Pozytywka – poznajcie sekret Cypriana

13 września 2021, dodał: pinkmause

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Pozytywka tom 2:

Sekret Cypriana ‒ recenzja

 

Drugi tom „Pozytywki” to kolejne zaproszenie do niezwykłego i magicznego świata Pandorii. Nola ponownie wyrusza w krainę niezwykłości i magii, by tam stać się częścią niesamowitej i nowej przygody. Kontynuujemy poznawanie mieszkańców i odsłaniamy kolejne tajemnice, a w tej opowieści poznamy mroczny sekret tytułowego bohatera – Cypriana. Świat zamknięty w pozytywce nie jest jednak bez skazy i dzieje się naprawdę dużo: poważna kradzież, magiczne rośliny, wspaniała parada i krążąca w tle tajemnica. Dla Noli to kolejna niesamowita misja, a dla czytelnika kolejna możliwość obcowania z literacką przyjemnością. Bohaterowie przeżywają cały wachlarz emocji, które udzielają się czytelnikom.

Poznajemy nadal magiczny świat Pandorii i dowiadujemy się nieco więcej o relacjach łączących go z rzeczywistością, w której żyje Nola. Dostajemy też ciekawie skonstruowaną zagadkę kryminalną z wątkiem sensacyjnym. Magicznie i kryminalnie, a jednocześnie niezwykle emocjonalnie. A wszystko to narysowane z ogromnym rozmachem w stylu przywołującym skojarzenia z efektownymi animacjami. Dynamiczne kadrowanie i efektowne kompozycje w połączeniu z ogromną swobodą w nakładaniu kolejnych warstw kolorów tworzą łącznie niesamowity efekt wizualny. Rysunki mają dużo szczegółów i wydają się naprawdę dopieszczone i efektowne.

 

Kolorowa, urocza, doprawiona odrobiną magii i fantazji, która dosłownie bije z każdej strony. Nie brakuje tu także fantastycznych istot, a mieszkańcy pozytywki stanowią naprawdę ciekawą zbieraninę, która pobudza wyobraźnię. Bardzo klimatyczny, pełen dziwów oraz postaci nie z tego świata i niesamowitych zdarzeń. Jednocześnie autorka kształtuje w odbiorcy stosunek do takich wartości jak prawda, dobro, empatia czy sprawiedliwość. Opowieść uczy również radzenia sobie z problemami i emocjami. Ta historia zapewnia moc wrażeń i otacza magią…

Świetna zabawa. Niesamowita historia. Cudowne wydanie. Naprawdę warto. Polecamy z entuzjazmem.

Wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o.o.

 

Od Wydawcy:

Ośmioletnia Nola niedawno wróciła z niezwykłej krainy, do której można dotrzeć tylko jedną drogą – poprzez mechanizm starej pozytywki. Dziewczynka dowiedziała się, że po zmarłej mamie odziedziczyła nie tylko tę magiczną zabawkę, ale i zadanie strzeżenia Pandorii przed wszelkimi zagrożeniami. Chce lepiej poznać świat rządzony przez króla Hektoriana, dlatego gdy tata wychodzi do pracy, znów się tam przenosi. Razem z wiernymi przyjaciółmi stawi czoło licznym niebezpieczeństwom i ponownie uświadomi sobie, że Pandoria tylko z pozoru jest kolorową krainą jak z baśni… Nawet tam czyhają złe stwory planujące straszne rzeczy! Scenarzystką serii jest Francuzka o pseudonimie Carbone (właśc. Bénédicte Carboneil), która po wielu latach pracy jako nauczycielka postanowiła pisać dla dzieci. Tak powstały liczne książki dla najmłodszych oraz scenariusze do komiksów „Le Pass’Temps”, „Pozytywka”, „Dans les yeux de Lya” czy „Complots à Versailles”. Rysunki są dziełem urodzonego w Demokratycznej Republice Konga grafika Gijé (Jérôme Gillet), który wcześniej pracował w przemyśle reklamowym i przy produkcji filmów animowanych (m.in. „Barababor”). Historia o Noli jest jego pierwszym dużym projektem komiksowym.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz