Polecamy komiksy dla dzieci od Wydawnictwa EGMONT!
Komiksy to od lat ulubione książki młodszych i starszych dzieci. Dzięki Wydawnictwu EGMONT również obecne młode pokolenie ma okazję obcować z literaturą w wydaniu obrazkowym i przeżywać wielkie emocje! Podarujcie swoim dzieciom wartościową rozrywkę – nie tylko na święta:
Emilka Sza. Jak wiele to „nic”?
Obyczajowa komedia w konwencji magicznego realizmu. Emilka jest mimem. Mieszka w niewidzialnym domu i nie umie wydawać dźwięków. Zaprzyjaźnia się z Natalią, niewidomą gitarzystką lekkoduchem. Wciąż wpada w nowe, przedziwne kłopoty. Komiks to mieszanka absurdalnego humoru z czułą opowieścią o relacjach międzyludzkich pokazujący, że świat można też postrzegać w nietypowy, niekonwencjonalny sposób.
Autorką rysunków jest Magdalena „Meago” Kania, graficzka 2D specjalizująca się głównie w ilustracjach w stylu cartoonowym i azjatyckim. Scenariusz napisał Maciej Kur, autor takich serii jak „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody” oraz „Lil i Put”.
Album o przygodach Emilki to propozycja dla wszystkich, którzy szukają w komiksach czegoś nowego i świeżego. Znajdziecie tu humor, który jest miejscami abstrakcyjny i skłaniający do niestandardowego i kreatywnego myślenia. – tak o albumie mówi scenarzysta, Maciej Kur – Komiks uczy doceniać to, co inne i odmienne. Jest też rzadkim przykładem polskiego komiksu, którego bohaterowie to osoby z niepełnosprawnościami: Natalia nie widzi, Emilka nie mówi, ale nie przeszkadza im to w przyjaźni, stanowią zgrany duet i uzupełniają się nawzajem. Razem z resztą przyjaciół stanowią ekscentryczną gromadkę, która celebruje własną odmienność. Opowieść ma też kilka innych warstw, dzięki czemu ponowna lektura może sprawić, że przeczyta się ją zupełnie na nowo. Pełno tu szaleństwa, ale też ciepła i czułości. Ten album udowadnia, że nawet pustka jest piękna, gdy obejrzymy ją naszym sercem.
Myszka Miki i zaginiony ocean
Disnejowska Myszka Miki ma różne oblicza – nie tylko humorystyczne, znane z komiksów o Myszogrodzie. Kolekcja dzieł znanych europejskich autorów ukazuje Mikiego także jako detektywa, poszukiwacza dawnych cywilizacji czy wynalazcę. Przeżyj wraz z tym bohaterem niesamowite przygody! W świecie spustoszonym podczas Wielkiego Konfliktu powoli odradza się cywilizacja. Największym problemem jest rozpaczliwy brak wszelkiego rodzaju paliw. Miki, Minnie i Goofy tworzą zespół zdolnych wynalazców, ale zajmują się też przeszukiwaniem wraków statków. Niestety, kolejny raz zdobycz zostaje sprzątnięta im sprzed nosa przez największego rywala, bezwzględnego Czarnego Piotrusia. Pozbawieni dochodów bohaterowie postanawiają wziąć udział w „wyzwaniu stulecia” i zdobyć wielką nagrodę.
W efekcie jednak wplątują się w intrygę, która może doprowadzić do ostatecznego końca świata…
Autorami „Mikiego i zaginionego oceanu” są francuski scenarzysta Denis-Pierre Filippi i włoski rysownik Silvio Camboni, którzy od lat współpracują, tworząc znane na wielu rynkach europejskich serie fantastyczno-przygodowe „Niezwykła podróż”, „Gargouilles”, „Néfésis”.
Opowieści z Bukowego Lasu. Urodziny
Seria komiksów dla dzieci opowiada o przygodach króliczej rodziny Rabatków: cioci Cynii, tacie Narcyzie i jego pięciorgu dzieciach, którzy mieszkają na szczycie pięknego zielonego wzgórza. To sympatyczna, lekka i pełna humoru historia z przebogatymi kolorowymi ilustracjami, które aż kipią od szczegółów cieszących oko nie tylko najmłodszych. Pełne zaskakujących detali i pastelowych kolorów rysunki są znakomitym dopełnieniem opowieści.
W pierwszym tomie króliczki obchodzą ważne święto – urodziny Stokrotka – i w wielkiej tajemnicy przygotowują dla niego przyjęcie niespodziankę.
Na podstawie serii we Francji powstał serial animowany „Rodzina Rabatków”, który był emitowany w Polsce.
Smerfy i bociany
Smerfy, ulubieńcy małych i dużych czytelników, zawsze robią coś ciekawego – jeśli nie w swoim tajemniczym lesie, to w szerokim świecie, gdzie nie brakuje strasznych zagrożeń!
Papa Smerf ogłasza, że delegacja mieszkańców wioski poleci na bocianach do czarodzieja Omnibusa, aby wziąć udział w przyjęciu z okazji jego urodzin. Wycieczka udaje się znakomicie, goście bawią się wspaniale, jednak następnego dnia nie pojawiają się bociany mające odwieźć Smerfy do domu… Co się stało? Czy pięknym ptakom przydarzyło się coś złego? Papa Smerf organizuje wyprawę, aby wyjaśnić tajemnicę zniknięcia bocianów. Naszych bohaterów czeka niebezpieczna walka w obronie latających przyjaciół!
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992), używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.
Siostry Niezapominajki. Miłości Kasjopei
Drugi tom pięknej opowieści o trzech nastoletnich siostrach Niezapominajkach i sekretach ich rodziny. Dziewczyny po raz kolejny wyjeżdżają na wakacje do babci mieszkającej na wsi. Średnia z sióstr, Kasjopeja, przeżywa pierwsze rozterki miłosne, na szczęście jej uwaga szybko zostaje skierowana w inną stronę – gdy bohaterki dowiadują się, że w ruinach miejscowego kościoła straszy, postanawiają wytropić ducha! Tak rozpoczyna się nowa przygoda Klubu Trzech Sióstr, podczas której dziewczyny nie tylko zapolują na nocne widmo, ale poznają też wzruszającą tajemnicę z młodości babci…
Autorami serii są dwaj Włosi – scenarzysta Giovanni Di Gregorio („Brancaccio: chronique d’une mafia ordinaire”, „Last travel inc.”, „Monster Allergy”) oraz rysownik i scenarzysta Alessandro Barbucci, znany w Polsce przede wszystkim jako współautor bestsellerowego cyklu dla dziewczynek „WITCH” oraz serii science fiction „Sky Doll”.