Poznaj wspaniały świat Braciszka i Karlssona z Dachu!

16 maja 2011, dodał: magdawrzosek

To już rok, od kiedy na rynku pojawiły się pierwsze audiobooki, na których znana aktorka – Edyta Jungowska czyta książki Astrid Lindgren. Zaczęło się od cyklu o Pippi Pończoszance, w grudniu pojawiły się „Dzieci z Bullerbyn”. Wydawnictwo Jung-Off-Ska, kontynuując wyznaczoną ścieżkę, wydało właśnie w wersji audio kolejną książkę wybitnej szwedzkiej pisarki – „Braciszek i Karlsson z Dachu”.

Połączenie pozytywnej energii i bajecznej fantazji Edyty Jungowskiej z rozbuchaną, pełną humoru prozą Astrid Lindgren okazało się strzałem w dziesiątkę. Rok wystarczył, by „Pippi Pończoszanka” w znakomitej interpretacji aktorki zdobyła zaufanie wielu rodziców i zaskarbiła sobie ogromną sympatię dzieci. Świadczyć może o tym fakt, że audiobook ten zdobył nagrodę Bestseller Empiku 2010, natomiast „Dzieci z Bullerbyn” były do tej nagrody nominowane. Można się spodziewać, że seria „Odleć z Karlssonem“, którą otwiera „Braciszek i Karlsson z Dachu” powtórzy sukcesy swoich poprzedniczek.

Tylko kim jest ten tajemniczy Karlsson? Gdzieś w Sztokholmie mieszka siedmioletni Svante Svantesson, najmłodszy z trójki rodzeństwa Svantessonów. Nikt w rodzinie nie mówi do niego inaczej jak: „Braciszek”. Braciszek ma całkiem przyjemne dzieciństwo i jeden problem:  samotność. Brat i siostra mają kilkanaście lat i swoje światy, tata właściwie cały czas pracuje, mama zajmuje się domem. Braciszkowi najzwyczajniej w świecie brakuje przyjaciela. Pewnego dnia ten wlatuje do niego przez okno. To Karlsson, „przystojny, nadzwyczaj mądry i w miarę tęgi mężczyzna w najlepszych latach” –  zgodnie z teorią Karlssona najlepsze lata dla mężczyzny są w każdym wieku. Karlsson ma swój mały domek na dachu, sprytnie ukryty za kominem. Kiedy tylko w pokoju Braciszka pojawia się jego przyjaciel z dachu, jego życie diametralnie się zmienia. Razem z Karlssonem przeżywa najpiękniejsze przygody i robi figle, o jakich wcześniej mu się nie śniło.

Założone przez Edytę Jungowską wydawnictwo Jung-Off-Ska chce w ciągu pięciu lat wydać większość książek znakomitej szwedzkiej pisarki w formie książek do słuchania. Nie bez znaczenia jest fakt, że książki Astrid Lindgren były ulubioną lekturą z dzieciństwa aktorki, stąd jej autorski projekt. Teraz przyszedł czas na „Braciszka i Karlssona z Dachu”, kolejny wielki przebój literacki. Wszystkie te pozycje łączy jedno: fantazja, wyobraźnia i niezwykłe przygody, o jakich dzieci marzą, a które dzięki książkom Astrid Lindgren mogą przeżyć.

Audiobook jest skierowany do dzieci w wieku od 5 do 8 lat.

Audiobooki dostępne w salonach Empik i dobrych księgarniach od 18 maja 2011.

Sugerowana cena detaliczna: 34,99 zł


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Poznaj wspaniały świat Braciszka i Karlssona z Dachu!

  1. avatar Dobika pisze:

    Uwielbiałam tą bajkę,jak byłam mała,teraz chętnie poczytałabym ją dzieciom:-)

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
STOP