Praca jako kosmetyczka – co warto wiedzieć?

16 maja 2018, dodał: Redakcja

Współczesna kobieta jest bardziej świadoma swojego ciała, czuje większą potrzebę dbania o siebie i częściej poddaje się różnego rodzaju zabiegom pielęgnacyjnym. Stąd też w ostatnich latach obserwuje się dynamiczny rozwój branży kosmetycznej. Powstają kolejne salony i laboratoria oferujące profesjonalną pielęgnację ciała i szeroką gamę nieinwazyjnych zabiegów. Coraz więcej kobiet wybiera również pracę w zawodzie kosmetyczki.

Kosmetyczka to swego rodzaju specjalistka od urody. Pomoże zadbać o cerę czy paznokcie. Salony kosmetyczne oferują obszerny wachlarz usług, od najprostszych zabiegów regulacji brwi, peelingu twarzy, manicure czy pedicure po bardziej złożone zabiegi kosmetyczne z zastosowaniem rozmaitych preparatów pielęgnacyjnych czy urządzeń. Pozwalają one nie tylko zatroszczyć się doskonały wygląd i jak najlepszą kondycję skóry, ale także pozbyć się blizn, przebarwień oraz innych niedoskonałości. Zabieg pielęgnacyjne i regenerujące to również spora dawka dobrej energii, odprężenia i orzeźwienia dla całego organizmu.

Jak wiadomo zdrowy, piękny i świeży wygląd przekłada się bezpośrednio na lepsze samopoczucie, wzmacnia poczucie atrakcyjności i dodaje pewności siebie. Dlatego coraz więcej kobiet serwuje sobie rozmaite zabiegi poprawiające nie tylko ciało, ale też duszę.

Zawód kosmetyczka

Praca kosmetyczki to obcowanie z klientem, co wymaga cierpliwości, umiejętności słuchania, ale także bycia otwartym i uprzejmym. Ponadto w zawodzie tym potrzeba niesamowitego skupienia, precyzji, a także wyobraźni. W profesji kosmetyczki ważna jest nie tylko solidna baza wiedzy z zakresu kosmetologii i dermatologii, ale również anatomii człowieka. Kosmetyczka musi wykazać się odpowiednimi umiejętnościami, umieć rozpoznać rodzaj skóry i zastosować właściwe dla danej cery substancje lub zabiegi pielęgnacyjne, tak by w żaden sposób nie zaszkodzić. Ponadto służy też radą jak prawidłowo zatroszczyć się o swoje ciało, czego unikać, a na co zwrócić szczególną uwagę przy codziennej pielęgnacji skóry.

Praca w tym zawodzie wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania, ale też ciągłego doskonalenia się i odbywania licznych szkoleń. Raz zdobyta wiedza nie wystarczy. W branży co chwilę pojawiają się nowe komponenty, nowinki technologiczne dające szersze możliwości w zakresie poprawy wyglądu skóry czy kolejne, innowacyjne metody pielęgnacji. Stąd tak ważne jest by korzystać z kursów i wiedzy innych, doszkalać się i podnosić swoje kwalifikacje –  zaznacza Maciej z serwisu Aplikuj.pl.

 

Własny salon kosmetyczny

Coraz więcej kobiet z doświadczeniem w branży decyduje się na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Samozatrudnienie pozwala na dużą niezależność, pełną decyzyjność w zakresie kierunków rozwoju działalności oraz regulowania cen za oferowane produkty i usługi. Jak pokazują dane GUS za 2017 rok dotyczące osób pracujących na własny rachunek, zdecydowana większość z nich deklarowała wysoki stopień satysfakcji z wykonywanej pracy. Zmiany ludzkiej mentalności, a także widoczne tendencje na rynku potwierdzają duże zapotrzebowanie na specjalistki od kosmetyki ciała i wydaje się, że ten trend jeszcze długo będzie się utrzymywał. Warto jednak śledzić zmiany na rynku pracy, zanim zdecydujemy się na działalność. Stopa bezrobocia spada, więc zmienia się nieco sytuacja pracownika i pracodawcy, a dynamika tych zmian nasila się  już od pewnego czasu (więcej w tekście: Rok 2018 będzie rokiem pracownika).

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Bestsellerowa bateria wannowa + zestaw prysznicowy!
Sprawdź najlepszą jakość w najlepszej cenie z 2-letnią gwarancją!
Cena:
68,99 zł
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Krem z nano złotem i kwasem hialuronowym i ekstraktem z mango
Profesjonalny skład dla pielęgnacji każdego typu cery - wysoka jakość w dobrej cenie!
Cena:
59,00 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Włosy a ozdoby ślubne
Zdecydowanie wszystko w bieli - nie ma co szaleć z kolorystyką, bo jednak tradycyjna...
mezoterapia igłowa czy bezigłowa?
Mezoterapia igłowa polega na tym że na określoną głębokość wstrzykiwane są odpowiednio dobrane substancje...
Zaproszenia ślubne
Ja swoje zamawiałam na https://copyfestival.pl/. Wzór wybrałam z tych dostępnych. Mają bardzo ładne projekty....
Remont salonu
Ja polecam zajrzeć do jakichś poradników aranżacyjnych.