Polecamy styczniowe nowości wydawnictw: Echa, ToTamto oraz Czarna Owca!
Szukacie wyjątkowej lektury, która sprawi, że początek roku będzie jeszcze przyjemniejszy? Mamy dla Was świetne propozycje od wydawnictw, których książki umilą codzienność całej rodziny! Ciekawe lektury dla dzieci, emocjonujące powieści kryminalne, różnorodne poradniki psychologiczne i motywujące do rozwoju duchowego – czyli mnóstwo rozrywki i wiedzy, z której warto skorzystać. Sprawdźcie już teraz, które najbardziej przypadną Wam do gustu:
Znajdziesz mnie w cieniu guayacán – Zbigniew Zborowski
Poznaj dalsze losy bohaterów książki „Spotkajmy się zanim przyjdzie zima”.
Dwie połówki starej carskiej monety odnajdują się w ogarniętej powstańczym piekłem Warszawie, by chwilę potem znów się rozdzielić, miotane wojenną zawieruchą po całym świecie…
Tuż po II wojnie światowej Marianne de Ville, przebywająca w Maroku, tęskni za ukochanym gestapowcem, który uciekł do Argentyny. W Polsce komunistyczna bezpieka tropi zawzięcie Zosię Zaporewicz i Adama Wolskiego.
Tylko jedna osoba jest w stanie połączyć wszystkie te historie i zjednoczyć ze sobą połówki monety. Monika Wilczyńska, matka, której odebrano dziecko, kobieta, która nie pamięta swojej przeszłości, samotna, narażona na śmiertelne niebezpieczeństwo, rzucona z bezpiecznej Warszawy w sam środek slumsów Mexico City. Musi walczyć o swoją uprowadzoną córeczkę, przy okazji zbliżając się do wyjaśnienia liczącej 160 lat tajemnicy.
Patrząc w słońce – Irvin D. Yalom
Poruszające studium kwestii śmiertelności.
W dziele podsumowującym jego pracę i osobiste doświadczenie Yalom pomaga rozpoznać, jak strach przed śmiercią leży u podstaw większości naszych niepokojów. Omawia doświadczenia, które mogą nam to uświadomić. Należą do nich poczucie straty (śmierć ukochanej osoby, rozwód, utrata pracy lub dachu nad głową), marzenia senne, trauma czy starzenie się.
Autor przekonuje, że zmierzenie się z własną śmiertelnością inspiruje nas do zmiany priorytetów. Dzięki temu możemy głębiej komunikować się z tymi, których kochamy, doceniać piękno życia i podejmować ryzyko, wiodące do osobistego spełnienia.
Druga siostra – Peter Mohlin & Peter Nyström
Alicia Bjelke to młoda kobieta, której zdeformowana twarz sprawia, że ludzie odwracają się na jej widok. Oddała się więc pracy jako programistka i wraz z siostrą – piękną Stellą – założyła firmę i stworzyła cieszącą się ogromnym powodzeniem aplikację randkową. Pewnego dnia Stella zostaje znaleziona martwa, a Alicia zdaje sobie sprawę, że jest kolejnym celem.
Sprawa morderstwa zostaje przekazana byłemu agentowi FBI Johnowi Adderleyowi, który nadal przebywa w Karlstad i ukrywa się pod nową tożsamością. Ciągle prześladowany przez demony przeszłości, zamiast uciekać, John jest zmuszony raz na zawsze zmierzyć się ze swoją przeszłością, a śledztwo w sprawie morderstwa bardzo szybko daje mu ku temu pretekst. Jeśli uda mu się zrealizować swój plan, może mieć w końcu szansę na upragnioną wolność. Czy nie jest jednak za późno?
Ewangelia dzieciństwa – Lydia Millet
Finalistka Pulitzera i autorka dwukrotnie nominowana do National Book Award, Lydia Millet, powraca z nową przejmującą powieścią o świecie, w którym przyszło nam żyć.
Eve, podobnie jak jedenaścioro innych dzieci, znalazła się w letnim domku wbrew własnej woli. To jej rodzice – którzy właśnie pogrążają się ze swoimi znajomymi w alkoholowym otępieniu – wybrali to miejsce na wspólne spotkanie. No nic, trzeba będzie to jakoś przeżyć.
Letnia sielanka nie trwa jednak długo – zapowiadany wcześniej huragan i gwałtowna burza niszczą część posiadłości. Okazuje się, że dzieci i rodzice mają zupełnie inne podejście do tego, co należy zrobić: wyjechać i ratować życie, czy zostać, żeby chronić to, co jeszcze zostało? Posługując się kolejnymi metaforami i alegoriami, Lydia Millet kreśli świat zadziwiająco podobny do naszego, nadając mu symboliczny rys czasów ostatecznych. W profetycznym i dającym do myślenia tonie opisuje zaostrzający się konflikt pokoleń, którego rozwiązanie wydaje się niemożliwe.
Finalistka National Book Award; Jedna z dziesięciu najlepszych książek roku 2020 wg „The New York Times”; Wyróżniona przez m.in. „Time”, „Washington Post” i „Esquire”.
Ciało człowieka. Przewodnik dla dzieci, które chcą poznać swoje ciało – Katie Stokes
Czy wiesz, jak niesamowite jest ciało człowieka? Z jakich części zbudowane jest oko? Jak działają kubki smakowe? Z ilu kości składa się ludzki szkielet? Jest tak wiele do odkrycia na temat ludzkiego ciała!
To wyjątkowy przewodnik, który w zabawny i przystępny sposób przekazuje dzieciom wiedzę o ciele człowieka. Książka zawiera mnóstwo faktów, ciekawostek oraz kolorowych i szczegółowych rysunków.Ćwiczenia i praktyczne eksperymenty sprawią, że dzieci z ciekawością będą chciały poznawać kolejne fakty. Zaś dzięki krzyżówkom, labiryntom, wykreślankom czy łączeniu kropek – z łatwością przyswoją informacje.
Książka jest też fantastyczną pomocą edukacyjną dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą aktywizować dzieci do zdobywania wiedzy i pokazać, że nauka może być radością.
Cisza. Siła spokoju w świecie pełnym zgiełku – Thich Nhat Hanh
Cisza, która uzdrawia duszę. Uważność jest praktyką, która wycisza panujący w nas zgiełk. Gdy nam jej brakuje, wiele rzeczy może nas odciągać od nas samych – Thich Nhat Hanh
„Cisza. Siła spokoju w świecie pełnym zgiełku” to ostatnia książka Thich Nhat Hanha. To pochwała uważności, skupienia na chwili obecnej, bez której łatwo stracić poczucie sensu w rzeczywistości pełnej chaosu. Autor zaprasza nas do uwolnienia się od zgiełku zewnętrznego świata. Proponuje, by odnaleźć spokój w samym sobie i dostrzec, co oferuje niepowtarzalna, bieżąca chwila.
Przekonuje, że drogą do wewnętrznej wolności jest uważność w życiu codziennym.
Wewnętrzna cisza pozwala usłyszeć głos własnego serca, by móc odważnie podążyć za swoimi najgłębszymi pragnieniami. Książka przypomina nam, że każda chwila jest cenna i warto przeżywać ją świadomie.
Zwykła książka o tym, skąd się biorą dzieci – Alicja Długołęcka
Historia tej książki rozpoczęła się wtedy, kiedy zaprzyjaźnione ze mną przedszkolaki zaczęły pytać swoich rodziców: „Skąd ja się wzięłam na tym świecie?”. Zauważyłam, że niektórzy dorośli wpadali wtedy w jakąś dziwną i niezrozumiałą panikę. I właśnie dlatego postanowiłam napisać książkę o tym, skąd się biorą dzieci – najzwyklejszą jak się da!
Książka składa się z zasłyszanych i prawdziwych rozmów ze znajomymi 8-, 9- i 10-latkami, bez żadnej cenzury!