyż odnoszą się tak naprawdę do wszystkich, np.: „Każda sytuacja w naszym życiu czemuś służy”, „Niewybaczająca ofiara staje się katem”

Elżbieta Liszewska to doświadczona terapeutka. Wie, ze nie ma prostych odpowiedzi na skomplikowane pytania i w swej książce pokazuje wielowymiarowość naszego życia. Dlatego konfrontuje męskie postawy i męski sposób patrzenia na świat z kobiecym sposobem myślenia i przeżywania emocji. W ten sposób też uświadamia nam, jak funkcjonują różne poziomy świadomości i w co tak naprawdę wierzy nasze prawdziwe „ja”. Mimo że swój poradnik dedykuje mężczyznom, to sama znalazłam tu wiele wskazówek, czym kierować się w życiu – jak uwolnić się od stereotypów w myśleniu i ocenianiu innych, jak zerwać z „wdrukowanymi” przez rodzinę i społeczeństwo schematami działania, a także jak właściwie rozpoznawać to, co jest dobre lub szkodliwe właśnie dla nas…

Wszystko to sprawia, że książka „Ego mężczyzny” powinna znaleźć się w rękach każdego, kto czuje, że stoi w miejscu, nie rozwija się, brakuje mu pewności siebie, a jego relacje utknęły w martwym punkcie lub po prostu nie istnieją. W dzisiejszych czasach, gdy single i osoby niezadowolone ze swego obecnego związku stanowią znaczącą część społeczeństwa, brakuje takich publikacji, które pomagają przezwyciężyć bierność i samotność po to, by stać się tym, kim chcielibyśmy być. Warto więc skorzystać z rad doświadczonej terapeutki, by stawić czoła ograniczeniom i wzmocnić swą motywację do pozytywnych zmian.

Agnieszka

Dziękujemy Wydawnictwu Studio Astropsychologii za egzemplarz do recenzji – książka jest dostępna TUTAJ

Redakcja

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Rehabilitacja po przechorowaniu cov…
Wiele osób też potrzebuje wsparcia psychologa, zwłaszcza po ciężkiej chorobie.
Mieszanie podkładów
Ja mieszam podklady różnych marek i nic to nie przeszkadza w makijażu..
Travelist
Fajnie byłoby gdzieś wyskoczyć w lutym, muszę tam zajrzeć
Suknia ślubna - Warszawa
Ja lubię oryginalne kolory sukni ślubnych, biel to nuda.