Po prostu „Urszula” – pasjonująca i szczera autobiografia legendarnej gwiazdy

19 kwietnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Niekwestionowana legenda polskiej muzyki, wokalistka, idolka, żona i matka. Jej rockowy wizerunek i charakterystyczny wokal rozpozna każdy miłośnik muzyki. Ma na koncie albumy i piosenki, które przeszły do historii, koncerty dla wielotysięcznej publiczności, ale również historie z życia prywatnego, które rozpalały publikę do czerwoności. Jaka jest naprawdę? W pasjonującej autobiografii, Urszula pokazuje swoje prywatne i zawodowe życie tak szczerze, jak nigdy dotąd.

książka urszula

Swoją karierę zaczynała w latach 80. jako nikomu nieznana, wrażliwa i nieśmiała dziewczyna z Lublina. Daleko jej wówczas było do wizerunku gwiazdy rocka w skórze i w okularach przeciwsłonecznych z późniejszej dekady, ale swoim talentem przyciągała uwagę od samego początku. U progu lat 80. rozpoczęła współpracę z Romualdem Lipko, autorem jej pierwszych ponadczasowych szlagierów, które do dziś możemy usłyszeć w rozgłośniach radiowych — takie jak „Luz blues, w niebie same dziury”, „Dmuchawce, latawce, wiatr” czy „Malinowy król.”

Lata 90. to najgorętszy czas jej kariery. Po pięciu latach pobytu w Stanach Zjednoczonych Urszula wróciła z z nowym wizerunkiem i materiałem na płytę, zainspirowanym rockiem i grungem. Cała Polska śpiewała wówczas  „Na sen” i „Konika na biegunach”, a płyta „Biała droga” sprzedała się w niewyobrażalnym dzisiaj nakładzie 800 tysięcy. Urszula potwierdziła swój status legendy muzyki i zaliczyła jeden z najmocniejszych come backów w historii.

Pomimo setek udzielonych wywiadów, jeszcze nigdy nie poznaliśmy tak wiele osobistych i trudnych wątków z życia gwiazdy. Autobiografia Urszuli, spisana w formie wywiadu-rzeki to skarbnica porywających anegdot i opowieści z jej fascynującego życia oraz kulis polskiego świata muzyczno-artystycznego od lat 80. aż do dzisiaj. To zapis życia prawdziwej legendy i gwiazdy pierwszego formatu, począwszy od idyllicznego dzieciństwa, poprzez niespodziewaną karierę muzyczną, która rozrosła się do szalonych rozmiarów, aż po życie prywatne, we wszystkich jego smakach i odcieniach.

Autobiografia Urszuli to opowieść dojrzałej kobiety, która przeżyła wiele, nauczyła się od życia jeszcze więcej i chce się tą wiedzą podzielić. Ta słodko-gorzka opowieść pokazuje, jak z optymizmem patrzeć na życie i pomimo życiowych meandrów czy dolin nie obrażać się na los, tylko czerpać z doświadczeń pełnymi garściami.

„Urszula” to niesamowita historia, która zadowoli nie tylko wielbicieli samej artystki czy miłośników polskiej muzyki lat 80. i 90. i obecnych. To przede wszystkim ciepła, arcyciekawa, często wzruszająca i nierzadko okraszona humorem rozmowa, która łączy estradę, życie osobiste i historię. Historia Urszuli jeszcze nigdy nie wybrzmiała tak szczerze i mocno. Dziś możemy jej w końcu posłuchać.

 To nie tylko biografia jednej z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. To także barwna, pełna archiwalnych zdjęć opowieść o czasach minionych, o ludziach i świecie, których już nie ma i do których tęsknimy, jak do smaku dzieciństwa – domowego makaronu i pierwszych pocałunków. I pierwszych zaśpiewanych przez Urszulę dźwięków, które zabrzmiały tak, że inspirują do dzisiaj.
Karolina Korwin Piotrowska

 Ula, Uleńka, dla niektórych Urszula. Mega silna babka. Nie pokazuje, jakie burze nosi w sercu, ale wystarczy moje jedno spojrzenie i już wiem. Kobieta rock’n’rolla. Odważna, niepoddająca się ani modom, ani czasowi. Świetna koleżanka, która traktując mnie serio – zieloną w zawodzie nastolatkę – wprowadzała w tajniki zawodu. A także tego, co dzieje się, kiedy schodzi się ze sceny. Kobieta, która potrafi malować usta bez lusterka, nawet gdy ma stanąć przed kamerą TV, i zrobić manicure, zatrzymując się na światłach. Dziewczyna z Lublina, Nowego Jorku i Warszawy. O jakich burzach opowie? Czy da receptę, jak je przeżyć? Przekonajcie się sami. Polecam gorąco.
Kayah

Urszula Kasprzak

Ewa Anna Baryłkiewicz

URSZULA

 Premiera 18.05.2022

Wydawnictwo W.A.B.

 

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...