Polecane mleko dla dzieci w proszku Mami Lac Extra Care 3 – opinia

11 stycznia 2016, dodał: Daria_91
Artykuł zewnętrzny

 

20151226_112451

Cześć! Mam na imię Wiktoria i niedawno skończyłam 15 miesięcy. Dzięki uprzejmości serwisu Uroda i Zdrowie razem z moją Mamą miałyśmy okazję testować mleko modyfikowane firmy Mami Lac Extra Care 3 dla dzieci w wieku 1-3 lat.

Moja mama nie karmiła mnie naturalnie. Zanim znalazłam swoje pierwsze mleko, które nie wywoływało różnych dziwnych reakcji w moim organizmie, minęło trochę czasu i przetestowanych zostało wiele firm.

Dziś zapraszamy na test mleka modyfikowanego Mami Lac 3 Extra care.

IMG_20160110_101225

Od producenta:

Bez gotowania – przeznaczone dla dzieci od pierwszego roku życia.

Uwaga: Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt. Przed zastosowaniem mleka początkowego należy zaciągnąć porady lekarza.

Składniki: Odtłuszczone mleko w proszku, oleje roślinne, demlneralizowana serwatka , maltodaksyna, laktoza, koncentrat białek serwatkowych,galaktooligosacharydy, cytrian potasu, węglan wapnia, chlorek magnezu, l-askobian sodu, olej z tuńczyka, cytrian sodu, kwas arachidowy ( z grzybówMortirella Alpina), fosfor wapnia, tauryna, chlorek sodu, siarczan żelaza, lecytyna sojowa, l-askrobinowy, inozytol, chlorekchollny, wodolotlenek wapnia, siarczan cynku, octan dl-alfa-tokoferolu, palmitynian l-askorylu, nikotynamid, d-pantotanian wapnia, chlorowodorektlaminy, octan retinylu, chlorowodorek pirydosyny, siarczan miedzi, siarczan wapnia, siarczan mgnezu, kwas foliowy, jodek potasu, fitomenadion, salerian sodu, d-biotyna, cholekalcyfarol, ryboflawina

Ważna informacje:

 • Mleko Modyfikowanie Mami Lac 3 Extra Care nie jest substytutem mleka matki i nie powinno być podawane dzieciom w pierwszym roku życia
 • Mleko Modyfikowanie Mami Lac 3 Extra Care jest specjalnym mlekiem przeznaczonym dla dzieci powyżej 1 roku życia
 • Mleko Modyfikowanie Mami Lac 3 Extra Care to pożywne i bardzo smaczne mleko dla Twojego dziecka w tym bardzo ważnym dla niego etapie jego rozwoju
 • Mleko początkowe Mami Lac 1 Extra Care prebiotyki (GOS)
 • Mleko należy przygotować zawsze bezpośrednio przed karmienie
 • Przygotowane mleko należy zużyć maksymalnie w ciągu 1 godziny od przygotowania
 • Mleko nie może być ponownie podgrzane
 • Nigdy nie należy podawać dziecku części pokarmu pozostałej z poprzedniego karmienia
 • Użycie nieumytych naczyń, nieprzegotowanej wody lub niewłaściwie przygotowanego mleka może zaszkodzić dziecku. Dla zdrowia dziecka należy przestrzegać instrukcji umieszczonej na opakowaniu.
 • Do puszki wkładaj tylko suchą i czystą miarkę
 • Zawsze utrzymuj swoje stanowisko pracy czyste i suche

Dzieci powyżej pierwszego roku życia powinny spożywać dwa posiłki dziennie, przygotowane z Mami Lac 3 Extra Care jako uzupełnienie duety.

1 płaska miarka + 30 ml wcześniej przegotowanej letniej wody= 35 ml Mami lac 3 Extra Care

IMG_20160110_101213

Nasza recenzja:

Mleko Mami Lac 3 zapakowane jest w metalową puszkę, która zabezpiecza mleko przed rozsypaniem się, gdy niechcący wypadnie nam z rąk ( chyba że upadnie Wam otwarta – wtedy nic nie pomoże). Opakowanie posiada też bardzo przejrzystą szatę graficzną, nie trzeba długo szukać, aby znaleźć mleko odpowiednie dla naszego dziecka.

Pokrywka wykonana jest z miękkiego silikonu, który jest na tyle twardy, aby proszek niechcący się nie wysypał, i na tyle miękki, że otwieranie i zamykanie puszki nie sprawia większej trudności.

IMG_20160110_101434

Puszka jest zabezpieczona hermetycznie, dzięki czemu żadne niepożądane substancje nie dostaną się do mleka.

IMG_20160110_101449

Otwieranie hermetycznego zamknięcia jest banalnie proste.

Po otwarciu w puszce znajdziemy 400 g puszystego biało-żółtego proszku oraz niebieską miarkę, którą należy odmierzyć potrzebną ilość proszku.

Pamiętajcie: mleko dla dziecka należy przygotować zgodnie z instrukcją i z miarką, która załączona jest do puszki.

IMG_20160110_101527

Miarka wykonana jest z miękkiego plastiku. Wygodnie leży w ręku. A dzięki metalowym krawędziom w środku puszki, w bardzo prosty i szybki sposób można odmierzyć płaskie miarki.

IMG_20160110_101636

Mleko bardzo dobrze rozpuszcza się w.wodzie. Po krótkim wymieszaniu mleko ma jednolitą konsystencję i kolor. Nie tworzą się w nim żadne grudki.

IMG_20160110_125806

Wiktoria zjadła mleko z apetytem, więc na pewno nie smakuje gorzej, niż to, które jadła do tej pory. Mleko jej nie uczuliło. Nie bolał jej też po nim brzuszek.

Jedyna wada, jaką w nim widzę, to dostępność. Mleka nie znalazłam ani w pobliskim Kauflandzie, ani w Rossmannie. Oczywiście można je kupić przez internet, ale w przypadku nagłego braku nie znajdę go w markecie obok domu.

Moja ocena: 4/5

A po zjedzonym posiłku mala Wiktoria przytuliła się do swojej maskotki i poszła spać.

uiz

Testowała: kolorowapaniikosmetyki.blogspot.com

Mleko dostępne w sklepie na www.mamilac.pl

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz