Polecamy wakacyjne nowości – poradniki Wydawnictwa Literackiego!

1 sierpnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jadąc na urlop warto zabrać ze sobą parę książek, które umilą czas w deszczowy dzień i zapewnią sporą dawkę rozrywki i wiedzy. W czasach, kiedy stawiamy na rozwój osobisty i chcemy sprostać wyzwaniom codzienności, najlepszą lekturą będą poradniki, które ułatwią zrozumienie samej siebie i pomogą w samoakceptacji. Szczególnie polecamy Wam dwie nowości z tej dziedziny:

Maja Günther: Jesteś wystarczająca.

Jak przestać się porównywać i być sobą

 

Odkryj swoją wyjątkowość i bądź ekspertką od własnych emocji

Ludzie porównują się od zawsze i w każdym zakątku świata. Konfrontują, przeważnie na niekorzyść, swoje osiągnięcia z dokonaniami innych, a to często prowadzi do obniżenia samooceny i poczucia własnej wartości. Dopiero gdy zrozumiesz, że nie ma drugiej takiej osoby jak Ty, uwolnisz się z tej pułapki i zaczniesz żyć w zgodzie ze sobą. Jak to zrobić?

Maja Günther wyjaśnia, skąd nasza skłonność do porównywania się i czego możemy się dzięki niej nauczyć. Kluczowe jest uświadomienie sobie, w jakich sytuacjach tego dokonujemy i jak wpływa to na nasze myśli i uczucia. Autorka proponuje liczne ćwiczenia, które pozwolą lepiej poznać siebie. Dzięki tej książce nauczysz się doceniać swoją wartość, okazywać sobie szacunek i rozpoznawać własne potrzeby.

By prowadzić niezależne, satysfakcjonujące życie nie musisz dążyć do bycia lepszą od innych.

Bądź sobą! Świat się do ciebie dostosuje.

 

Brooke McAlary: Dbaj.

Jak czule, życzliwie i mądrze zaopiekować się sobą?

 

Autorka bestsellerowych Prostoty i Powoli z nowym, przełomowym poradnikiem!

Jak nigdy wcześniej świat potrzebuje twojej życzliwości i uwagi. Chcąc pomagać innym, najpierw zatroszcz się o własny dobrostan. W relacjach z samą sobą i w związkach z innymi, postaw na czułość, uważność i łagodność. W przełomowym poradniku Brooke McAlary wyjaśnia, że dbanie o siebie korzystnie wpływa na ludzi, których znamy i kochamy, na pracę, którą wykonujemy, i społeczność, w której żyjemy.

Odkryj, jak:

· Pielęgnować swój spokój, by obdarzyć nim innych

· Zadbać o swój sen, by móc czuwać nad snem bliskich

· Odpoczywać, by móc twórczo myśleć i skutecznie działać

Autorka zapozna czytelnika z dziewięcioma efektywnymi metodami pomocnymi w dbaniu o siebie i wyjaśni, na czym polega sztuka prawdziwego relaksu. I niezależne, jak dużo czasu potrafimy na to wygospodarować – pół minuty, pół godziny czy pół dnia – w poradniku McAlary znajdziemy konkretne wskazówki, dzięki którym życie może stać się szczęśliwsze i pełniejsze.

Książki polecamy wraz z  Wydawnictwem Literackim

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz