Pokochaj aktywność fizyczną, a pokochasz siebie!

19 czerwca 2017, dodał: EKSPERTKA

Zaledwie półgodzinna sesja ćwiczeń może sprawić, że poczujesz się silniejsza i szczuplejsza, a przynajmniej tak twierdzą uczeni z Uniwersytetu Brytyjskiej Kolumbii. Ale to nie wszystko, bo okazuje się, że pozytywny efekt ćwiczeń wykracza poza samą aktywność fizyczną, co niewątpliwie jest świetną informacją dla kobiet dążących do poprawy swojego wizerunku, a co za tym idzie – nastroju i samooceny.

Zaledwie półgodzinna sesja ćwiczeń może sprawić, że poczujesz się silniejsza i szczuplejsza, a przynajmniej tak twierdzą uczeni z Uniwersytetu Brytyjskiej Kolumbii. Ale to nie wszystko, bo okazuje się, że pozytywny efekt ćwiczeń wykracza poza samą aktywność fizyczną, co niewątpliwie jest świetną informacją dla kobiet dążących do poprawy swojego wizerunku, a co za tym idzie – nastroju i samooceny.

„Kobiety mają skłonność do negatywnego postrzegania swoich ciał” – mówi Kathleen Martin Ginis, profesor UBC Okanagan. „Stanowi to problem, ponieważ takie postrzeganie może mieć szkodliwe konsekwencje dla zdrowia psychicznego i fizycznego kobiety, w tym zwiększonego ryzyka niskiej samooceny, depresji i zaburzeń odżywiania. Nasze badanie wykazuje, że ćwiczenia mogą przynieść natychmiastową poprawę”.

Uczeni porównali wygląd i samoocenę kobiet, które przebyły 30 minut ćwiczeń aerobowych z kobietami siedzącymi i czytającymi książkę. Kobiety aktywne odczuły znaczną poprawę wizerunku własnego ciała w porównaniu do tych, które nie wykonywały ćwiczeń. Ten pozytywny efekt trwał przynajmniej do 20 minut po zakończeniu treningu. Zespół badawczy ustalił, że efekt ten nie był spowodowany zmianą nastroju kobiet, ale był związany z postrzeganiem własnej siły oraz poczucia bycia szczuplejszą niż przed treningiem.

„Wszyscy mamy takie dni, kiedy czujemy, że nasze ciało nie jest takie, jakie powinno być” – mówi Martin Ginis. „To i poprzednie badania przeprowadzone przez nas pokazują, że aktywność fizyczna to jeden ze skutecznych sposobów na poprawę samopoczucia. Efekty mogą być natychmiastowe”.

„Uważamy, że siła i wyzwolenie pojawiające się po treningu pobudzają poprawę wewnętrznego dialogu wśród kobiet”, mówi Martin Ginis. „To z kolei powinno generować pozytywne myśli i uczucia względem własnego ciała, które mogą przepędzić wszystkie negatywne odczucia”.

Zbawienny wpływ aktywności fizycznej na pewność siebie i poprawę samopoczucia wykazały też inne liczne badania. Okazuje się na przykład, że znacznie większe znaczenie dla zadowolenia z życia ma codzienna aktywność fizyczna, niż suma ćwiczeń czy innych aktywności ruchowych wykonywanych przez nas na przestrzeni czasu. Innymi słowy – aby skuteczniej radzić sobie ze stresem i czerpać radość z życia, lepiej każdego dnia poruszać się odrobinę aktywniej, niż wykonywać intensywne ćwiczenia z dłuższymi przerwami między poszczególnymi sesjami.

Pamiętajmy jednak, że oprócz aktywności fizycznej, która może doraźnie poprawić nasze samopoczucie i zdrowie, warto zadbać też o higienę psychiczną i popracować nad akceptacją siebie. Bez niej, niestety, każde doraźne środki mogą na dłuższą metę nie wystarczyć.

Materiał opracowany przez: czlowiek.info

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Ekskluzywna skórzana torebka
PAOLO PERUZZI
Cena:
339,90 zł
Piżama chłopięca marki KANZ
Bawełniana, miła w dotyku piżama dla chłopca na wiosenne i letnie noce
Cena:
39,90 zł
Sukienka wyszczuplająca sylwetkę
Błękitna sukienka ze sklepu Thecovershop.pl
Cena:
170 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Ból gardła - naturalne sposoby
Na zapalenie dróg oddechowych dobry jest też eurespal . Swego czasu bardzo mi pomógł,...
Powitalnia - napisz kilka słów o so…
Witam, Mam 38 lat (jeszcze :) ). Jestem mamą 2 dorastających córek, żoną....
Nasza czytelnia - jakie książki pol…
Inga Iwasiów: "Bambino" super pozycja - polecam :)
Co myślicie o medycynie estetycznej…
Witam, mam 38 lat i nie ukrywam, że coraz częściej zastanawiam się nad skorzystaniem...
facebook