Fryzjerstwo to także zagęszczanie i przedłużanie włosów

13 września 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Zakres usług oferowanych w renomowanych salonach fryzjerskich może być naprawdę imponujący. Najlepsi w swoim fachu proponują swoim klientom rozwiązania szyte na miarę konkretnych potrzeb związanych z nową fryzurą. Repertuar mistrzów fryzjerstwa wykracza znacznie poza standardowe strzyżenie, koloryzację, trwałą ondulację czy fryzury okolicznościowe. Najbardziej utalentowanych można poznać także po tym, że w ich ofercie znajduje się regeneracja oraz przedłużanie i zagęszczanie włosów.

zagęszczanie włosów

Przyjrzyjmy się nieco bliżej tej ostatniej usłudze. Wypadające pukle mogę sprawiać wrażenie utraty objętości, co przekłada się na mniejsze walory wizualne fryzury. W oczach osoby szczególnie zatroskanej o swój wygląd mało estetyczne prześwity mogą urosnąć do rangi problemu stanowiącego żyzną glebę dla kompleksów. Warto pamiętać, że wypadające włosy są zjawiskiem powszechnym, a repertuar czynników odpowiadających za taki proceder jest bardzo szeroki. Na szczęście równie pokaźny jest zestaw metod, którymi można im przeciwdziałać. Osoby zmagające się z tym zjawiskiem mogą zapytać swojego fryzjera o szczegóły zagęszczania i przedłużania włosów. Powinna być ona dostępna w każdym salonie, w którym fryzjerstwo jest traktowane nie tylko jako praca, ale także jako pasja.

Fryzjerstwo ma rozwiązania na problem wypadających włosów

Zagęszczanie i przedłużanie włosów polega – w telegraficznym skrócie – na doczepianiu nowych pasm do oryginalnych pukli. Istnieje wiele metod łączenia włosów. Kilka z nich wykorzystuje najnowsze technologie w trosce o zdrowie włosów. Są wśród nich m.in. Clip in, Nano Ring, Keratin I Tip, Micro Ring, Keratin Flat Tip, oraz Tape in (kanapki). Niektóre z nich nadają się do samodzielnej aplikacji, choć przy tym sposobie zagęszczania istnieje ryzyko zrujnowania efektu końcowego. Zagęszczenia i przedłużanie włosów może wiązać się z koniecznością wysupłania z portfela okrągłej sumki, którą przeznaczymy na zakup doczepianych włosów naturalnych. Aby kwota ta została wykorzystana w najlepszy z możliwych sposobów i przyniosła optymalny efekt, warto zlecić doczepianie nowych włosów profesjonaliście. Dobry fryzjer będzie wiedział, jaką metodę łączenia wybrać i który sposób doczepiania nie będzie zbyt inwazyjny dla Twoich włosów. Co więcej, zawodowy fryzjer wie, w których punktach na głowie warto doczepiać dodatkowe pukle, by dały one jak najlepszy efekt przy konkretnym typie fryzury. Wszystko to sprawia, że inwestycja w zwiększoną objętość fryzury warto powierzyć w ręce fachowca, dla którego fryzjerstwo nie ogranicza się wyłącznie do sztampowego podejścia do strzyżenia.

Dlaczego warto sięgać po peruki renomowanych firm?

włosy2

Jeżeli choćby czasami przeglądają Państwo zasoby globalnej sieci Internet, z całą pewnością są Państwo świadomi, że w jej odmętach natrafić można na całe multum peruk naturalnych oraz sztucznych – wiele z nich dostępnych jest na popularnych portalach aukcyjnych oraz na stronach internetowych popularnych sklepów z perukami. Co uważniejszych użytkowników z pewnością momentalnie zastanowi fakt, iż wyroby opisywane mianem peruk z najwyższej półki dostępne są po podejrzanie niskich cenach. Jest to przede wszystkim spowodowane faktem, iż pasemka oraz włókna wykorzystywane celem ich przygotowania pochodzą niejednokrotnie z niezaufanych źródeł, natomiast same produkty finalne wytwarzane są w sposób masowy. Brak dbałości o szczegóły powoduje niejednokrotnie, że już po wyjęciu z opakowania prezentują się one nienaturalnie, czemu nie zaradzą ani stosowane specjalistyczne kosmetyki ani też zabiegi stylizacyjne, których się podejmiemy.

Czy można temu problemowi w jakiś sposób zaradzić?

Najskuteczniejszym rozwiązaniem, które to pragniemy Państwu zaproponować w ramach naszego dzisiejszego wpisu jest zakup produktu wysokiej jakości pochodzącego z zaufanego salonu perukarskiego lub też zakładu medycyny estetycznej cieszącego się wysoką estymą wśród klientów. Korzystanie z usług takiego przybytku to gwarancja, że otrzymamy wyrób powstający z materiałów najwyższej jakości, niejednokrotnie dodatkowo selekcjonowanych przed przystąpieniem do procesu produkcyjnego, natomiast on sam przebiegać będzie z dbałością o najmniejsze nawet detale. Inwestycja w taki wyrób jak najbardziej się opłaci, bowiem nie tylko będzie on idealnie dopasowany do kształtu naszej głowy oraz rysów twarzy, ale także uzyskamy możliwość jego pełnej personalizacji w kwestii długości, grubości i odcienia pasemek, jak również sposobu ich upięcia. Jeżeli wyrób zaprezentowany nam w katalogu wyda się nam zbyt banalny lub też będziemy chcieli w sposób bardziej ekstremalny poeksperymentować ze swoim wyglądem, będziemy mogli to zrobić już na etapie składania zamówienia peruki!

Pochodząca ze sprawdzonego źródła peruka naturalna lub wykonana ze specjalnych włókien syntetycznych to także gwarancja żywotności, nawet przy codziennym użytkowaniu. Jeżeli tylko do jej stylizacji i pielęgnacji wykorzystywać będziemy kosmetyki oraz środki zalecane przez profesjonalistów a także dedykowane wyrobom perukarskim, wysoce prawdopodobnym będzie że raz nabyty produkt będzie prezentował się optymalnie oraz zachwycał swoimi walorami estetyczno-użytkowymi przez okres od kilku do nawet kilkunastu miesięcy, co jest wręcz niemożliwe jeżeli chodzi o tańsze alternatywy sprowadzane z Chin, które to powstają z najniższej jakości materiałów niebędących w stanie przetrwać próby czasu oraz długotrwałej eksploatacji. Jeżeli zależy nam na nienagannym wyglądzie podczas spotkań ze znajomymi, członkami rodziny, czy też wykonywaniu codziennych obowiązków zawodowych lub domowych, naszym zdaniem jak najbardziej warto wyposażyć się w produkt z górnej półki i podarować sobie tym samym nieco luksusu.

Dostosowujemy perukę do wyglądu twarzy

Wydawać by się mogło, że nabycie produktu perukarskiego wykonanego z naturalnych włosów lub też z włókien syntetycznych wysokiej jakości nie będzie stanowiło dla klienta jakiegokolwiek problemu – jest to jak najbardziej prawdą…ale wyłącznie w przypadku gdy nabywamy peruki  niskiej jakości w sklepach internetowych i na portalach aukcyjnych, gdzie to mamy do czynienia z produktami wytwarzanymi masowo w kilku do maksymalnie kilkunastu wariantach. Sytuacja przedstawia się całkowicie inaczej w przypadku, gdy przymierzamy się do zakupu wyrobu wysokiej jakości, który to dodatkowo można w pełni spersonalizować.

fryzjerstwo

Na przykład, w sytuacji gdy Państwa twarz jest relatywnie kwadratowa, idealnym rozwiązaniem może okazać się jej wizualne zaokrąglenie oraz złagodzenie rysów twarzy. Można tego dokonać poprzez zastosowanie w ramach peruki naturalnej lub syntetycznej tak zwanych „pazurków” lub też podjęcie decyzji o odpowiednio wykonanym cieniowaniu, które to dla osiągnięcia maksymalnego efektu wizualnego połączyć można dodatkowo z pasemkami. Nie należy obawiać się także stylizacji grzywki, bowiem jej odpowiednie przycięcie oraz ułożenie może dać prawdziwie spektakularne rezultaty.

Osoby o twarzy owalnej powinny zdecydować się na zakup produktu relatywnie krótkiego. Oznacza to, że jego najdłuższe pasemka włosów lub włókien nie powinny sięgać dalej niż do ramion. Ciekawym sposobem na podkreślenie takich rysów twarzy mogą być fale o niewielkim stopniu skrętu lub też balejaż. Sytuacja prezentuje się zgoła odmiennie jeżeli chodzi o osoby o twarzy okrągłej – w ich przypadku eksperci polecają jej wizualne wysmuklenie, na przykład na drodze wyboru wyrobu perukarskiego cechującego się luźno puszczonymi pasemkami lub też przyjemnymi dla oka falami. Uzyskany efekt można jeszcze zmaksymalizować dokonując zamówienia peruki, której grzywka ułożona będzie do boku.

Jakiego natomiast wyboru powinny dokonać osoby o twarzy pociągłej? Konsumentom takim doradzamy, by decydowali się w głównej mierze na produkty legitymujące się dość luźnym ułożeniem. Nie będzie w ich przypadku także dobrym pomysłem zakup peruki upiększonej dużymi lokami oraz podniesionymi falami – może to sprawić, że całość produktu po założeniu nie będzie prezentowała się naturalnie, natomiast wprawny obserwator momentalnie zauważy, że na naszej głowie powiewają nie własne włosy, a peruka. Sytuacji takiej z całą pewnością wolelibyśmy uniknąć.

Tak oto prezentują się podstawowe rekomendacje ekspertów z branży jeżeli chodzi o prawidłowy dobór peruki wykonanej z naturalnych włosów oraz jej alternatywy powstającej z wysokiej jakości włókien odpornych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, uszkodzenia mechaniczne, czy w końcu – na działanie wysokich temperatur. Jeżeli w dalszym ciągu nie są Państwo pewni, który z produktów najlepiej wpisałby się w Państwa oczekiwania i potrzeby, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy to z radością rozwieją wszelkie Państwa wątpliwości oraz udzielą wszelkich niezbędnych informacji.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Najlepsze firmy lakierów waszym zda…
Ostatnio zrezygnowałam z lakierów i wybieram odżywki, które mają delikatny naturalny odcień imitujący...
Paletki ;)
Ostatnia wpadła mi w ręce paletka z Eveline "shocking nudes". Jestem zadowolona - ładne...
wypadające włosy
Możesz spróbować jakichś wcierek albo łykać suplemety. Ja na razie próbuję ratować się...
Plan czy niespodzianka?
Chyba też optuję za niespodzianką :)